New York State Sportswriters Association   
    
Search
 
→ Rankings
NYSSWA rankings are updated weekly. See the latest plus the earlier weeks' updates on our rankings page.

 
 
→ User tools

Girls cross country
2005 NYSPHSAA championships


At Queensbury


Class AA


Place      School                  Score
----------------------------------------------------------------------------
1     Saratoga Springs            46
2     Hilton                      47
3     Warwick                     87
4     Suffern                     92
5     Ward Melville              117
6     Fayetteville-Manlius       132
7     Clarence                   187
8     East Meadow                203
9     Horseheads                 239


ind team sec number    name                   school
---------------------------------------------------------------------------
1   1   1  901  Aislinn Ryan-12          Warwick                  17:23.9
2   2   2  223  Hannah Davidson-10       Saratoga Springs         17:32.6
3   3   3  222  Lindsey Ferguson-12      Saratoga Springs         17:39.7
4   4   4  115  Shelby Greany-9          Suffern                  17:47.8
5   5   5  116  Kara McKenna-12          Suffern                  17:56.0
6       6 1175  Brittany Sheffey-11      Bellport                 18:03.4
7   6   7  544  Caroline Schultz-11      Hilton                   18:06.1
8   7   8  545  Allison Sawyer-11        Hilton                   18:06.4
9       9  375  Elizabeth McMahon-11     West Genesee             18:14.9
10      10  185  Kristin Reese-10         Carmel                   18:18.8
11   8  11  543  Amanda Griggs-12         Hilton                   18:21.4
12      12  186  Lindsay Southard-12      Carmel                   18:24.9
13      13 1177  Lauren Schmidt-12        Bayshore                 18:34.3
14      14 1178  Callie Hogan-11          Bayshore                 18:36.4
15      15  660  Kailey Harvey-12         Jamestown                18:40.0
16   9  16  329  Kristen Taylor-12        Fayetteville-Manlius     18:43.9
17  10  17  547  Shelby Herman-10         Hilton                   18:44.2
18  11  18  224  Ashley Campbell-12       Saratoga Springs         18:47.6
19  12  19 1131  Suejin Ahn-10            Ward Melville            18:49.2
20  13  20  225  Cassie Goutos-8          Saratoga Springs         18:49.7
21      21  997  Arianna Garrison-11      Newburg Free Academy     18:50.4
22  14  22  330  MacKenzie Carter-8       Fayetteville-Manlius     18:51.7
23      23  280  Chelsea Trant-8          Niskayuna                18:54.1
24  15  24  902  Tori Pennings-10         Warwick                  18:54.6
25  16  25  546  Ashley Jones-10          Hilton                   18:55.2
26      26 1176  Jessica Hampson-12       Smithtown                18:56.9
27  17  27  228  Kaitlin O'Sullivan-11    Saratoga Springs         19:02.0
28  18  28 1129  Bridget Reilly-11        Ward Melville            19:03.3
29      29  281  Cara Janeczko-8          Shenendehowa             19:08.9
30  19  30  117  MaryRose Consiglio-12    Suffern                  19:13.0
31      31  565  Jenna Bauer-11           Spencerport              19:13.2
32      32  471  Claire Usack-12          Ithaca                   19:13.4
33      33  283  Kristin Kenney-10        Bethlehem                19:15.6
34  20  34  227  Kipling Hill-12          Saratoga Springs         19:16.9
35      35  995  Kristin Clark-12         Washingtonville          19:18.0
36      36 1179  Melissa Tempesta-12      Patchogue-Medford        19:18.8
37  21  37  905  Samantha Grady-12        Warwick                  19:19.1
38  22  38  121  Christa Goldmann-9       Suffern                  19:21.0
39      39  470  Alie Cornell-11          Ithaca                   19:21.3
40      40  284  Seri Gordon-11           Shaker                   19:22.7
41      41  282  Jackie Gniewek-12        Shenendehowa             19:24.3
42  23  42  651  Gina Adoretto-12         Clarence                 19:26.0
43      43  664  Julia Ruggiero-11        Lancaster                19:28.4
44      44  187  Riti Dhillon-11          Arlington                19:29.9
45      45  996  Carolyn Gates-11         Washingtonville          19:31.6
46      46  188  Lauren Boardman-12       John Jay East Fishkill   19:34.6
47      47  377  Brittany Wilder-12       Liverpool                19:35.6
48  24  48  903  Cecilie Braadt-9         Warwick                  19:37.7
49  25  49 1132  Jenny Wang-12            Ward Melville            19:39.2
50  26  50  906  Kristen Peluso-11        Warwick                  19:39.5
51      51  379  Katie Duerr-11           Cicero-N. Syracuse       19:39.8
52      52  567  Brianna Deming-8         Webster Thomas           19:40.5
53  27  53  650  Becca Nungesser-12       Clarence                 19:41.0
54      54  998  Carmen Milian-10         Monroe Woodbury          19:41.6
55      55  378  Alicia Finger-11         Cicero-N. Syracuse       19:42.4
56  28  56 1130  Briana Shewan-12         Ward Melville            19:43.9
57      57  661  Kailey Sullivan          West Seneca West         19:44.6
58  29  58  907  Joanna Stein-12          Warwick                  19:46.7
59      59  893  Bari Melker-11           Oceanside                19:48.2
60  30  60  226  Cameron Vahanian-12      Saratoga Springs         19:49.6
61  31  61  810  Emily Weber-12           East Meadow              19:51.6
62      62  189  Jackie Gamboli-9         North Rockland           19:51.8
63  32  63  331  Jessica Hauser-11        Fayetteville-Manlius     19:52.1
64      64  566  Sandra Goettelman-12     Spencerport              19:53.6
65  33  65  904  Kaitlyn Hurley-12        Warwick                  19:54.4
66  34  66 1133  Brigid Paddock-10        Ward Melville            19:56.1
67      67  999  Emily Moore              Pine Bush                19:57.3
68      68  473  Kari Smith-12            Corning                  19:58.0
69      69  890  Lisa Page-10             Levittown                20:06.9
70      70  568  Julie Cass-10            Fairport                 20:07.4
71  35  71  437  Chelsea Usack-12         Horseheads               20:08.3
72      72  376  Colleen Smith-9          West Genesee             20:10.6
73  36  73  809  Christina Mustakis-10    East Meadow              20:12.3
74  37  74  652  Keelan Walsh-11          Clarence                 20:12.7
75      75  663  Alexandra Denzel-9       West Seneca West         20:13.3
76  38  76  332  Hilary Hooley-11         Fayetteville-Manlius     20:13.5
77  39  77  335  Catie Caputo             Fayetteville-Manlius     20:17.1
78      78  474  Erika Gates-10           Vestal                   20:19.9
79  40  79  438  Jen Siglin-12            Horseheads               20:21.1
80  41  80  333  Alyssa Panozzo-10        Fayetteville-Manlius     20:23.0
81      81  569  Jessie Wooten-12         Rush-Henrietta           20:29.2
82      82  662  Emily Sullivan           West Seneca West         20:32.6
83  42  83  120  Meghan Coffey-11         Suffern                  20:32.9
84  43  84  334  Emily Stoeckel-10        Fayetteville-Manlius     20:34.0
85  44  85  808  Bobbie Sedlmajer-9       East Meadow              20:35.1
86      86  472  Kate Rosettie-9          Corning                  20:35.5
87      87  894  Ester Lok-9              Syosset                  20:38.9
88  45  88  812  Krissy Majkowski-11      East Meadow              20:40.2
89  46  89  119  Jessie Mitchell-11       Suffern                  20:44.0
90  47  90  814  Roxanne Smith-10         East Meadow              20:44.8
91  48  91  654  Kristen Swanson-11       Clarence                 20:47.7
92  49  92  548  Caileen Childs-12        Hilton                   20:48.0
93  50  93  811  Gina Smith-12            East Meadow              20:49.6
94  51  94  436  Megan Dauchy-10          Horseheads               20:50.3
95  52  95  653  Keri Pretorius-10        Clarence                 20:53.3
96  53  96 1135  Cecile Reuge-10          Ward Melville            21:00.8
97  54  97 1134  Brooke Wanlass-11        Ward Melville            21:05.4
98      98  891  Michele Grieco-11        Massapequa               21:11.9
99      99  892  Tara Monnino-12          Massapequa               21:15.2
100  55 100  439  Megan Crimmins-12        Horseheads               21:16.2
101  56 101  813  Priya Patel-9            East Meadow              21:17.0
102  57 102  118  Caroline Heidt-12        Suffern                  21:19.6
103  58 103  440  Rachel Gaylord-12        Horseheads               21:27.5
104  59 104  442  Hannah Patterson-9       Horseheads               21:51.7
105  60 105  655  Jessica Tufte-12         Clarence                 22:17.6
106  61 106  441  Liz Robertson-12         Horseheads               22:46.6
107  62 107  549  Nicole Griffiths-12      Hilton                   22:47.2
108  63 108  656  Katy DeLong-9            Clarence                 23:02.7



1    Saratoga Springs

ind  team  number    name                         time
-----------------------------------------------------------------
2    2    223      Hannah Davidson-10            17:32.6
3    3    222      Lindsey Ferguson-12           17:39.7
18   11    224      Ashley Campbell-12            18:47.6
20   13    225      Cassie Goutos-8               18:49.7
27   17    228      Kaitlin O'Sullivan-11         19:02.0
34   20    227      Kipling Hill-12               19:16.9
60   30    226      Cameron Vahanian-12           19:49.6

Score : 46      Time gap (1 - 5): 1:29.4       Time total (1 - 5): 91:51.6


2    Hilton

ind  team  number    name                         time
-----------------------------------------------------------------
7    6    544      Caroline Schultz-11           18:06.1
8    7    545      Allison Sawyer-11             18:06.4
11    8    543      Amanda Griggs-12              18:21.4
17   10    547      Shelby Herman-10              18:44.2
25   16    546      Ashley Jones-10               18:55.2
92   49    548      Caileen Childs-12             20:48.0
107   62    549      Nicole Griffiths-12           22:47.2


Score : 47      Time gap (1 - 5): 0:49.1       Time total (1 - 5): 92:13.3


3    Warwick
ind  team  number    name                         time
-----------------------------------------------------------------
1    1    901      Aislinn Ryan-12               17:23.9
24   15    902      Tori Pennings-10              18:54.6
37   21    905      Samantha Grady-12             19:19.1
48   24    903      Cecilie Braadt-9              19:37.7
50   26    906      Kristen Peluso-11             19:39.5
58   29    907      Joanna Stein-12               19:46.7
65   33    904      Kaitlyn Hurley-12             19:54.4

Score : 87      Time gap (1 - 5): 2:15.6       Time total (1 - 5): 94:54.8


4    Suffern

ind  team  number    name                         time
-----------------------------------------------------------------
4    4    115      Shelby Greany-9               17:47.8
5    5    116      Kara McKenna-12               17:56.0
30   19    117      MaryRose Consiglio-12         19:13.0
38   22    121      Christa Goldmann-9            19:21.0
83   42    120      Meghan Coffey-11              20:32.9
89   46    119      Jessie Mitchell-11            20:44.0
102   57    118      Caroline Heidt-12             21:19.6

Score : 92      Time gap (1 - 5): 2:45.1       Time total (1 - 5): 94:50.7


5    Ward Melville
ind  team  number    name                         time
-----------------------------------------------------------------
19   12   1131      Suejin Ahn-10                 18:49.2
28   18   1129      Bridget Reilly-11             19:03.3
49   25   1132      Jenny Wang-12                 19:39.2
56   28   1130      Briana Shewan-12              19:43.9
66   34   1133      Brigid Paddock-10             19:56.1
96   53   1135      Cecile Reuge-10               21:00.8
97   54   1134      Brooke Wanlass-11             21:05.4

Score : 117      Time gap (1 - 5): 1:06.9       Time total (1 - 5): 97:11.


6    Fayetteville-Manlius
ind  team  number    name                         time
-----------------------------------------------------------------
16    9    329      Kristen Taylor-12             18:43.9
22   14    330      MacKenzie Carter-8            18:51.7
63   32    331      Jessica Hauser-11             19:52.1
76   38    332      Hilary Hooley-11              20:13.5
77   39    335      Catie Caputo                  20:17.1
80   41    333      Alyssa Panozzo-10             20:23.0
84   43    334      Emily Stoeckel-10             20:34.0

Score : 132      Time gap (1 - 5): 1:33.2       Time total (1 - 5): 97:58.


7    Clarence

ind  team  number    name                         time
-----------------------------------------------------------------
42   23    651      Gina Adoretto-12              19:26.0
53   27    650      Becca Nungesser-12            19:41.0
74   37    652      Keelan Walsh-11               20:12.7
91   48    654      Kristen Swanson-11            20:47.7
95   52    653      Keri Pretorius-10             20:53.3
105   60    655      Jessica Tufte-12              22:17.6
108   63    656      Katy DeLong-9                 23:02.7

Score : 187      Time gap (1 - 5): 1:27.3       Time total (1 - 5): 101:00


8    East Meadow

ind  team  number    name                         time
-----------------------------------------------------------------
61   31    810      Emily Weber-12                19:51.6
73   36    809      Christina Mustakis-10         20:12.3
85   44    808      Bobbie Sedlmajer-9            20:35.1
88   45    812      Krissy Majkowski-11           20:40.2
90   47    814      Roxanne Smith-10              20:44.8
93   50    811      Gina Smith-12                 20:49.6
101   56    813      Priya Patel-9                 21:17.0

Score : 203      Time gap (1 - 5): 0:53.2       Time total (1 - 5): 102:04


9    Horseheads

ind  team  number    name                         time
-----------------------------------------------------------------
71   35    437      Chelsea Usack-12              20:08.3
79   40    438      Jen Siglin-12                 20:21.1
94   51    436      Megan Dauchy-10               20:50.3
100   55    439      Megan Crimmins-12             21:16.2
103   58    440      Rachel Gaylord-12             21:27.5
104   59    442      Hannah Patterson-9            21:51.7
106   61    441      Liz Robertson-12              22:46.6

Score : 239      Time gap (1 - 5): 1:19.2       Time total (1 - 5): 104:03





Girls Class A


Class A Girls


Place      School                  Score
----------------------------------------------------------------------------
1     Academy of Holy Names       51
2     Sayville                    95
3     Cornwall                   100
4     Pittsford Mendon           105
5     Mepham                     106
6     Horace Greeley             114
7     Amherst                    131
8     Elmira Southside           173
9     Mexico                     206



ind team sec number    name                   school
---------------------------------------------------------------------------
1   1   1 1136  Kristy Longman-11        Sayville                 18:24.3
2       2  887  Maegan Krifchin-12       J F K Bellmore           18:35.1
3   2   3  908  Lynne Mujndy-12          Cornwall                 18:35.9
4       4  275  Caroline King-11         Scotia-Glenville         18:36.2
5       5  560  Jeannie Sauter-9         Canandaigua              18:37.3
6       6  181  Mary Alice Howard-12     Somers                   18:43.9
7       7  180  Sara Graney-10           Tappan Zee               18:52.4
8   3   8  230  Claire Hardwick-10       Academy of Holy Names    18:56.6
9       9  695  Sarah Veith-11           Lake Shore               18:56.9
10      10  277  Cara Sprague-11          Queensbury               18:57.3
11      11 1170  Kathryn Allard-12        Miller Place             18:59.7
12   4  12  550  Katie Bower-12           Pittsford Mendon         19:04.5
13   5  13  551  Shaylyn Tuite-7          Pittsford Mendon         19:05.3
14      14  370  Margaret Knight-11       Cortland                 19:08.4
15   6  15  817  Courtney Kelly-10        Mepham                   19:13.1
16      16  183  Rosie Crean-10           The Ursuline School      19:14.1
17      17  276  Meaghan Gregory-8        Burnt Hills              19:15.3
18      18  561  Kate Cufari-10           Pittsford Sutherland     19:16.1
19   7  19  231  Johanna Ohm-9            Academy of Holy Names    19:17.6
20   8  20  122  Meghan Houser-11         Horace Greeley           19:19.3
21   9  21  229  Rachel Ohm-12            Academy of Holy Names    19:26.5
22      22  562  Catherine Smith-11       Brighton                 19:28.5
23      23  279  Erin Kuhn-10             Glens Falls              19:30.7
24  10  24  123  Alana Levy-11            Horace Greeley           19:32.9
25  11  25  603  Arielle Januskiewicz-11  Amherst                  19:37.8
26      26  184  Meghan Brown-10          The Ursuline School      19:39.9
27      27  990  Hallie Schwab-11         Rondout Valley           19:40.9
28      28  886  Kristina Rolla-10        Hewlett                  19:41.7
29  12  29  606  Mia Symoniak-12          Amherst                  19:42.2
30      30  182  Suzie Clinchy-11         Somers                   19:42.5
31      31  698  Leanne Skrabacz-11       West Seneca East         19:43.7
32      32  885  Ashlee Nieves-10         Elmont                   19:45.2
33  13  33  818  Dawn Leavy-12            Mepham                   19:46.5
34  14  34  232  Laura Isabelle-8         Academy of Holy Names    19:46.8
35      35  564  Janine Seber-10          Victor                   19:50.2
36  15  36 1137  Jackie Kaste-10          Sayville                 19:50.5
37      37  888  Rose Kennedy-12          Plainedge                19:51.3
38      38  563  Alyssa Smith-10          Brighton                 19:52.3
39  16  39  552  Morgan Atkins-7          Pittsford Mendon         19:57.4
40  17  40  125  Elizabeth O'Brien-9      Horace Greeley           19:58.8
41      41  278  Samantha Hickock-11      Glens Falls              20:00.1
42      42  697  Amanda Solly-10          West Seneca East         20:03.3
43      43  371  Leah Andrianos-11        East Syracuse Minoa      20:04.4
44      44  699  Cassie Weldon-9          Starpoint                20:07.8
45  18  45  233  Alex Falvey-10           Academy of Holy Names    20:09.6
46      46 1172  Katie Marshall-10        Kings Park               20:11.2
47      47 1174  Ashley Goldbach-12       Rocky Point              20:12.3
48      48 1173  Alexandra Taylor-8       Kings Park               20:14.4
49  19  49  605  Brenna Symoniak-8        Amherst                  20:15.0
50  20  50  819  Katie O'Brien-9          Mepham                   20:15.4
51  21  51 1138  Sarah Schaefer-11        Sayville                 20:17.3
52  22  52  910  Jackie Bozich-11         Cornwall                 20:19.0
53  23  53 1139  Melissa Santoro-11       Sayville                 20:21.8
54      54  373  Margaret Richardson-9    Fowler                   20:22.8
55  24  55  909  Chelsea Brisman-11       Cornwall                 20:24.1
56  25  56  912  Michelle Chewens-11      Cornwall                 20:28.3
57      57  889  Katie Zelles-11          South Side               20:35.1
58      58  372  Lauren Sala-10           Jamesville DeWitt        20:37.3
59  26  59  821  Samantha Beim-9          Mepham                   20:38.2
60  27  60  911  Allison Cote-11          Cornwall                 20:40.9
61  28  61  446  Stephanie Bristow-10     Elmira Southside         20:42.5
62  29  62  336  Courtney Ross-9          Mexico                   20:43.3
63  30  63  337  Ashlie Wilson-11         Mexico                   20:45.5
64      64  374  Kelsey Peek-9            Whitesboro               20:50.4
65  31  65  444  Bethany Coons-9          Elmira Southside         20:53.6
66  32  66  443  Rachel Forrest-11        Elmira Southside         20:56.6
67      67  696  Mikelle Cala-8           Lake Shore               20:57.8
68  33  68  913  Emily McVan-9            Cornwall                 20:59.1
69  34  69  126  Elizabeth Jen-9          Horace Greeley           21:00.0
70  35  70 1140  Annie Kelly-9            Sayville                 21:08.2
71      71  992  Kashara Murphy-12        Saugerties               21:11.9
72      72  994  Sarah Merusi             Port Jervis              21:16.8
73      73 1171  Melissa Tacchi-10        Miller Place             21:17.4
74  36  74  914  Natalie Jelpern-11       Cornwall                 21:18.6
75  37  75  553  Margo Marquardt-10       Pittsford Mendon         21:21.8
76  38  76  447  Carly Jordan-11          Elmira Southside         21:22.9
77  39  77  234  Grace Loughney-10        Academy of Holy Names    21:23.7
78  40  78  604  Sarah Lister-10          Amherst                  21:29.5
79  41  79  820  Melissa Hylton-12        Mepham                   21:31.5
80  42  80  338  Rachel Garrett-9         Mexico                   21:31.9
81  43  81  556  Kim Peters-12            Pittsford Mendon         21:33.4
82  44  82  445  Emily Dryburgh-10        Elmira Southside         21:34.4
83      83  993  Katie Nelson-9           Wallkill                 21:35.1
84  45  84  124  Carolyn Cannetti-11      Horace Greeley           21:35.5
85      85  465  Eriell Kent-12           Susquehanna Valley       21:37.4
86  46  86  555  Rachel Eng-12            Pittsford Mendon         21:41.8
87  47  87  554  Molly Mahoney-10         Pittsford Mendon         21:48.8
88      88  991  Emma Lang-12             Saugerties               22:01.4
89      89  469  Liz Wick-9               Elmira Free              22:04.1
90  48  90  340  Chelsea Burnham-8        Mexico                   22:05.7
91  49  91  601  Emily Steward            Amherst                  22:06.4
92  50  92  449  Jamie Dryburgh-10        Elmira Southside         22:17.4
93      93  467  Marlyn Moore-8           Elmira Free              22:23.9
94  51  94 1141  Lisa McNulty-12          Sayville                 22:24.2
95  52  95  128  Laura Mantell-10         Horace Greeley           22:24.7
96  53  96  127  Caroline O'Brien-10      Horace Greeley           22:27.5
97  54  97 1142  Amanda Jacob-12          Sayville                 22:31.9
98  55  98  815  Aileen Monks-12          Mepham                   22:37.6
99  56  99  235  Victoria Isabelle-10     Academy of Holy Names    22:39.1
100  57 100  341  Chelsea Giovo-9          Mexico                   22:55.6
101     101  468  Laura Walker-11          Elmira Free              22:57.6
102  58 102  448  Alexis McLaughlin-9      Elmira Southside         23:10.3
103  59 103  602  Diane Herzog-10          Amherst                  23:15.4
104  60 104  816  Amy Kilgallin-12         Mepham                   23:18.9
105     105  466  Danielle Miner-12        Susquehanna Valley       23:42.4
106  61 106  342  Rebekah Foster-11        Mexico                   24:33.0


1    Academy of Holy Names


ind  team  number    name                         time
------------------------------------------------------------------
8    3    230      Claire Hardwick-10            18:56.6
19    7    231      Johanna Ohm-9                 19:17.6
21    9    229      Rachel Ohm-12                 19:26.5
34   14    232      Laura Isabelle-8              19:46.8
45   18    233      Alex Falvey-10                20:09.6
77   39    234      Grace Loughney-10             21:23.7
99   56    235      Victoria Isabelle-10          22:39.1

Score : 51      Time gap (1 - 5): 1:13.0       Time total (1 - 5): 97:37.1


2    Sayville


ind  team  number    name                         time
------------------------------------------------------------------
1    1   1136      Kristy Longman-11             18:24.3
36   15   1137      Jackie Kaste-10               19:50.5
51   21   1138      Sarah Schaefer-11             20:17.3
53   23   1139      Melissa Santoro-11            20:21.8
70   35   1140      Annie Kelly-9                 21:08.2
94   51   1141      Lisa McNulty-12               22:24.2
97   54   1142      Amanda Jacob-12               22:31.9

Score : 95      Time gap (1 - 5): 2:43.9       Time total (1 - 5): 100:02.


3    Cornwall


ind  team  number    name                         time
------------------------------------------------------------------
3    2    908      Lynne Mujndy-12               18:35.9
52   22    910      Jackie Bozich-11              20:19.0
55   24    909      Chelsea Brisman-11            20:24.1
56   25    912      Michelle Chewens-11           20:28.3
60   27    911      Allison Cote-11               20:40.9
68   33    913      Emily McVan-9                 20:59.1
74   36    914      Natalie Jelpern-11            21:18.6

Score : 100      Time gap (1 - 5): 2:05.0       Time total (1 - 5): 100:28


4    Pittsford Mendon


ind  team  number    name                         time
------------------------------------------------------------------
12    4    550      Katie Bower-12                19:04.5
13    5    551      Shaylyn Tuite-7               19:05.3
39   16    552      Morgan Atkins-7               19:57.4
75   37    553      Margo Marquardt-10            21:21.8
81   43    556      Kim Peters-12                 21:33.4
86   46    555      Rachel Eng-12                 21:41.8
87   47    554      Molly Mahoney-10              21:48.8

Score : 105      Time gap (1 - 5): 2:28.9       Time total (1 - 5): 101:02


5    Mepham


ind  team  number    name                         time
------------------------------------------------------------------
15    6    817      Courtney Kelly-10             19:13.1
33   13    818      Dawn Leavy-12                 19:46.5
50   20    819      Katie O'Brien-9               20:15.4
59   26    821      Samantha Beim-9               20:38.2
79   41    820      Melissa Hylton-12             21:31.5
98   55    815      Aileen Monks-12               22:37.6
104   60    816      Amy Kilgallin-12              23:18.9

Score : 106      Time gap (1 - 5): 2:18.4       Time total (1 - 5): 101:24


6    Horace Greeley


ind  team  number    name                         time
------------------------------------------------------------------
20    8    122      Meghan Houser-11              19:19.3
24   10    123      Alana Levy-11                 19:32.9
40   17    125      Elizabeth O'Brien-9           19:58.8
69   34    126      Elizabeth Jen-9               21:00.0
84   45    124      Carolyn Cannetti-11           21:35.5
95   52    128      Laura Mantell-10              22:24.7
96   53    127      Caroline O'Brien-10           22:27.5

Score : 114      Time gap (1 - 5): 2:16.2       Time total (1 - 5): 101:26


7    Amherst


ind  team  number    name                         time
------------------------------------------------------------------
25   11    603      Arielle Januskiewicz-11       19:37.8
29   12    606      Mia Symoniak-12               19:42.2
49   19    605      Brenna Symoniak-8             20:15.0
78   40    604      Sarah Lister-10               21:29.5
91   49    601      Emily Steward                 22:06.4
103   59    602      Diane Herzog-10               23:15.4
DNF      607      Claire Wietig-11

Score : 131      Time gap (1 - 5): 2:28.6       Time total (1 - 5): 103:10


8    Elmira Southside


ind  team  number    name                         time
------------------------------------------------------------------
61   28    446      Stephanie Bristow-10          20:42.5
65   31    444      Bethany Coons-9               20:53.6
66   32    443      Rachel Forrest-11             20:56.6
76   38    447      Carly Jordan-11               21:22.9
82   44    445      Emily Dryburgh-10             21:34.4
92   50    449      Jamie Dryburgh-10             22:17.4
102   58    448      Alexis McLaughlin-9           23:10.3

Score : 173      Time gap (1 - 5): 0:51.9       Time total (1 - 5): 105:30


9    Mexico


ind  team  number    name                         time
------------------------------------------------------------------
62   29    336      Courtney Ross-9               20:43.3
63   30    337      Ashlie Wilson-11              20:45.5
80   42    338      Rachel Garrett-9              21:31.9
90   48    340      Chelsea Burnham-8             22:05.7
100   57    341      Chelsea Giovo-9               22:55.6
106   61    342      Rebekah Foster-11             24:33.0
DNF      339      Jennifer Blascziens-11

Score : 206      Time gap (1 - 5): 2:12.3       Time total (1 - 5): 108:02




Class B


Place      School                  Score
----------------------------------------------------------------------------
1     East Aurora                 53
2     Honeoye Falls-Lima          63
3     Shoreham Wading River       91
4     Pearl River                 94
5     Saranac Lake               141
6     Broadalbin Perth           174
7     New Hartford               199
8     Maine Endwell              199
9     New Paltz                  223
10     Franklin Academy           230
11     Manhasset                  251



ind team sec number    name                   school
---------------------------------------------------------------------------
1   1   1  501  Liz Deir-11              Honeoye Falls-Lima       18:08.2
2   2   2  129  Samantha Stadt-12        Pearl River              18:37.4
3       3  881  Brianna Welch-8          North Shore              18:48.4
4   3   4  502  Audrey Mangan-12         Honeoye Falls-Lima       19:00.0
5       5  884  Theresa Rush-12          Valley Stream North      19:03.1
6       6  365  Brittany Burns-12        South Jefferson          19:05.3
7   4   7  450  Megan Jacoby-9           Maine Endwell            19:09.1
8       8  595  Amber Sanders-12         Batavia                  19:12.2
9       9  175  Reilly Kiernan-12        Pelham                   19:13.1
10   5  10  614  Sarah Mosser-12          East Aurora              19:13.7
11   6  11  929  Natalie Busby-10         New Paltz                19:14.7
12      12  460  Paige Mullins-10         Johnson City             19:16.2
13      13  690  Jaime Wallace-8          Alden                    19:16.6
14   7  14 1143  Erin Hayes-11            Shoreham Wading River    19:16.9
15   8  15  715  Mari Walsh-10            Saranac Lake             19:17.2
16      16  366  Heather Wilson-10        Homer                    19:20.8
17   9  17  613  Kirsten Weberg           East Aurora              19:27.1
18      18  694  Hannah Moffett-8         Albion                   19:28.4
19  10  19  503  Meg VanHouten-10         Honeoye Falls-Lima       19:30.5
20  11  20  612  Marla Kelley-11          East Aurora              19:32.8
21  12  21  611  Jenna Hulton-10          East Aurora              19:34.8
22      22  975  Siobhan Dwyer-12         Spackenkill              19:43.6
23      23  692  Nicole Calbi-10          Olean                    19:44.7
24      24  693  Ashley Carlson-10        Olean                    19:45.0
25  13  25  716  Maya Correll-8           Saranac Lake             19:45.3
26  14  26  132  Kristine Mun-11          Pearl River              19:50.5
27      27  369  Kiley Evans-9            Cazenovia                19:51.0
28      28  270  Gina Cristaldi-9         Hudson Falls             19:53.0
29  15  29 1145  Brooke Johnson-9         Shoreham Wading River    19:53.3
30      30  367  Jen Davenport-12         Homer                    19:53.6
31  16  31  609  Erin Crawford-9          East Aurora              19:57.0
32  17  32  131  Julie Hudak-11           Pearl River              19:58.1
33  18  33  504  Brittney Lillie-11       Honeoye Falls-Lima       19:58.9
34      34  176  Annie O'Callaghnan-11    Rye                      19:59.9
35  19  35  343  Meghan Hunsiker-12       New Hartford             20:01.1
36  20  36 1144  Kathryn Sheehan-10       Shoreham Wading River    20:01.9
37      37 1165  Deanna Schmidt-12        Bayport-Blue Point       20:03.0
38  21  38  236  Lianna Ferguson-9        Broadalbin Perth         20:03.9
39      39  597  Emily Rodenhouse-11      Palmyra-Macedon          20:05.1
40      40  596  Angela Jorvela-8         Batavia                  20:05.9
41      41  786  Danielle Smelser-12      Plattsburgh              20:08.2
42      42  368  Michelle Brandt-10       Chittenango              20:08.9
43      43  691  Chelsea Mahany-10        Alden                    20:09.6
44      44  463  Katherine Miller-11      Southern Springs         20:15.2
45  22  45  130  Michelle Farrell-11      Pearl River              20:17.5
46      46 1168  Wendy Pere-9             Mt. Sinai                20:18.7
47  23  47 1036  Sarah Marlowe-11         Franklin Academy         20:19.3
48      48 1166  Mary Kate Sivilli-8      John Glenn               20:20.2
49      49  977  Kasey Zucco-12           Red Hook                 20:22.3
50      50  785  Kim Jones-10             Plattsburgh              20:24.4
51  24  51 1146  Kristi Conway-8          Shoreham Wading River    20:25.3
52  25  52 1147  Stephanie Anderson-9     Shoreham Wading River    20:27.2
53      53 1070  Emily Pierce-11          Canton                   20:28.8
54  26  54  239  Elizabeth Ferlazzo-9     Broadalbin Perth         20:30.2
55  27  55  717  Lisa Reyell-12           Saranac Lake             20:30.6
56      56  880  Lauren Mobyed-11         Mineola                  20:31.0
57  28  57  237  Nicole Wojciechowski-9   Broadalbin Perth         20:31.3
58  29  58  610  Ellen Duane-12           East Aurora              20:32.2
59  30  59  608  Tara O'Connar            East Aurora              20:33.3
60  31  60  507  Emma Denton-9            Honeoye Falls-Lima       20:33.6
61      61  179  Nicole Collins-10        Dover                    20:33.9
62      62  882  Lauren DelLatto-12       Seaford                  20:34.4
63  32  63  346  Stephannie Metzger-10    New Hartford             20:35.5
64      64  883  Brianna Cano-9           Valley Stream North      20:35.7
65  33  65  822  Alexandra Kennedy-11     Manhasset                20:36.3
66  34  66  238  Alex Kuhl-10             Broadalbin Perth         20:36.6
67      67  979  Becky Huben-12           Onteora                  20:37.1
68      68  272  Julie Nabozny-11         Ichabod Crane            20:37.7
69      69  177  Rachel Smith-12          Edgemont                 20:38.0
70  35  70  505  Kate Banford-10          Honeoye Falls-Lima       20:38.4
71  36  71  718  Sydnie Lieb-12           Saranac Lake             20:38.8
72      72  464  Amy Williams-12          Windsor                  20:41.3
73  37  73 1148  Suzanne Wallace-11       Shoreham Wading River    20:41.5
74  38  74  930  Kayla Koonz-9            New Paltz                20:42.9
75  39  75  134  Caitlin Reilly-11        Pearl River              20:48.0
76  40  76  451  Derinda Hayes-10         Maine Endwell            20:48.3
77      77 1167  Kristen Boysen-11        Mt. Sinai                20:48.7
78  41  78  828  Natalie Bindert-11       Manhasset                20:50.0
79  42  79  345  Alma Zygmunt-10          New Hartford             20:50.4
80      80  599  Maureen McAneney-10      Hornell                  20:53.0
81      81 1169  Amber Selig-9            Westhampton Beach        20:54.0
82      82  461  Andrea Hlebica-10        Johnson City             20:54.4
83      83  598  Kim Law-11               Newark                   20:54.8
84      84  271  Mairin O'Connor-10       Bishop Gibbons           20:57.8
85  43  85  133  Blaithin Loughran-9      Pearl River              20:58.7
86      86  978  Lucy Vonrousner-10       Red Hook                 21:00.3
87      87  273  Taylor Wills-10          Ichabod Crane            21:05.2
88  44  88  506  Laura Bryan-12           Honeoye Falls-Lima       21:05.7
89      89 1072  Corina Whiteford-10      Canton                   21:06.2
90      90  787  Brittany Trahan-10       Northeastern Clinton     21:06.7
91      91  788  Bailey Weightman-8       Beekmantown              21:10.1
92  45  92  455  Danielle Brenon-10       Maine Endwell            21:10.4
93  46  93 1038  Lindsay Hardy-12         Franklin Academy         21:12.4
94  47  94 1037  Paige Studlack-9         Franklin Academy         21:12.8
95      95  789  Emily Medeiros-12        Saranac                  21:13.2
96  48  96  135  Nicole Martin-11         Pearl River              21:14.1
97      97  976  Maria Towle-12           Spackenkill              21:14.5
98  49  98  452  Laura Hansen-10          Maine Endwell            21:18.3
99      99 1074  Megan Morrison-8         Ogdensburg Free          21:21.8
100  50 100  826  Lisa Mascali-12          Manhasset                21:22.9
101  51 101  344  Danielle Fiorentino-11   New Hartford             21:23.7
102     102 1071  Stacey Morrison-11       Canton                   21:30.0
103     103  462  Rachel Fox-11            Johnson City             21:31.2
104  52 104  932  Katie Reid-12            New Paltz                21:33.8
105     105  178  Olivia Diamond-12        Edgemont                 21:34.8
106  53 106  931  Claire Bird-11           New Paltz                21:35.9
107  54 107 1040  Monique Choiniere-12     Franklin Academy         21:39.8
108  55 108  347  Amanda Horth-11          New Hartford             21:40.1
109  56 109  348  Jordan Pal-10            New Hartford             21:41.7
110     110  274  Karyn Clements-12        Cobelskill-Richmondville 21:48.7
111  57 111  719  Aja Roddy-12             Saranac Lake             21:53.9
112  58 112  349  Hiba Kaashmiri-12        New Hartford             21:54.4
113     113 1073  Emma Angus-11            Canton                   21:58.1
114  59 114  720  Cathy Byno-11            Saranac Lake             22:01.8
115  60 115 1039  Ashley Lamica-10         Franklin Academy         22:11.9
116  61 116  456  Marie Farro-9            Maine Endwell            22:32.3
117  62 117 1149  Jane Moldovan-11         Shoreham Wading River    22:41.6
118  63 118  824  Hilary Gallo-11          Manhasset                22:48.4
119  64 119  823  Carolyn Kim-12           Manhasset                22:57.7
120  65 120  240  Hannah Pecora-10         Broadalbin Perth         23:02.1
121  66 121  453  Megan Cordi-10           Maine Endwell            23:02.8
122  67 122 1041  Brandi Walbridge-10      Franklin Academy         23:12.0
123  68 123  242  Katrina Ossenfort-9      Broadalbin Perth         23:26.8
124  69 124  454  Amanda Stasiuk-11        Maine Endwell            23:44.5
125  70 125  241  Alissa LaPort-11         Broadalbin Perth         23:59.3
126  71 126  827  Meredith Hinz-11         Manhasset                24:03.8
127  72 127  825  Kaitlin Powers-12        Manhasset                24:05.7
128  73 128 1042  Alayna Gervais-10        Franklin Academy         24:18.1
129  74 129  933  Sarah Harrison-12        New Paltz                24:40.4
130  75 130  934  Catherine Bird-9         New Paltz                25:50.2
131  76 131  935  Katie Weber-12           New Paltz                25:58.0
"DNF          721  Emily Martin-9           Saranac Lake	"

1    East Aurora


ind  team  number    name                         time
------------------------------------------------------------------
10    5    614      Sarah Mosser-12               19:13.7
17    9    613      Kirsten Weberg                19:27.1
20   11    612      Marla Kelley-11               19:32.8
21   12    611      Jenna Hulton-10               19:34.8
31   16    609      Erin Crawford-9               19:57.0
58   29    610      Ellen Duane-12                20:32.2
59   30    608      Tara O'Connar                 20:33.3

Score : 53      Time gap (1 - 5): 0:43.3       Time total (1 - 5): 97:45.4


2    Honeoye Falls-Lima


ind  team  number    name                         time
------------------------------------------------------------------
1    1    501      Liz Deir-11                   18:08.2
4    3    502      Audrey Mangan-12              19:00.0
19   10    503      Meg VanHouten-10              19:30.5
33   18    504      Brittney Lillie-11            19:58.9
60   31    507      Emma Denton-9                 20:33.6
70   35    505      Kate Banford-10               20:38.4
88   44    506      Laura Bryan-12                21:05.7

Score : 63      Time gap (1 - 5): 2:25.4       Time total (1 - 5): 97:11.2


3    Shoreham Wading River


ind  team  number    name                         time
------------------------------------------------------------------
14    7   1143      Erin Hayes-11                 19:16.9
29   15   1145      Brooke Johnson-9              19:53.3
36   20   1144      Kathryn Sheehan-10            20:01.9
51   24   1146      Kristi Conway-8               20:25.3
52   25   1147      Stephanie Anderson-9          20:27.2
73   37   1148      Suzanne Wallace-11            20:41.5
117   62   1149      Jane Moldovan-11              22:41.6

Score : 91      Time gap (1 - 5): 1:10.3       Time total (1 - 5): 100:04.


4    Pearl River


ind  team  number    name                         time
------------------------------------------------------------------
2    2    129      Samantha Stadt-12             18:37.4
26   14    132      Kristine Mun-11               19:50.5
32   17    131      Julie Hudak-11                19:58.1
45   22    130      Michelle Farrell-11           20:17.5
75   39    134      Caitlin Reilly-11             20:48.0
85   43    133      Blaithin Loughran-9           20:58.7
96   48    135      Nicole Martin-11              21:14.1

Score : 94      Time gap (1 - 5): 2:10.6       Time total (1 - 5): 99:31.5


5    Saranac Lake


ind  team  number    name                         time
------------------------------------------------------------------
15    8    715      Mari Walsh-10                 19:17.2
25   13    716      Maya Correll-8                19:45.3
55   27    717      Lisa Reyell-12                20:30.6
71   36    718      Sydnie Lieb-12                20:38.8
111   57    719      Aja Roddy-12                  21:53.9
114   59    720      Cathy Byno-11                 22:01.8
DNF      721      Emily Martin-9

Score : 141      Time gap (1 - 5): 2:36.7       Time total (1 - 5): 102:05


6    Broadalbin Perth


ind  team  number    name                         time
------------------------------------------------------------------
38   21    236      Lianna Ferguson-9             20:03.9
54   26    239      Elizabeth Ferlazzo-9          20:30.2
57   28    237      Nicole Wojciechowski-9        20:31.3
66   34    238      Alex Kuhl-10                  20:36.6
120   65    240      Hannah Pecora-10              23:02.1
123   68    242      Katrina Ossenfort-9           23:26.8
125   70    241      Alissa LaPort-11              23:59.3

Score : 174      Time gap (1 - 5): 2:58.2       Time total (1 - 5): 104:44


7    New Hartford


ind  team  number    name                         time
------------------------------------------------------------------
35   19    343      Meghan Hunsiker-12            20:01.1
63   32    346      Stephannie Metzger-10         20:35.5
79   42    345      Alma Zygmunt-10               20:50.4
101   51    344      Danielle Fiorentino-11        21:23.7
108   55    347      Amanda Horth-11               21:40.1
109   56    348      Jordan Pal-10                 21:41.7
112   58    349      Hiba Kaashmiri-12             21:54.4

Score : 199      Time gap (1 - 5): 1:39.0       Time total (1 - 5): 104:30


8    Maine Endwell


ind  team  number    name                         time
------------------------------------------------------------------
7    4    450      Megan Jacoby-9                19:09.1
76   40    451      Derinda Hayes-10              20:48.3
92   45    455      Danielle Brenon-10            21:10.4
98   49    452      Laura Hansen-10               21:18.3
116   61    456      Marie Farro-9                 22:32.3
121   66    453      Megan Cordi-10                23:02.8
124   69    454      Amanda Stasiuk-11             23:44.5

Score : 199      Time gap (1 - 5): 3:23.2       Time total (1 - 5): 104:58


9    New Paltz


ind  team  number    name                         time
------------------------------------------------------------------
11    6    929      Natalie Busby-10              19:14.7
74   38    930      Kayla Koonz-9                 20:42.9
104   52    932      Katie Reid-12                 21:33.8
106   53    931      Claire Bird-11                21:35.9
129   74    933      Sarah Harrison-12             24:40.4
130   75    934      Catherine Bird-9              25:50.2
131   76    935      Katie Weber-12                25:58.0

Score : 223      Time gap (1 - 5): 5:25.7       Time total (1 - 5): 107:47


10    Franklin Academy


ind  team  number    name                         time
------------------------------------------------------------------
47   23   1036      Sarah Marlowe-11              20:19.3
93   46   1038      Lindsay Hardy-12              21:12.4
94   47   1037      Paige Studlack-9              21:12.8
107   54   1040      Monique Choiniere-12          21:39.8
115   60   1039      Ashley Lamica-10              22:11.9
122   67   1041      Brandi Walbridge-10           23:12.0
128   73   1042      Alayna Gervais-10             24:18.1

Score : 230      Time gap (1 - 5): 1:52.6       Time total (1 - 5): 106:36


11    Manhasset


ind  team  number    name                         time
------------------------------------------------------------------
65   33    822      Alexandra Kennedy-11          20:36.3
78   41    828      Natalie Bindert-11            20:50.0
100   50    826      Lisa Mascali-12               21:22.9
118   63    824      Hilary Gallo-11               22:48.4
119   64    823      Carolyn Kim-12                22:57.7
126   71    827      Meredith Hinz-11              24:03.8
127   72    825      Kaitlin Powers-12             24:05.7

Score : 251      Time gap (1 - 5): 2:21.4       Time total (1 - 5): 108:35





Class C


Place      School                  Score
----------------------------------------------------------------------------
1     Bronxville                  29
2     Sauquoit Valley             61
3     Sullivan West               99
4     Akron                      125
5     Newark Valley              149
6     Voorheesville              167
7     Attica                     198
8     Friends Academy            219
9     Hampton Bays               225
10     Potsdam                    235
11     Ausable Valley             240


ind team sec number    name                   school
---------------------------------------------------------------------------
1       1  590  Ellen Muster-11          Marion                   18:49.5
2   1   2  401  Erin Cawley-9            Newark Valley            18:59.1
3   2   3  136  Amanda Hudson-12         Bronxville               19:00.7
4   3   4  138  Virginia Connor-10       Bronxville               19:04.3
5       5  170  Sophia Spring-11         Croton                   19:05.2
6   4   6  137  Tori Flannery-9          Bronxville               19:12.9
7   5   7  350  Samantha Stedman-11      Sauquoit Valley          19:21.0
8       8  363  Kristen Fekete-11        C B A-Syracuse           19:27.2
9       9  360  Erica Bourgeois-12       Adirondak                19:29.0
10   6  10  139  Henrietta Miers-8        Bronxville               19:31.9
11      11  173  Renee Liffland-10        Pawling                  19:34.4
12   7  12  351  Carly Calogero-12        Sauquoit Valley          19:42.5
13      13  495  Kelly Billingiere-11     Harpursville             19:42.8
14      14  364  Amy Schachtler-11        Westmoreland             19:43.3
15   8  15  937  Jessica Wagner-12        Sullivan West            19:51.8
16   9  16  402  Jenny Schaffhouser-12    Newark Valley            19:56.1
17  10  17  508  Sarah Kirsch-11          Attica                   19:58.0
18      18  970  Courtney Roosa-10        Tri-Valley               20:00.4
19      19  685  Macki Snyder-12          Wilson                   20:00.8
20      20 1160  Marissa Banducci-11      Center Moriches          20:01.8
21      21  361  McKenzie Clemens-12      Lowville                 20:04.8
22      22  593  Tatiana Pallagi-10       Avon                     20:07.3
23      23  269  Rachel Wysocki-9         Schuylerville            20:08.2
24  11  24  618  Casey Neill-10           Akron                    20:08.7
25          877* Kaitlyn Collins-9        Oyster Bay               20:10.5
26      25  971  Rachel Sanborn-9         Tri-Valley               20:12.2
27  12  26  936  April Ackerman-12        Sullivan West            20:15.2
28      27  267  Kimberly Negrich-11      Mayfield                 20:17.4
29  13  28  615  Fawn Dorr-12             Akron                    20:18.5
30  14  29  140  Emma Clarke-10           Bronxville               20:19.5
31  15  30  352  Jenna Clarke-12          Sauquoit Valley          20:22.0
32  16  31  356  Kaleigh Beha-9           Sauquoit Valley          20:27.4
33      32  174  Mairin Din-10            Irvington                20:28.2
34  17  33  243  Hilary Edmunds-10        Voorheesville            20:29.2
35      34  171  Molly Burke-12           Hastings                 20:31.3
36  18  35  355  Kristina Holland-11      Sauquoit Valley          20:33.6
37      36  592  Margaret Infantino-9     Dansville                20:34.0
38      37  362  Leah McDowell-10         Canastota                20:34.5
39      38  266  Erica Lepkowski-12       Maple Hill               20:34.9
40  19  39  509  Justine Swartz-8         Attica                   20:35.2
41  20  40  353  Olivia Waszkiewicz-9     Sauquoit Valley          20:54.7
42          876* Jackie Henderson-11      Oyster Bay               21:01.3
43          878* Abby Squire-11           Wheatley                 21:04.0
44  21  41  354  Sarah Stuhlman-10        Sauquoit Valley          21:09.9
45      42  496  Kylee Jordan-11          Lansing                  21:14.3
46  22      832* Kathleen Durante-11      Friends Academy          21:15.8
47      43  172  Noelle Consididine-12    Hastings                 21:16.6
48      44  973  Noelle Benson-10         Rhinebeck                21:18.7
49      45  686  Megan Bischof-9          Allegany-Limestone       21:19.9
50      46  594  Gillian Taylor-11        Byron-Bergen             21:20.4
51  23      722* Courtney Difiore         Ausable Valley           21:20.7
52  24  47  938  Amanda Ward-12           Sullivan West            21:21.1
53      48  265  Ada Lauterbach-10        Berne Knox Westerlo      21:21.3
54  25  49  941  Chelsie Schadt-10        Sullivan West            21:22.1
55      50  497  Katie Hass-12            Seton                    21:22.5
56      51  591  Liz DeLong-12            Dansville                21:23.5
57  26  52  620  Sarah Schaefer-10        Akron                    21:24.2
58      53  687  Rosie Cooper             Falconer                 21:24.8
59  27  54  244  Chantel Little-10        Voorheesville            21:26.2
60  28  55  245  Alison Vogelien-11       Voorheesville            21:32.7
61  29      831* Karina Kononenko-11      Friends Academy          21:34.3
62  30  56  939  Rianne Erlwein-7         Sullivan West            21:35.9
63      57  972  Erin Beach-11            Tri-Valley               21:38.7
64      58  498  Katherine Sullivan-11    Seton                    21:44.4
65      59  974  Phillipa Spencer-12      John S. Burke            21:45.0
66  31  60  940  Charlotte Peters-9       Sullivan West            21:46.3
67  32  61 1150  Jackie Maloney-12        Hampton Bays             21:49.5
68  33  62  942  Kendra Barker-8          Sullivan West            21:51.0
69  34  63  616  Ellen Goldhawk-9         Akron                    21:51.4
70  35  64 1043  Jessica Avadikian-11     Potsdam                  21:53.6
71  36  65 1151  Sarah Greene-9           Hampton Bays             21:57.3
72      66  268  Alyssa Bonnier-9         Hoosic Valley            22:04.8
73  37  67 1044  Brandi Kelley-12         Potsdam                  22:08.1
74      68  688  Jessica Stechenfinger-10 John F. Kennedy          22:09.0
75      69 1065  Tahentahawi Chubb-9      Salmon River             22:16.0
76  38      723* Brittany Woodring        Ausable Valley           22:16.9
77  39  70 1152  Leighann Cavanaugh-12    Hampton Bays             22:18.2
78  40  71  141  Leigh Murphy-11          Bronxville               22:20.5
79  41  72  617  Jenny Kowalewski-10      Akron                    22:22.6
80      73  499  Stephanie Cawley-9       Seton                    22:23.1
81      74 1069  Katie Boyd-11            Gouverneur               22:23.4
82  42      724* Persephone Turetsky      Ausable Valley           22:26.5
83  43  75  142  Katherine Marrone-8      Bronxville               22:27.8
84      76 1161  Katherine Berdan-12      Center Moriches          22:28.6
85  44  77  404  Lisa Serbaniewicz-9      Newark Valley            22:30.0
86  45      833* Liz Alber-12             Friends Academy          22:34.8
87  46  78  405  Kelly Cawley-9           Newark Valley            22:44.9
88  47  79  247  Kali Votraw-9            Voorheesville            22:45.3
89  48  80  248  Zoe Edmunds-8            Voorheesville            22:51.7
90  49  81  403  Jessica Johnson-8        Newark Valley            22:53.7
91      82  689  Brittany Champagne-12    Cleveland Hill           22:56.4
92  50  83  246  Jessica Brown-9          Voorheesville            22:57.3
93      84 1068  Brittany Browe-10        Gouverneur               23:03.2
94      85 1164  Laura Prochilo-9         Babylon                  23:04.1
95      86 1163  Margaret Tighe-8         Babylon                  23:08.8
96  51  87 1154  Courtney Dubrowsky-10    Hampton Bays             23:14.8
97  52  88 1045  Amanda Fisher-10         Potsdam                  23:21.1
98  53  89  619  Barbie Redeye-10         Akron                    23:27.6
99  54  90 1046  Raina Mesibov-10         Potsdam                  23:31.1
100  55  91  511  Val Ulm-11               Attica                   23:31.4
101  56  92  513  Mindy Bellinger-11       Attica                   23:35.8
102  57  93 1048  Laura Koberda-9          Potsdam                  23:36.9
103  58  94  512  Holly Papke-11           Attica                   23:37.3
104  59  95 1047  Sarah Unrue-10           Potsdam                  23:38.6
105      96 1162  Nicolette Broda-9        Center Moriches          23:44.0
106  60  97  407  Kaitlin Trippany-12      Newark Valley            23:47.1
107  61      834* Maia Collier-11          Friends Academy          23:48.7
108  62      829* Chelsea Lax-11           Friends Academy          23:50.7
109  63  98  510  Nichole Dylag-9          Attica                   23:56.8
110  64  99  249  Elizabeth Dawson-10      Voorheesville            24:04.6
111  65 100  514  Samantha Seewaldt-10     Attica                   24:06.1
112  66      725* Colleen Costin           Ausable Valley           24:11.2
113  67 101 1153  Megan Schuck-12          Hampton Bays             24:15.6
114  68 102  621  Audra Doll               Akron                    24:26.8
115     103 1067  Amanda Ellsworth-12      Salmon River             24:46.4
116     104 1066  Samantha Whitehead-8     Salmon River             24:52.4
117  69 105  406  Erica Mosher-11          Newark Valley            25:03.4
118  70 106 1049  Jessica Lanning-12       Potsdam                  25:07.6
119  71      726* Sabrina Maples           Ausable Valley           25:22.9
120  72 107 1155  Amanda Furrer-12         Hampton Bays             25:40.2
121  73      728* Krystyna Kornecki        Ausable Valley           26:59.2
122  74      727* Hannah Lawrence          Ausable Valley           27:01.6
123  75      835* Rachel Arnesen-9         Friends Academy          29:21.4
124  76 108 1156  Carolann Dubrowsky-12    Hampton Bays             30:43.8
DNF          875* Kate Oakey-10            East Rockaway
DNF          830* Julia Hilzik-10          Friends Academy

1    Bronxville


ind  team  number    name                         time
------------------------------------------------------------------
3    2    136      Amanda Hudson-12              19:00.7
4    3    138      Virginia Connor-10            19:04.3
6    4    137      Tori Flannery-9               19:12.9
10    6    139      Henrietta Miers-8             19:31.9
30   14    140      Emma Clarke-10                20:19.5
78   40    141      Leigh Murphy-11               22:20.5
83   43    142      Katherine Marrone-8           22:27.8

Score : 29      Time gap (1 - 5): 1:18.8       Time total (1 - 5): 97:09.3


2    Sauquoit Valley


ind  team  number    name                         time
------------------------------------------------------------------
7    5    350      Samantha Stedman-11           19:21.0
12    7    351      Carly Calogero-12             19:42.5
31   15    352      Jenna Clarke-12               20:22.0
32   16    356      Kaleigh Beha-9                20:27.4
36   18    355      Kristina Holland-11           20:33.6
41   20    353      Olivia Waszkiewicz-9          20:54.7
44   21    354      Sarah Stuhlman-10             21:09.9

Score : 61      Time gap (1 - 5): 1:12.6       Time total (1 - 5): 100:26.


3    Sullivan West


ind  team  number    name                         time
------------------------------------------------------------------
15    8    937      Jessica Wagner-12             19:51.8
27   12    936      April Ackerman-12             20:15.2
52   24    938      Amanda Ward-12                21:21.1
54   25    941      Chelsie Schadt-10             21:22.1
62   30    939      Rianne Erlwein-7              21:35.9
66   31    940      Charlotte Peters-9            21:46.3
68   33    942      Kendra Barker-8               21:51.0

Score : 99      Time gap (1 - 5): 1:44.1       Time total (1 - 5): 104:26.


4    Akron


ind  team  number    name                         time
------------------------------------------------------------------
24   11    618      Casey Neill-10                20:08.7
29   13    615      Fawn Dorr-12                  20:18.5
57   26    620      Sarah Schaefer-10             21:24.2
69   34    616      Ellen Goldhawk-9              21:51.4
79   41    617      Jenny Kowalewski-10           22:22.6
98   53    619      Barbie Redeye-10              23:27.6
114   68    621      Audra Doll                    24:26.8

Score : 125      Time gap (1 - 5): 2:13.9       Time total (1 - 5): 106:05


5    Newark Valley


ind  team  number    name                         time
------------------------------------------------------------------
2    1    401      Erin Cawley-9                 18:59.1
16    9    402      Jenny Schaffhouser-12         19:56.1
85   44    404      Lisa Serbaniewicz-9           22:30.0
87   46    405      Kelly Cawley-9                22:44.9
90   49    403      Jessica Johnson-8             22:53.7
106   60    407      Kaitlin Trippany-12           23:47.1
117   69    406      Erica Mosher-11               25:03.4

Score : 149      Time gap (1 - 5): 3:54.6       Time total (1 - 5): 107:03


6    Voorheesville


ind  team  number    name                         time
------------------------------------------------------------------
34   17    243      Hilary Edmunds-10             20:29.2
59   27    244      Chantel Little-10             21:26.2
60   28    245      Alison Vogelien-11            21:32.7
88   47    247      Kali Votraw-9                 22:45.3
89   48    248      Zoe Edmunds-8                 22:51.7
92   50    246      Jessica Brown-9               22:57.3
110   64    249      Elizabeth Dawson-10           24:04.6

Score : 167      Time gap (1 - 5): 2:22.5       Time total (1 - 5): 109:05


7    Attica


ind  team  number    name                         time
------------------------------------------------------------------
17   10    508      Sarah Kirsch-11               19:58.0
40   19    509      Justine Swartz-8              20:35.2
100   55    511      Val Ulm-11                    23:31.4
101   56    513      Mindy Bellinger-11            23:35.8
103   58    512      Holly Papke-11                23:37.3
109   63    510      Nichole Dylag-9               23:56.8
111   65    514      Samantha Seewaldt-10          24:06.1

Score : 198      Time gap (1 - 5): 3:39.3       Time total (1 - 5): 111:17


8    Friends Academy


ind  team  number    name                         time
------------------------------------------------------------------
46   22    832      Kathleen Durante-11           21:15.8
61   29    831      Karina Kononenko-11           21:34.3
86   45    833      Liz Alber-12                  22:34.8
107   61    834      Maia Collier-11               23:48.7
108   62    829      Chelsea Lax-11                23:50.7
123   75    835      Rachel Arnesen-9              29:21.4
DNF      830      Julia Hilzik-10

Score : 219      Time gap (1 - 5): 2:34.9       Time total (1 - 5): 113:04


9    Hampton Bays


ind  team  number    name                         time
------------------------------------------------------------------
67   32   1150      Jackie Maloney-12             21:49.5
71   36   1151      Sarah Greene-9                21:57.3
77   39   1152      Leighann Cavanaugh-12         22:18.2
96   51   1154      Courtney Dubrowsky-10         23:14.8
113   67   1153      Megan Schuck-12               24:15.6
120   72   1155      Amanda Furrer-12              25:40.2
124   76   1156      Carolann Dubrowsky-12         30:43.8

Score : 225      Time gap (1 - 5): 2:26.1       Time total (1 - 5): 113:35


10    Potsdam


ind  team  number    name                         time
------------------------------------------------------------------
70   35   1043      Jessica Avadikian-11          21:53.6
73   37   1044      Brandi Kelley-12              22:08.1
97   52   1045      Amanda Fisher-10              23:21.1
99   54   1046      Raina Mesibov-10              23:31.1
102   57   1048      Laura Koberda-9               23:36.9
104   59   1047      Sarah Unrue-10                23:38.6
118   70   1049      Jessica Lanning-12            25:07.6

Score : 235      Time gap (1 - 5): 1:43.3       Time total (1 - 5): 114:30


11    Ausable Valley


ind  team  number    name                         time
------------------------------------------------------------------
51   23    722      Courtney Difiore              21:20.7
76   38    723      Brittany Woodring             22:16.9
82   42    724      Persephone Turetsky           22:26.5
112   66    725      Colleen Costin                24:11.2
119   71    726      Sabrina Maples                25:22.9
121   73    728      Krystyna Kornecki             26:59.2
122   74    727      Hannah Lawrence               27:01.6

Score : 240      Time gap (1 - 5): 4:02.2       Time total (1 - 5): 115:38



Class D 



Place      School                  Score
----------------------------------------------------------------------------
1     T.A. Edison                 55
2     Beaver River                68
3     Greenwich                   96
4     Seton Catholic             100
5     Randolph                   132
6     Oakfield-Alabama           147
7     Millbrook                  174
8     Norwood Norfolk            188
9     Haldane                    203
10     Shelter Island             279



ind team sec number    name                   school
---------------------------------------------------------------------------
1   1   1  729  Mary Kate Champagne-10   Seton Catholic           18:35.9
2   2   2  250  Emily Fung-10            Greenwich                18:40.9
3       3  585  Jessica Bradley-10       Pavilion                 18:50.8
4       4  492  Kerrin Epstein-12        Moravia                  19:18.8
5       5 1060  Wendy Pavlus-11          Tupper Lake              19:36.8
6   3   6  301  Chelsea Nuffer-12        Beaver River             19:40.2
7       7  395  Bobbie Steeprock-9       LaFayette                19:44.4
8   4   8  730  Genna Hartung-9          Seton Catholic           19:48.3
9       9  490  Ashley Horton-11         Candor                   19:50.8
10   5  10 1050  Colleen Cotey-10         Norwood Norfolk          19:52.8
11      11  396  Chelsea Gibson-12        Weedsport                19:53.7
12      12  587  Carey Crooker-9          Addison                  19:55.2
13   6  13  408  Sarah Palmer-8           T.A. Edison              19:56.0
14      14  586  Amanda Moreland-8        East Bloomfield          19:57.7
15   7  15  409  Caitlin Palmer-11        T.A. Edison              19:58.6
16   8      143* Jessica Neville-11       Haldane                  20:00.2
17   9  16  302  Alexis Nuffer-12         Beaver River             20:01.9
18      17  399  Stephanie Teale-12       Fabius Pompey            20:13.9
19      18  260  Ashley Jackman-10        Duanesburg               20:15.3
20      19  397  Alissa Kersey-11         Sandy Creek              20:20.1
21      20  965  Ann Shults-9             John A. Coleman          20:26.0
22      21  680  Michelle Damcott-12      Sherman                  20:29.9
23  10  22  410  Caitlin Sullivan-11      T.A. Edison              20:30.8
24      23  398  Monica Hastedt-11        Onondaga                 20:32.2
25  11  24  943  Ema Waldschmidt-8        Millbrook                20:35.5
26      25  775  Heidi Baumbach-10        Lake Placid              20:36.5
27  12  26  303  Dana Zehr-10             Beaver River             20:36.7
28      27  493  Claire Hunsinger-9       Moravia                  20:38.7
29      28  494  Johanna Sluiter-12       Delhi                    20:39.6
30  13  29  253  Ashley Fung-10           Greenwich                20:41.1
31  14  30  622  Christina DiLallo-10     Randolph                 20:44.0
32  15  31  412  Jessica Stanton-11       T.A. Edison              20:45.4
33  16  32 1051  Emily Cotey-8            Norwood Norfolk          20:45.7
34  17  33  411  Jessica Overacker-10     T.A. Edison              20:46.3
35      34  589  Katelynn Beman-8         Lyons                    20:47.4
36      35  682  Samantha Kopp-9          Franklinville            20:48.2
37  18  36  515  Kim Mills-9              Oakfield-Alabama         20:52.6
38  19  37  944  Elaina Nellis-8          Millbrook                20:53.7
39      38  261  Natasha DeGiulea-10      Duanesburg               21:01.2
40      39  264  Molly Frazer-12          Schenectady Christian    21:02.5
41      40  263  KatieRose Kaidas-12      Schenectady Christian    21:03.6
42      41  588  Ashley Calarco-9         Notre Dame-Batavia       21:06.1
43  20  42  304  Teri Lyndaker-9          Beaver River             21:08.7
44  21  43  252  Maya Seegers-12          Greenwich                21:10.7
45  22  44  623  Brooke Adams-11          Randolph                 21:18.3
46      45  262  Kelsey Demick-8          Berlin                   21:19.2
47  23  46  517  Becky Call-10            Oakfield-Alabama         21:20.0
48      47  681  Lindsey Alday-9          Sherman                  21:31.3
49      48  684  Mallory Apperson-8       Maple Grove              21:31.9
50  24  49  305  McKayla Nuffer-10        Beaver River             21:33.3
51      50  491  Sydney O'Konsky-9        Candor                   21:36.7
52  25  51  624  Danielle Howard-12       Randolph                 21:39.8
53  26  52  731  Lucia Pombo Ribo-11      Seton Catholic           21:44.2
54      53  776  Paige Devlin-11          Lake Placid              21:45.1
55  27  54  516  Rachel Mumau-12          Oakfield-Alabama         21:45.8
56  28  55  251  Chelsea Borbolla-11      Greenwich                21:46.2
57      56  966  Kacie Giuliano-10        John A. Coleman          21:46.9
58  29  57  732  Kate Prendergast-9       Seton Catholic           21:48.3
59  30      144* Miranda Ward-12          Haldane                  21:49.2
60      58  683  Kristy Warner-11         Franklinville            21:49.7
61  31  59  414  Lindsay Rice-11          T.A. Edison              21:51.7
62  32  60  254  Brittania O'Keefe-10     Greenwich                21:56.6
63  33  61  255  Kara Alheim-9            Greenwich                22:07.7
64      62 1061  Becky Pickering-10       Tupper Lake              22:10.3
65  34  63  518  Kerri Boyle-12           Oakfield-Alabama         22:12.4
66  35  64  625  Roxanne Finch-8          Randolph                 22:18.7
67  36  65  626  Stephanie DiLallo        Randolph                 22:20.8
68  37  66  306  Emma Petzoldt-9          Beaver River             22:22.1
69  38  67  307  Chrissy Crowell-9        Beaver River             22:24.5
70  39  68  256  Sara Cutie-11            Greenwich                22:27.6
71  40  69  734  Lucy Wilke-11            Seton Catholic           22:28.7
72  41      145* Samantha Gunn-9          Haldane                  22:37.6
73  42  70  733  Laura Gregory-11         Seton Catholic           22:40.1
74      71  968  Ashley Vicari-10         Eldred                   22:40.5
75      72  967  Kristina Brown-8         Eldred                   22:55.3
76  43  73  627  Abbie Milliman-10        Randolph                 22:57.5
77      74  777  Megan Labbate-11         Lake Placid              23:00.9
78      75  779  Stephanie Pepper-9       Chazy                    23:01.1
79          165* Lulu Hosagai-10          Keio                     23:03.5
80  44  76  413  Brittany Schrock-11      T.A. Edison              23:03.8
81  45  77  519  Katie Dixson-12          Oakfield-Alabama         23:14.4
82      78 1198  Elizabeth Garland-9      Port Jefferson           23:15.9
83  46  79  945  Chelsea Mailler-9        Millbrook                23:23.5
84  47  80  946  Olivia Shanks-8          Millbrook                23:27.3
85  48  81  628  Kelly Davies-9           Randolph                 23:28.2
86      82  778  Ashley Lavery-9          Lake Placid              23:33.5
87      83 1195  Rafiella Gurtler-9       Pierson                  23:35.5
88  49  84 1101  Katrina Kaasik-9         Shelter Island           23:55.0
89  50  85  520  Angela Larmon-9          Oakfield-Alabama         23:57.7
90          166* Andrea Green-10          Blindbrook               23:58.4
91  51  86  948  Kairlyn Hoty-8           Millbrook                23:59.0
92  52  87 1102  Emma Bowditch-10         Shelter Island           24:07.1
93      88 1199  Lauren DeFina-11         Port Jefferson           24:17.2
94  53  89 1052  Molly Brady-10           Norwood Norfolk          24:26.3
95  54  90  949  Jessica Koralus-8        Millbrook                24:32.5
96  55  91 1054  Amy Dufore-12            Norwood Norfolk          24:48.8
97  56  92  947  Noel Liakos-8            Millbrook                24:50.1
98  57  93 1103  Callie Starzee-9         Shelter Island           24:55.1
99      94  969  Grace Babula-10          Eldred                   25:07.4
100  58      146* Justine Neville-7        Haldane                  25:11.5
101      95 1062  Redia Spada-9            Tupper Lake              25:18.1
102  59  96 1056  Suzzy Gibson-10          Norwood Norfolk          25:43.1
103  60  97 1106  Carol Anne Hoffman-11    Shelter Island           26:08.2
104  61  98 1104  Millicent McCarthy-10    Shelter Island           26:09.0
105  62  99  521  Mary Pastwick-10         Oakfield-Alabama         26:17.6
106  63 100 1105  Tina Rando-10            Shelter Island           26:23.0
107  64 101 1055  Kayla Holte-10           Norwood Norfolk          26:23.3
108  65 102 1053  Lynsey Parody-9          Norwood Norfolk          26:27.7
109  66      147* Briana Harrold-9         Haldane                  26:42.3
110  67 103 1107  Kelsey Heinze-9          Shelter Island           26:54.9
DNF         1196  Arielle Chase-9          Pierson

1    T.A. Edison



ind  team  number    name                         time
------------------------------------------------------------------
13    6    408      Sarah Palmer-8                19:56.0
15    7    409      Caitlin Palmer-11             19:58.6
23   10    410      Caitlin Sullivan-11           20:30.8
32   15    412      Jessica Stanton-11            20:45.4
34   17    411      Jessica Overacker-10          20:46.3
61   31    414      Lindsay Rice-11               21:51.7
80   44    413      Brittany Schrock-11           23:03.8

Score : 55      Time gap (1 - 5): 0:50.3       Time total (1 - 5): 101:57.


2    Beaver River


ind  team  number    name                         time
------------------------------------------------------------------
6    3    301      Chelsea Nuffer-12             19:40.2
17    9    302      Alexis Nuffer-12              20:01.9
27   12    303      Dana Zehr-10                  20:36.7
43   20    304      Teri Lyndaker-9               21:08.7
50   24    305      McKayla Nuffer-10             21:33.3
68   37    306      Emma Petzoldt-9               22:22.1
69   38    307      Chrissy Crowell-9             22:24.5

Score : 68      Time gap (1 - 5): 1:53.1       Time total (1 - 5): 103:00.


3    Greenwich


ind  team  number    name                         time
------------------------------------------------------------------
2    2    250      Emily Fung-10                 18:40.9
30   13    253      Ashley Fung-10                20:41.1
44   21    252      Maya Seegers-12               21:10.7
56   28    251      Chelsea Borbolla-11           21:46.2
62   32    254      Brittania O'Keefe-10          21:56.6
63   33    255      Kara Alheim-9                 22:07.7
70   39    256      Sara Cutie-11                 22:27.6

Score : 96      Time gap (1 - 5): 3:15.7       Time total (1 - 5): 104:15.


4    Seton Catholic


ind  team  number    name                         time
------------------------------------------------------------------
1    1    729      Mary Kate Champagne-10        18:35.9
8    4    730      Genna Hartung-9               19:48.3
53   26    731      Lucia Pombo Ribo-11           21:44.2
58   29    732      Kate Prendergast-9            21:48.3
71   40    734      Lucy Wilke-11                 22:28.7
73   42    733      Laura Gregory-11              22:40.1

Score : 100      Time gap (1 - 5): 3:52.8       Time total (1 - 5): 104:25


5    Randolph


ind  team  number    name                         time
------------------------------------------------------------------
31   14    622      Christina DiLallo-10          20:44.0
45   22    623      Brooke Adams-11               21:18.3
52   25    624      Danielle Howard-12            21:39.8
66   35    625      Roxanne Finch-8               22:18.7
67   36    626      Stephanie DiLallo             22:20.8
76   43    627      Abbie Milliman-10             22:57.5
85   48    628      Kelly Davies-9                23:28.2

Score : 132      Time gap (1 - 5): 1:36.8       Time total (1 - 5): 108:21


6    Oakfield-Alabama


ind  team  number    name                         time
------------------------------------------------------------------
37   18    515      Kim Mills-9                   20:52.6
47   23    517      Becky Call-10                 21:20.0
55   27    516      Rachel Mumau-12               21:45.8
65   34    518      Kerri Boyle-12                22:12.4
81   45    519      Katie Dixson-12               23:14.4
89   50    520      Angela Larmon-9               23:57.7
105   62    521      Mary Pastwick-10              26:17.6

Score : 147      Time gap (1 - 5): 2:21.8       Time total (1 - 5): 109:25


7    Millbrook


ind  team  number    name                         time
------------------------------------------------------------------
25   11    943      Ema Waldschmidt-8             20:35.5
38   19    944      Elaina Nellis-8               20:53.7
83   46    945      Chelsea Mailler-9             23:23.5
84   47    946      Olivia Shanks-8               23:27.3
91   51    948      Kairlyn Hoty-8                23:59.0
95   54    949      Jessica Koralus-8             24:32.5
97   56    947      Noel Liakos-8                 24:50.1

Score : 174      Time gap (1 - 5): 3:23.5       Time total (1 - 5): 112:19


8    Norwood Norfolk


ind  team  number    name                         time
------------------------------------------------------------------
10    5   1050      Colleen Cotey-10              19:52.8
33   16   1051      Emily Cotey-8                 20:45.7
94   53   1052      Molly Brady-10                24:26.3
96   55   1054      Amy Dufore-12                 24:48.8
102   59   1056      Suzzy Gibson-10               25:43.1
107   64   1055      Kayla Holte-10                26:23.3
108   65   1053      Lynsey Parody-9               26:27.7

Score : 188      Time gap (1 - 5): 5:50.3       Time total (1 - 5): 115:36


9    Haldane


ind  team  number    name                         time
------------------------------------------------------------------
16    8    143      Jessica Neville-11            20:00.2
59   30    144      Miranda Ward-12               21:49.2
72   41    145      Samantha Gunn-9               22:37.6
100   58    146      Justine Neville-7             25:11.5
109   66    147      Briana Harrold-9              26:42.3

Score : 203      Time gap (1 - 5): 6:42.1       Time total (1 - 5): 116:20


10    Shelter Island


ind  team  number    name                         time
------------------------------------------------------------------
88   49   1101      Katrina Kaasik-9              23:55.0
92   52   1102      Emma Bowditch-10              24:07.1
98   57   1103      Callie Starzee-9              24:55.1
103   60   1106      Carol Anne Hoffman-11         26:08.2
104   61   1104      Millicent McCarthy-10         26:09.0
106   63   1105      Tina Rando-10                 26:23.0
110   67   1107      Kelsey Heinze-9               26:54.9

Score : 279      Time gap (1 - 5): 2:14.0       Time total (1 - 5): 125:14





  
→ Recent blogs and news       NYSSWA RSS feed
  • 3/28: 4 baseball teams, M-W hockey dropped
  • 3/27: SIA, Albany Academy defend 'A' titles
  • 3/26: Lincoln boys, South Shore girls triumph
  • 3/25: Fed recap: A .500 day for L.I. Lutheran
  • 3/23: Ex-Island ace Stroman hero of WBC
  • 3/22: Fired Garden City coach files suit
  • 3/21: St. Ray's guard is Mr. N.Y. Basketball
  • 3/20: Mount Vernon wins 11th state crown
  • 3/19: Boys basketball scoreboard, schedule
  • 3/19: Girls recap: Baldwin ends Ossining's run
  • 3/19: Boys recap: Westhill earns fifth crown
  • 3/18: Armory track visionary Sander dies
  • This Site
    HOME | BLOG | RANKINGS | BRACKETS | REFERENCE | KERR CUP | ABOUT US

    ©2017 New York State Sportswriters Association. All rights reserved. Contact us via e-mail.

    → Twitter
       Get all the latest:

    Follow the NYSSWA on Twitter

      
    Road To Syracuse H.S. football in New York   Ten Man Ride H.S. lacrosse in New York
    Road To Glens Falls boys H.S. basketball in N.Y.   Road To Troy girls H.S. basketball in N.Y.
    ROCVarsity.com