New York State Sportswriters Association   
    
Search
 
→ Rankings
NYSSWA rankings are updated weekly.
See the latest plus the earlier weeks'
updates on our rankings page.

 
 
→ User tools

Girls outdoor track
2019 NYSPHSAA championships

                  New York State Track & Field Championships                   
                Middletown High School  - 6/7/2019 to 6/8/2019                 
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 100 Meter Dash Division 1
========================================================================
8 Advance:  Top 2 Each Heat plus Next 2 Best Times
State Record: S 11.40  1997        Keyon Soley, Uniondale                      
 Meet Record: M 11.63  2012        Kadecia Baird, Medgar Evers                 
    Name                    Year School                 Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1   449 Tia Jones           12 Vestal-1                 12.20Q -2.6  3 
  2  1108 Brianna Davis       11 Brentwood-1              12.30Q -1.3  2 
  3   640 Kahniya James       10 Lockport-1               12.32Q -1.1  1 
  4   516 Djeynaba Thiam      12 Edison Tech-1            12.25Q -2.6  3 
  5  1206 Rori Lowe           12 Columbus-1               12.37Q -1.1  1  12.365
  6  1139 Jada Hodge          10 Middle Country-1         12.44Q -1.3  2 
  7  1216 Shawnakay Peart     12 Paul Robeson-1           12.37q -2.6  3  12.370
  8  1213 Toshel Goffe        12 Paul Robeson-1           12.40q -1.1  1 
  9   648 Jenna Crean         12 Orchard Park-1           12.46  -1.3  2  12.454
 10  1124 Alicia Brooks       11 Huntington-1             12.46  -1.3  2  12.456
 11  1171 Tatianna Kistner    10 William Floyd-1          12.47  -2.6  3 
 12  1151 Cherish Love        11 North Babylon-1          12.55  -1.1  1 
 13   815 E'Shone Cofield     12 Glen Cove-1              12.58  -2.6  3 
 14   152 Ashley Moon         10 Somers-1                 12.65  -2.6  3 
 15   153 Anaika Louis         9 Spring Valley-1          12.68  -1.3  2 
 16   545 Jaelyn Davis        11 Rush-Henrietta-1         12.72  -1.3  2  12.716
 17   335 Marissa Baskin      12 Liverpool-1              12.72  -1.1  1  12.717
 18   128 Rammona Genus       12 New Rochelle-1           12.74  -1.1  1 
 19   851 Danielle Phillip    10 VS North-1               12.84  -1.3  2 
 20   920 De'ja Bowen         12 Middletown-1             12.89  -2.6  3  12.885
 21   956 Sam Rodriguez       11 Wallkill-1               12.89  -1.1  1  12.886
 22   245 Kaleigh West         8 Niskayuna-1              12.92  -1.3  2 
 23   917 Samara Herzog       12 Kingston-1               12.93  -1.1  1 
 24  1165 Nadja Ashley        12 West Babylon-1           13.10  -2.6  3 
 25   853 Chibugo Obichere    12 VS South-1               13.21  -1.1  1 
 26  1016 Hayley Castagnier   12 Massena-1                13.57  -2.6  3 
 27  1342 Zhanna Green        12 St.John the Bap1         13.64  -1.3  2 
 
Event 1  Girls 100 Meter Dash Division 1
=====================================================================
State Record: S 11.40  1997        Keyon Soley, Uniondale                      
 Meet Record: M 11.63  2012        Kadecia Baird, Medgar Evers                 
    Name                    Year School                  Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1   449 Tia Jones           12 Vestal-1                 12.24  -1.3 
  2   516 Djeynaba Thiam      12 Edison Tech-1            12.27  -1.3 
  3   640 Kahniya James       10 Lockport-1               12.35  -1.3 
  4  1108 Brianna Davis       11 Brentwood-1              12.40  -1.3 
  5  1213 Toshel Goffe        12 Paul Robeson-1           12.41  -1.3  12.404
  6  1139 Jada Hodge          10 Middle Country-1         12.41  -1.3  12.409
  7  1206 Rori Lowe           12 Columbus-1               12.48  -1.3 
  8  1216 Shawnakay Peart     12 Paul Robeson-1           12.52  -1.3 
 
Event 2  Girls 200 Meter Dash Division 1
========================================================================
8 Advance:  Top 2 Each Heat plus Next 2 Best Times
State Record: S 23.24  2003        Shana Cox, Holy Trinity                     
 Meet Record: M 23.42  6/10/2017   Lanae-Tava Thomas, Rush-Henrietta           
    Name                    Year School                 Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1   449 Tia Jones           12 Vestal-1                 24.71Q -1.5  2 
  2  1216 Shawnakay Peart     12 Paul Robeson-1           24.78Q -1.2  3 
  3  1207 Kassidy Frankson    11 Dewitt Clinton-1         25.08Q -0.8  1 
  4  1206 Rori Lowe           12 Columbus-1               25.05Q -1.2  3 
  5   153 Anaika Louis         9 Spring Valley-1          25.30Q -0.8  1 
  6   516 Djeynaba Thiam      12 Edison Tech-1            25.33Q -1.5  2 
  7   815 E'Shone Cofield     12 Glen Cove-1              25.26q -1.2  3 
  8  1108 Brianna Davis       11 Brentwood-1              25.39q -1.5  2 
  9  1334 Melissa Cunningham  10 St. Anthony's-1          25.55  -1.2  3 
 10  1165 Nadja Ashley        12 West Babylon-1           25.71  -0.8  1 
 11   210 Sophia Morone       12 Averill Park-1           25.77  -1.2  3 
 12   545 Jaelyn Davis        11 Rush-Henrietta-1         25.93  -0.8  1 
 13   302 Karen Ekure         11 Baldwinsville-1          26.05  -1.5  2 
 14   211 Lydia Ware          11 Averill Park-1           26.21  -0.8  1 
 15   956 Sam Rodriguez       11 Wallkill-1               26.22  -1.2  3 
 16   129 Linise Greene       11 New Rochelle-1           26.56  -1.5  2 
 17   625 Gwyneth Goldowski   10 Frontier-1               27.54  -1.5  2 
 
Event 2  Girls 200 Meter Dash Division 1
=====================================================================
State Record: S 23.24  2003        Shana Cox, Holy Trinity                     
 Meet Record: M 23.42  6/10/2017   Lanae-Tava Thomas, Rush-Henrietta           
    Name                    Year School                  Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1   449 Tia Jones           12 Vestal-1                 24.24  -0.4 
  2   516 Djeynaba Thiam      12 Edison Tech-1            24.53  -0.4 
  3  1108 Brianna Davis       11 Brentwood-1              24.64  -0.4 
  4  1216 Shawnakay Peart     12 Paul Robeson-1           24.73  -0.4 
  5  1206 Rori Lowe           12 Columbus-1               24.90  -0.4 
  6   815 E'Shone Cofield     12 Glen Cove-1              25.14  -0.4 
  7   153 Anaika Louis         9 Spring Valley-1          25.27  -0.4 
  8  1207 Kassidy Frankson    11 Dewitt Clinton-1         25.60  -0.4 
 
Event 3  Girls 400 Meter Dash Division 1
===================================================================
State Record: S 51.04  2012        Kadecia Baird, Medgar Evans                 
 Meet Record: M 52.69  6/12/2015   Sammy Watson, Rush-Henrietta-1              
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1  1157 Gianna Paul          9 Walt Whitman-1           54.95   2 
  2  1123 Analisse Batista     9 Huntington-1             55.42   2 
  3   625 Gwyneth Goldowski   10 Frontier-1               55.60   2 
  4  1205 Tatianna Martinez   12 Cardozo-1                56.04   2 
  5   814 Alexandria Yarbrou  11 Freeport-1               56.26   2 
  6   648 Jenna Crean         12 Orchard Park-1           56.56   2 
  7  1120 Michele Daye        11 HHH West-1               56.65   1 
  8   208 Lauren Santiago     12 Amsterdam-1              57.27   2 
  9   324 Susan Bansbach      12 Fay.-Manlius-1           57.56   1 
 10   138 Jahlyah Goodbee     12 North Rockland-1         57.71   1 
 11  1332 Nyha Butler         11 St. Anthony's-1          58.04   1 
 12   175 Farrah Miller       12 White Plains-1           58.43   2 
 13   955 Bianca Staples       9 Valley Central-1         59.01   1 
 14   538 Ay'rianna Moore      7 Penfield-1               59.09   1 
 15   446 Simone Davey        11 Vestal-1               1:00.24   1 
 
Event 7  Girls 100 Meter Hurdles Division 1
========================================================================
8 Advance:  Top 2 Each Heat plus Next 4 Best Times
State Record: S 13.45  5/29/2016   Alyssa Sandy, Paul Robeson                  
 Meet Record: M 13.66  2003        Ronnetta Alexander, Williamsville South     
    Name                    Year School                 Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1   524 Anaya Dees          11 Hilton-1                 14.27Q  0.8  2 
  2   853 Chibugo Obichere    12 VS South-1               14.37Q  0.5  1 
  3   133 Chiamaka Odenigbo   11 New Rochelle-1           14.66Q  0.8  2 
  4  1158 Aniyah Walters      10 Walt Whitman-1           14.75Q  0.5  1 
  5  1132 Arianna Mcleod      12 Longwood-1               14.71q  0.8  2 
  6  1229 Phoebe Myers        12 Young Women's-1          14.77q  0.5  1 
  7   209 Gabby Stanavich     12 Amsterdam-1              14.93q  0.8  2 
  8   139 Torre Inzar         12 North Rockland-1         15.36q  0.8  2 
  9   904 Alicia Porter       12 Cornwall-1               15.38   0.8  2 
 10   917 Samara Herzog       12 Kingston-1               15.57   0.5  1 
 11  1210 Qunizel Bazilia     11 Paul Robeson-1           15.59   0.5  1 
 12   849 Olivia Nelson       11 VS Central-1             15.79   0.5  1 
 13   321 Kiari Hameed        12 Corcoran-1               15.90   0.8  2  15.896
 14   443 Anya Alfonsetti     10 Union Endicott-1         15.90   0.8  2  15.898
 15   639 Giovanna Calamunci  11 Jamestown-1              16.08   0.5  1 
 16  1340 Ann-Isabelle Eusta  12 St.John the Bap1         16.42   0.5  1 
 17  1018 Violet Reyes        11 Massena-1                17.64   0.8  2 
 --   519 Indya Richards      12 Gates-Chili-1              DNS   0.5  1 
 
Event 7  Girls 100 Meter Hurdles Division 1
=====================================================================
State Record: S 13.45  5/29/2016   Alyssa Sandy, Paul Robeson                  
 Meet Record: M 13.66  2003        Ronnetta Alexander, Williamsville South     
    Name                    Year School                  Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1   853 Chibugo Obichere    12 VS South-1               14.06  -0.3 
  2  1158 Aniyah Walters      10 Walt Whitman-1           14.62  -0.3 
  3  1132 Arianna Mcleod      12 Longwood-1               14.81  -0.3 
  4   133 Chiamaka Odenigbo   11 New Rochelle-1           14.92  -0.3 
  5   209 Gabby Stanavich     12 Amsterdam-1              15.00  -0.3 
  6   139 Torre Inzar         12 North Rockland-1         15.14  -0.3 
  7   524 Anaya Dees          11 Hilton-1                 15.27  -0.3 
  8  1229 Phoebe Myers        12 Young Women's-1          16.49  -0.3 
 
Event 8  Girls 400 Meter Hurdles Division 1
===================================================================
State Record: S 57.09  2007        Dalilah Muhammad, Cardozo                   
 Meet Record: M 57.81  2008        Dalilah Muhammad, Cardozo                   
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1   555 Vanessa Watson      12 Spencerport-1            59.12   2 
  2  1109 Donisha Jeanty      11 Brentwood-1            1:00.40   2 
  3  1218 Lailah White        11 Paul Robeson-1         1:02.05   2 
  4   816 Rene''e Newton      10 Hempstead-1            1:02.91   2 
  5   845 Deborah Lowe        10 Uniondale-1            1:04.15   2 
  6   209 Gabby Stanavich     12 Amsterdam-1            1:05.91   2 
  7   303 Justus Holden-Bett  12 Baldwinsville-1        1:06.20   2 
  8  1343 Meredith Haberfiel  12 St.John the Bap1       1:06.66   1 
  9   902 Sydney Hunt         12 Cornwall-1             1:06.74   1 
 10   415 Lucia Sibley        12 Ithaca-1               1:07.65   1 
 11   672 Kayla Bailey        12 Will. North-1          1:09.48   1 
 12   139 Torre Inzar         12 North Rockland-1       1:10.38   2 
 
Event 11  Girls Long Jump Division 1
===============================================================================
State Record: S    21-11  7/26/2017   Lanae-Tava Thomas, Rush-Henrietta        
 Meet Record: M 20-07.50  6/10/2017   Lanae-Tava Thomas, Rush-Henrietta        
    Name                    Year School                  Finals  Wind          
===============================================================================
  1   524 Anaya Dees          11 Hilton-1              18-09.50   0.7     5.72m 
     17-04.75(+0.0) 17-11(+0.0) 18-06(+0.0) 18-04.25(1.1) 18-05.25(+0.0) 18-09.50(0.7)
  2   141 Nadia Saunders      11 North Rockland-1      18-08.00   0.7     5.68m 
     18-08(0.7) 18-02.50(+0.0) 18-07.50(+0.0) FOUL      18-04(+0.0) 18-05.25(+0.0)
  3  1110 Alissa Braxton      11 Commack-1             18-02.00   1.1     5.53m 
     16-07.50(0.3) 17-07.50(0.3) 17-11(+0.0) 16-02(+0.0) 17-10.75(0.1) 18-02(1.1)
  4   335 Marissa Baskin      12 Liverpool-1           17-10.50  +0.0     5.44m 
     17-03.50(+0.0) 17-10.50(+0.0) 17-06(+0.0) 16-06.50(+0.0) 17-05.75(0.1) FOUL     
  5  1227 Faith Edwards       11 Young Women's-1       17-09.25  +0.0     5.41m 
     17-04.25(+0.0) 17-06.75(+0.0) 17-08(+0.0) 17-06(+0.0) 17-02.50(+0.0) 17-09.25(+0.0)
  6  1115 Soledad Jean        10 HHH East-1            17-08.50  +0.0     5.39m 
     16-09.50(+0.0) 17-08.50(+0.0) 16-05.25(+0.0) 17-03.25(0.3) 16-06(+0.0) 17-05.25(0.2)
  7   967 Emily Gerdin        12 Washingtonville1      17-08.25  +0.0     5.39m 
     16-11(+0.0) 17-05.25(+0.0) 17-08.25(+0.0) 17-03(+0.0) 17-03.25(+0.0) 17-04.75(+0.0)
  8   369 Kelsey Wands        12 Whitesboro-1          17-05.25  +0.0     5.31m 
     16-11.50(+0.0) 16-05.25(0.3) 17-05.25(+0.0) 17-01.25(+0.0) 17-00(+0.0) 17-01(+0.0)
  9   934 Taylor Pannell      11 Pine Bush-1           17-04.50  +0.0     5.29m 
     17-04.50(+0.0) 17-03(+0.0) 17-01.25(0.3)           
 10  1124 Alicia Brooks       11 Huntington-1          17-00.50   0.1     5.19m 
     FOUL      17-00.50(0.1) PASS                 
 10   243 Kristina Koes       12 Niskayuna-1           17-00.50   1.0     5.19m 
     17-00.50(1.0) FOUL      FOUL                 
 12   651 Sara Puskar         11 Orchard Park-1        16-09.00   0.9     5.10m 
     16-01.50(-0.1) 16-04(0.9) 16-09(0.9)           
 13   318 Brooke Blaisdell    10 Cicero-NS-1           16-06.25  +0.0     5.03m 
     FOUL      FOUL      16-06.25(+0.0)           
 14   812 Efe Omokeni         11 Freeport-1            16-05.25   0.9     5.01m 
     13-07(+0.0) 16-05.25(0.9) 12-01(+0.0)           
 15  1328 Alexandria Earle    11 Sacred Heart-1        16-01.00  +0.0     4.90m 
     16-00(+0.0) 16-01(+0.0) 16-00.50(+0.0)           
 16   443 Anya Alfonsetti     10 Union Endicott-1      16-00.75   0.6     4.89m 
     14-11.75(+0.0) 16-00.75(0.6) 15-10.75(0.1)           
 17   848 Shereese Richards   12 Uniondale-1           16-00.25  +0.0     4.88m 
     16-00.25(+0.0) PASS      PASS                 
 18   150 Ginikachi Agwu      11 Ramapo-1              15-11.50  +0.0     4.86m 
     15-11.50(+0.0) 15-10.50(0.1) 15-08.50(+0.0)           
 --   522 Jayda Singleton     12 Greece Olympia-1          FOUL                 
     FOUL      FOUL      FOUL                 
 
Event 12  Girls Triple Jump Division 1
===============================================================================
State Record: S 42-01.25  4/23/2015   Marie-Josee Ebwea-Bile, Benjamin Cardozo 
 Meet Record: M 41-04.25  1999        Jodi Schlesinger, Clarkstown South       
    Name                    Year School                  Finals  Wind          
===============================================================================
  1  1110 Alissa Braxton      11 Commack-1             41-09.75M  1.0    12.74m 
     41-00(0.4) 40-10(+0.0) 40-11.50(+0.0) 39-11.50(+0.0) 40-08.75(+0.0) 41-09.75(1.0)
  2   141 Nadia Saunders      11 North Rockland-1      41-06.50M  0.8    12.66m 
     41-06.25(+0.0) 40-02.25(0.2) 40-01(+0.0) 41-06.50(0.8) 41-03(+0.0) FOUL     
  3   855 Dieusi Armand       12 Westbury-1            39-04.75  -0.1    12.00m 
     FOUL      38-04.25(+0.0) 39-04.75(-0.1) 39-01.75(+0.0) 38-11.25(0.2) 37-07(1.4)
  4  1220 Marie-Clai Etong N  11 Taft EC-1             38-06.50  -0.1    11.74m 
     38-00.50(+0.0) 38-04(+0.0) 38-06.50(-0.1) 37-02(+0.0) 37-10.50(-1.0) 37-00.75(0.2)
  5  1114 Jahnia Hodge        11 HHH East-1            38-05.00   0.8    11.70m 
     37-08.75(+0.0) 37-00.75(+0.0) 38-05(0.8) 37-06.50(+0.0) 37-04.25(+0.0) 37-03.50(1.3)
  6   809 Leann Nicholas      10 Farmingdale-1         38-03.00   1.1    11.65m 
     36-09(+0.0) 37-10.25(0.6) 38-01.75(+0.0) 37-06(+0.0) 37-11.75(-0.4) 38-03(1.1)
  7   261 Julissa Forde       10 Shaker-1              38-02.75  +0.0    11.65m 
     38-02.75(+0.0) 37-01.50(1.1) 36-08.50(+0.0) 38-02.25(+0.0) FOUL      FOUL     
  8   318 Brooke Blaisdell    10 Cicero-NS-1           38-01.25  +0.0    11.61m 
     36-02.75(+0.0) 38-01.25(+0.0) 36-05.50(+0.0) 37-07.50(+0.0) 36-06.75(+0.0) 37-04(0.6)
  9   934 Taylor Pannell      11 Pine Bush-1           38-01.25  -0.8    11.61m 
     37-04.25(+0.0) FOUL      38-01.25(-0.8) FOUL      FOUL      FOUL     
 10  1153 Alexandra Kelly      9 Rocky Point-1         37-06.50  +0.0    11.44m 
     36-09.25(+0.0) 37-01.25(0.4) 37-06.50(+0.0)           
 11   301 Lauren Addario      11 Baldwinsville-1       37-06.50  +0.0    11.44m 
     FOUL      FOUL      37-06.50(+0.0)           
 12   524 Anaya Dees          11 Hilton-1              36-10.75  +0.0    11.24m 
     35-03.75(+0.0) 36-10.75(+0.0) 35-09.50(+0.0)           
 13   260 Shakura Murray      12 Schenectady-1         36-09.25   0.1    11.20m 
     35-03.75(0.1) 36-04(+0.0) 36-09.25(0.1)           
 14   522 Jayda Singleton     12 Greece Olympia-1      36-09.00  +0.0    11.20m 
     FOUL      FOUL      36-09(+0.0)           
 15   159 Naiomi Meran        12 Suffern-1             36-05.75  +0.0    11.11m 
     FOUL      FOUL      36-05.75(+0.0)           
 16   335 Marissa Baskin      12 Liverpool-1           36-05.25   0.3    11.10m 
     FOUL      36-00.50(+0.0) 36-05.25(0.3)           
 17   248 Andraya Warner-Dav  12 Queensbury-1          35-11.50  -0.7    10.96m 
     35-11.50(-0.7) 34-11.25(-1.1) 35-00(+0.0)           
 18   663 Lanee Hall           9 Sweet Home-1          35-11.50  +0.0    10.96m 
     34-08(-1.2) 34-06.75(+0.0) 35-11.50(+0.0)           
 19  1132 Arianna Mcleod      12 Longwood-1            34-06.00  +0.0    10.51m 
     PASS      34-06(+0.0) 34-00(0.3)            
 20   443 Anya Alfonsetti     10 Union Endicott-1      34-02.00  +0.0    10.41m 
     33-03.75(+0.0) 34-02(+0.0) 32-08.75(+0.0)           
 21   662 Amari Hall           8 Sweet Home-1          34-00.75  +0.0    10.38m 
     FOUL      34-00.75(+0.0) FOUL                 
 22  1341 Laila Gedeon        11 St.John the Bap1      33-01.25  -0.8    10.09m 
     33-01.25(-0.8) 32-05(-1.5) 32-08.50(+0.0)           
 
Event 13  Girls Shot Put Division 1
==========================================================================
State Record: S 50-07.50  6/2/2016    Alexis Daniels, Binghamton               
 Meet Record: M    48-03  2009        Melissa Kurzdorfer, Lancaster            
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1   349 Sarah Crockett      12 Rome-1                44-02.75     13.48m 
      FOUL  39-05.25  38-02.50  39-03.25  44-02.75  40-07.75
  2   562 Monique Hardy       11 Webster Thomas-1      43-06.00     13.25m 
      42-01  43-06  FOUL  42-01.25  41-08.50  42-08.25
  3   837 Natya Glasco        12 Roslyn-1              42-08.75     13.02m 
      FOUL  38-02.75  41-11  41-09.25  41-01.75  42-08.75
  4   517 Rachel Koonmen      11 Fairport-1            41-01.00     12.52m 
      39-08.50  40-11  39-04.50  FOUL  41-01  38-11.50
  5   263 Chidera Anameze     12 Shenendehowa-1        40-03.50     12.28m 
      38-07  FOUL  38-06.50  40-01.75  40-03.50  39-02.25
  6  1103 Caitlin Christie    11 Bay Shore-1           39-10.50     12.15m 
      FOUL  39-10.50  39-03.50  38-03.50  37-01.50  36-10.75
  7   850 Juel Charles        12 VS North-1            39-08.25     12.09m 
      38-00.75  36-07.75  39-08.25  36-02.75  37-05.75  35-01.50
  8   251 Madeleine Duchauss  11 Saratoga-1            38-07.00     11.76m 
      38-05  37-05.75  38-07  37-10.75  FOUL  36-11.50
  9   135 Ilenn Soto          11 New Rochelle-1        38-04.00     11.68m 
      38-04  37-05.25  38-03.75            
 10   660 Kiara McDowell      12 Starpoint-1           38-00.25     11.58m 
      35-00.75  36-05.75  38-00.25            
 11  1101 Nina Babington      12 Amityville-1          38-00.00     11.58m 
      FOUL  36-11.25  38-00            
 12   417 Kalena Yearwood     12 Ithaca-1              36-05.25     11.10m 
      35-11  36-05.25  FOUL            
 13   916 Stephanie Green     12 Kingston-1            36-00.50     10.98m 
      34-06.75  36-00.50  FOUL            
 14   817 Kayley Ragazzini    11 Hewlett-1             36-00.00     10.97m 
      FOUL  FOUL  36-00            
 15   137 Guerlorde Estabine  10 North Rockland-1      33-07.00     10.23m 
      33-07  33-02  33-02.25            
 16  1330 Arianna Alladio-Za  10 St. Anthony's-1       31-04.75      9.56m 
      31-00.75  31-04.75  30-05.75            
 --  1211 Holly Charles       11 Paul Robeson-1             DNS            
 
Event 14  Girls Discus Throw Division 1
==========================================================================
State Record: S 172-00  1992        Stacy Schroeder, Grand Island              
 Meet Record: M 166-05  1992        Stacy Schroeder, Grand Island              
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1   120 Kira Lindner        11 Horace Greeley-1        137-07     41.93m 
      137-07  127-05  128-02  122-07  121-08  129-04
  2   660 Kiara McDowell      12 Starpoint-1             135-10     41.40m 
      127-10  128-11  133-08  135-10  134-03  130-11
  3   349 Sarah Crockett      12 Rome-1                  127-04     38.81m 
      120-07  116-06  116-01  121-02  104-01  127-04
  4   850 Juel Charles        12 VS North-1              126-07     38.58m 
      117-04  126-07  FOUL  FOUL  FOUL  123-06
  5   817 Kayley Ragazzini    11 Hewlett-1               126-03     38.48m 
      FOUL  114-09  126-03  FOUL  FOUL  109-10
  6   263 Chidera Anameze     12 Shenendehowa-1          125-08     38.30m 
      125-08  FOUL  111-00  FOUL  118-00  125-04
  7   903 Liz Manderson       12 Cornwall-1              121-04     36.98m 
      114-07  121-04  FOUL  120-03  114-01  109-11
  8   846 Ashley Makolo       11 Uniondale-1             119-05     36.39m 
      119-05  FOUL  FOUL  FOUL  FOUL  FOUL
  9   915 Adrienne Crawford   11 Kingston-1              118-09     36.19m 
      109-00  116-00  118-09            
 10   562 Monique Hardy       11 Webster Thomas-1        118-01     35.99m 
      FOUL  101-04  118-01            
 11   416 Addison Wolff       12 Ithaca-1                117-03     35.73m 
      100-08  117-03  FOUL            
 12   368 Madison Kozyra      11 Whitesboro-1            117-00     35.66m 
      FOUL  109-03  117-00            
 13   417 Kalena Yearwood     12 Ithaca-1                116-04     35.45m 
      105-05  116-04  114-01            
 14  1164 Megan Wood          11 Ward Melville-1         107-08     32.81m 
      107-08  99-03  FOUL            
 15   262 Chidalu Anameze     12 Shenendehowa-1           97-00     29.56m 
      FOUL  97-00  FOUL            
 16  1211 Holly Charles       11 Paul Robeson-1           86-00     26.21m 
      FOUL  86-00  FOUL            
 17  1314 Kaya Jacques        11 Kellenberg-1             79-07     24.25m 
      FOUL  79-07  FOUL            
 --   164 Becca Heuler        11 Tappan Zee-1              FOUL            
      FOUL  FOUL  FOUL            
 
Event 17  Girls 4x100 Meter Relay Division 1
===================================================================
State Record: S 46.06  2013        Medgar Evers                                
                       Thompson, Brown, Thompson-Charles, Baird          
 Meet Record: M 46.25  2014        Medgar Evers                                
                       B Thompson, M Brown, J Cameron, K Senior          
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Paul Robeson-1                                        46.41   2 
     1) 1210 Qunizel Bazilia 11         2) 1216 Shawnakay Peart 12        
     3) 1215 Leanne McDonald 9          4) 1213 Toshel Goffe 12           
  2 HHH West-1                                            47.62   2 
     1) 1120 Michele Daye 11            2) 1121 Sydney Grant 11           
     3) 1122 Martina Keith 12           4) 1119 Madison Byrne 11          
  3 Orchard Park-1                                        47.81   2 
     1) 648 Jenna Crean 12              2) 650 Leah Pasqualetti 11        
     3) 649 Katelynn Hennessy 12        4) 651 Sara Puskar 11             
  4 Liverpool-1                                           48.19   2 
     1) 339 Anne Gullo 11               2) 340 Haven Hicks 10             
     3) 343 Riley Norris 10             4) 335 Marissa Baskin 12          
  5 HHH East-1                                            48.26   2 
     1) 1114 Jahnia Hodge 11            2) 1116 McKayla Jones 12          
     3) 1115 Soledad Jean 10            4) 1113 Sophia Clark 12           
  6 Uniondale-1                                           48.51   2 
     1) 844 Elizabeth Glashen 11        2) 848 Shereese Richards 12       
     3) 842 Niasha Batson 12            4) 847 Aniyah McCarthy 8          
  7 Niskayuna-1                                           48.57   2 
     1) 241 Julia Doriski 12            2) 246 Marissa Wise 10            
     3) 244 Lindsey Matthews 10         4) 245 Kaleigh West 8             
  8 Newburgh Free Academy-1                               48.80   1 
     1) 929 Taylor Walters 9            2) 926 Sania Kuylen 9             
     3) 924 Nancy Johnson 10            4) 928 Daysha Simmons 9           
  9 New Rochelle-1                                        48.97   2 
     1) 129 Linise Greene 11            2) 136 Jada Thompson 12           
     3) 127 Arriana Crosswhite 11       4) 128 Rammona Genus 12           
 10 Penfield-1                                            49.11   1 
     1) 537 Alison Getz 11              2) 538 Ay'rianna Moore 7          
     3) 540 Stefani Teglash 12          4) 536 Elaye Ekiyor 12            
 11 St. Anthony's-1                                       49.29   1 
     1) 1333 Giavanna Ciaravino 9       2) 1338 Ashia Smith 11            
     3) 1339 Amy Tang 11                4) 1337 Felicity Permenter-Davis 9
 12 Vestal-1                                              50.09   1 
     1) 447 Angelina Fahrenkrug 12      2) 448 Jasmine Fahrenkrug 12      
     3) 451 Jecholiah Stephenson 12     4) 449 Tia Jones 12               
 
Event 18  Girls 4x400 Meter Relay Division 1
===================================================================
State Record: S 3:39.77  2008        Boys & Girls                              
                         Rodriques, Gillespie, Nelson, Bruno               
 Meet Record: M 3:42.60  2011        Medgar Evers                              
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Paul Robeson-1                                      3:50.95   2 
     1) 1213 Toshel Goffe 12            2) 1212 Rehana Collins 9          
     3) 1215 Leanne McDonald 9          4) 1210 Qunizel Bazilia 11        
  2 Warwick Valley-1                                    3:52.73   2 
     1) 963 Katherine Smith 10          2) 960 Jade Liguori 10            
     3) 959 Caroline Fatta 11           4) 966 Kristin Thompson 10        
  3 West Babylon-1                                      3:54.76   2 
     1) 1167 Ja'lenRose DeFilippis 11   2) 1166 Jessica Boos 12           
     3) 1168 Jenna D'Onofrio 11         4) 1165 Nadja Ashley 12           
  4 Niskayuna-1                                         3:55.01   2 
     1) 244 Lindsey Matthews 10         2) 242 Zoe Harris 11              
     3) 246 Marissa Wise 10             4) 243 Kristina Koes 12           
  5 Huntington-1                                        3:55.62   2 
     1) 1123 Analisse Batista 9         2) 1126 Brianna Halbeisen 9       
     3) 1128 Caroline O'Rourke 9        4) 1124 Alicia Brooks 11          
  6 Suffern-1                                           3:55.95   2 
     1) 156 Sarah Galvin 11             2) 155 Kaya Duran 8               
     3) 160 Nadia Nelson 12             4) 154 Annelyse Benn 12           
  7 Corning-1                                           3:56.05   1 
     1) 404 Lindsey Butler 12           2) 403 Emma Brown 12              
     3) 411 Jayla Skeete 11             4) 406 Elora Ferrie 11            
  8 Freeport-1                                          3:56.85   2 
     1) 810 Lizbeth Marine 11           2) 812 Efe Omokeni 11             
     3) 813 Enyero Omokeni 10           4) 814 Alexandria Yarbrough 11    
  9 Burnt Hills-Ballston Lake-1                         3:57.47   1 
     1) 216 Jamisen Vendetti 9          2) 217 Ali Wisniewski 12          
     3) 213 Rory Graham 12              4) 214 Hannah Lewis 10            
 10 Fayetteville-Manlius-1                              3:57.87   1 
     1) 324 Susan Bansbach 12           2) 330 Phoebe White 11            
     3) 328 Bella Milliti 11            4) 327 Fiona Mejico 10            
 11 Tappan Zee-1                                        3:58.52   2 
     1) 165 Katelyn Lange 12            2) 163 Tori Fears 12              
     3) 167 Gabby Shea 11               4) 161 Hillary Abankwa 10         
 12 Rush-Henrietta-1                                    3:58.63   1 
     1) 549 Milan Linzy 12              2) 550 Aniya McGhie 9             
     3) 552 Haley Riorden 12            4) 544 Alliyah Allen 10           
 13 Kellenberg-1                                        3:58.95   1 
     1) 1322 Madison Scott 10           2) 1317 Grace Massillion 10       
     3) 1318 Andrea McPherson 10        4) 1321 Maya Richardson 12        
 14 Newburgh Free Academy-1                             4:03.87   1 
     1) 930 Amilia Wise-sweat 10        2) 923 Sarah Hernandez 11         
     3) 926 Sania Kuylen 9              4) 922 Alondra Cruz-Delgado 9     
 15 Hamburg-1                                           4:06.08   1 
     1) 628 Claire Danyluk 10           2) 631 Raechel Zielinski 12       
     3) 630 Emmy Walker 10              4) 629 Charlotte Reczek 11        
 
Event 101  Girls 100 Meter Dash Division 2
========================================================================
8 Advance:  Top 2 Each Heat plus Next 2 Best Times
State Record: S 11.40  1997        Keyon Soley, Uniondale                      
 Meet Record: M 11.63  2012        Kadecia Baird, Medgar Evers                 
    Name                    Year School                 Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1   666 Jada Kenner          7 Tapestry-2               12.23Q -3.4  1 
  2  1410 Sade Greenidge      11 Poly Prep-2              12.63Q -1.2  3  12.623
  3   259 Mia D'Ambrosio      11 Schalmont-2              12.64Q -2.1  2 
  4   669 Nia Stevens         12 Tapestry-2               12.63Q -1.2  3  12.626
  5   149 Nia Givan            9 Putnam Valley-2          12.71Q -2.1  2 
  6   645 Miquela Hunter      10 Olmsted-2                12.83Q -3.4  1 
  7  1406 Lauren Gay          10 Horace Mann-2            12.66q -1.2  3 
  8   534 Morgan Farrington   10 Pembroke-2               12.73q -1.2  3 
  9   428 Miranda Cole         9 Norwich-2                12.81  -2.1  2 
 10   431 Nadia Simpson       12 Odessa-Montour-2         12.88  -3.4  1 
 11   332 Fannie Kumeh        11 Inst. of Tech-2          12.95  -1.2  3 
 12   937 Dana Clarke         11 Port Jervis-2            13.02  -2.1  2 
 13   906 Dolce McPherson     10 Fallsburg-2              13.05  -1.2  3 
 14  1323 Hannah Gadpaille     9 Msgr. Scanlan-2          13.08  -3.4  1 
 15   503 Oomarie Diggs       11 Aquinas Inst.-2          13.09  -3.4  1 
 16   836 Gaby Treble         10 Oyster Bay-2             13.11  -3.4  1 
 17   931 Cecilia Maillet     12 Onteora-2                13.17  -3.4  1 
 18   305 MacKenzie Mix       10 Camden-2                 13.19  -2.1  2 
 19   710 Angelina Lyons      10 Plattsburgh-2            13.25  -1.2  3 
 20  1135 Isabella Masotti    10 Mattituck-2              13.33  -2.1  2 
 21   235 Monique Benn        11 Ichabod Crane-2          13.59  -2.1  2 
 22  1026 Sophia Janoyan      11 Potsdam-2                13.73  -1.2  3 
 
Event 101  Girls 100 Meter Dash Division 2
=====================================================================
State Record: S 11.40  1997        Keyon Soley, Uniondale                      
 Meet Record: M 11.63  2012        Kadecia Baird, Medgar Evers                 
    Name                    Year School                  Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1   666 Jada Kenner          7 Tapestry-2               11.94   0.2 
  2   259 Mia D'Ambrosio      11 Schalmont-2              12.09   0.2 
  3   149 Nia Givan            9 Putnam Valley-2          12.47   0.2 
  4   534 Morgan Farrington   10 Pembroke-2               12.50   0.2 
  5   645 Miquela Hunter      10 Olmsted-2                12.61   0.2 
  6  1410 Sade Greenidge      11 Poly Prep-2              12.64   0.2 
  7  1406 Lauren Gay          10 Horace Mann-2            12.71   0.2 
  8   669 Nia Stevens         12 Tapestry-2               12.83   0.2 
 
Event 102  Girls 200 Meter Dash Division 2
========================================================================
8 Advance:  Top 2 Each Heat plus Next 2 Best Times
State Record: S 23.24  2003        Shana Cox, Holy Trinity                     
 Meet Record: M 23.42  6/10/2017   Lanae-Tava Thomas, Rush-Henrietta           
    Name                    Year School                 Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1   666 Jada Kenner          7 Tapestry-2               24.29Q -1.4  1 
  2  1304 Brianna White       11 Bshp Loughlin-2          25.09Q -1.8  3 
  3   259 Mia D'Ambrosio      11 Schalmont-2              25.18Q +0.0  2 
  4   669 Nia Stevens         12 Tapestry-2               25.28Q +0.0  2 
  5   149 Nia Givan            9 Putnam Valley-2          25.71Q -1.4  1  25.705
  6   428 Miranda Cole         9 Norwich-2                25.71Q -1.8  3  25.706
  7   232 Ashleigh Lacy       12 Hudson Falls-2           25.72q +0.0  2 
  8   273 Amelia Canetto      11 Taconic Hills-2          25.75q -1.8  3 
  9   906 Dolce McPherson     10 Fallsburg-2              25.97  -1.4  1 
 10   347 Gianna DeRoberts    12 Phoenix-2                25.98  +0.0  2 
 11  1410 Sade Greenidge      11 Poly Prep-2              26.50  -1.4  1 
 12   114 Sabrina Mellinghof  11 Bronxville-2             26.54  -1.8  3 
 13  1135 Isabella Masotti    10 Mattituck-2              26.63  -1.4  1 
 14   503 Oomarie Diggs       11 Aquinas Inst.-2          26.78  +0.0  2 
 15   712 Edina Cecunjanin    12 Saranac Lake-2           26.83  -1.8  3 
 16   854 Amelie Chicoye      10 W. Hempstead-2           27.57  -1.8  3 
 17  1026 Sophia Janoyan      11 Potsdam-2                28.02  +0.0  2 
 
Event 102  Girls 200 Meter Dash Division 2
=====================================================================
State Record: S 23.24  2003        Shana Cox, Holy Trinity                     
 Meet Record: M 23.42  6/10/2017   Lanae-Tava Thomas, Rush-Henrietta           
    Name                    Year School                  Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1   666 Jada Kenner          7 Tapestry-2               24.25  -1.9 
  2   259 Mia D'Ambrosio      11 Schalmont-2              24.60  -1.9 
  3  1304 Brianna White       11 Bshp Loughlin-2          24.95  -1.9 
  4   669 Nia Stevens         12 Tapestry-2               25.61  -1.9 
  5   149 Nia Givan            9 Putnam Valley-2          25.72  -1.9  25.715
  6   428 Miranda Cole         9 Norwich-2                25.72  -1.9  25.720
  7   232 Ashleigh Lacy       12 Hudson Falls-2           25.77  -1.9 
  8   273 Amelia Canetto      11 Taconic Hills-2          25.97  -1.9 
 
Event 103  Girls 400 Meter Dash Division 2
===================================================================
State Record: S 51.04  2012        Kadecia Baird, Medgar Evans                 
 Meet Record: M 52.69  6/12/2015   Sammy Watson, Rush-Henrietta                
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1   105 Eve Balseiro        11 Bronxville-2             57.06   2 
  2   615 Jericha Petrella    11 Dunkirk-2                57.55   2 
  3   273 Amelia Canetto      11 Taconic Hills-2          57.69   2 
  4   954 Tallula Gann        12 Sullivan West-2          58.64   2 
  5  1347 Kadija Soumaoro     11 SJ Brooklyn-2            59.12   2 
  6  1147 Kyra Franks          9 Mount Sinai-2            59.26   2 
  7   331 Karizma Brathwaite  10 Inst. of Tech-2        1:00.14   2 
  8   456 Melina Ortiz        11 Waverly-2              1:00.48   2 
  9  1401 Tara Kerr           11 Avenues-2              1:00.61   1 
 10   824 Marlene Goldstein   12 Locust Valley-2        1:01.00   1 
 11   712 Edina Cecunjanin    12 Saranac Lake-2         1:01.06   1 
 12  1013 Elaina Porter       12 Gouverneur-2           1:03.58   1 
 13   529 Emma Flaitz         11 Hornell-2              1:30.36   1 
 
Event 107  Girls 100 Meter Hurdles Division 2
========================================================================
8 Advance:  Top 2 Each Heat plus Next 2 Best Times
State Record: S 13.45  5/29/2016   Alyssa Sandy, Paul Robeson                  
 Meet Record: M 13.66  2003        Ronnetta Alexander, Williamsville South     
    Name                    Year School                 Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1   236 Ama Boham           12 Ichabod Crane-2          14.90Q -0.4  1 
  2   952 Sam Becker          12 Sullivan West-2          15.11Q  0.8  3 
  3   527 Ciarra Franz        10 Honeoye Falls-2          15.14Q  1.3  2 
  4  1301 Brinesha Derrick-B   9 Bshp Loughlin-2          15.18Q  1.3  2 
  5  1150 Kayleigh Robinson   12 Mount Sinai-2            15.32Q -0.4  1 
  6   249 Jaleina Jones       11 Ravena-2                 15.42Q  0.8  3 
  7   224 Lucia D'Acchille    12 Greenwich-2              15.33q  1.3  2 
  8   148 Isabelle Kapoor     10 Pleasantville-2          15.45q -0.4  1 
  9  1107 Leeann Redlo         9 Bayport-Blue Pt2         15.48   0.8  3 
 10  1406 Lauren Gay          10 Horace Mann-2            15.74   1.3  2 
 11  1144 Kate DelGandio       9 Mount Sinai-2            15.85   0.8  3 
 12   659 Payton Rowe         12 Springville-2            15.92  -0.4  1 
 13   360 Justine Bell        10 Syr Acad of Sci2         15.93   0.8  3 
 14   653 Marissa Klimczak    11 Pioneer-2                15.99  -0.4  1 
 15   501 Hailee Lowe         11 Alexander-2              16.02   1.3  2 
 16   320 Roxee Hughes        11 Clinton-2                16.03   0.8  3 
 17   836 Gaby Treble         10 Oyster Bay-2             16.13   1.3  2 
 18   635 Julia Peinkofer     12 Iroquois-2               16.14   1.3  2 
 19   709 Abi Batu-Tiako      11 Plattsburgh-2            16.29  -0.4  1 
 20   420 Ellie Howell        12 Lansing-2                16.41  -0.4  1 
 21  1005 Sydney Lorenc       11 Canton-2                 17.75   0.8  3 
 
Event 107  Girls 100 Meter Hurdles Division 2
=====================================================================
State Record: S 13.45  5/29/2016   Alyssa Sandy, Paul Robeson                  
 Meet Record: M 13.66  2003        Ronnetta Alexander, Williamsville South     
    Name                    Year School                  Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1   236 Ama Boham           12 Ichabod Crane-2          14.96  -2.9 
  2   527 Ciarra Franz        10 Honeoye Falls-2          15.27  -2.9 
  3   224 Lucia D'Acchille    12 Greenwich-2              15.30  -2.9 
  4   249 Jaleina Jones       11 Ravena-2                 15.69  -2.9 
  5  1301 Brinesha Derrick-B   9 Bshp Loughlin-2          15.76  -2.9 
  6   148 Isabelle Kapoor     10 Pleasantville-2          15.92  -2.9 
  7   952 Sam Becker          12 Sullivan West-2          16.02  -2.9 
  8  1150 Kayleigh Robinson   12 Mount Sinai-2            16.53  -2.9 
 
Event 108  Girls 400 Meter Hurdles Division 2
===================================================================
State Record: S 57.09  2007        Dalilah Muhammad, Cardozo                   
 Meet Record: M 57.81  2008        Dalilah Muhammad, Cardozo                   
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1  1150 Kayleigh Robinson   12 Mount Sinai-2          1:02.38   3 
  2   561 Aubrey Runkle       10 Wayne-2                1:02.66   3 
  3   952 Sam Becker          12 Sullivan West-2        1:03.04   3 
  4  1302 Adia Palmer         11 Bshp Loughlin-2        1:03.81   3 
  5   944 Penelope Paldino    11 Rhinebeck-2            1:04.65   2 
  6   659 Payton Rowe         12 Springville-2          1:05.48   3 
  7   422 Catalina Zaloj      11 Lansing-2              1:06.10   3 
  8   653 Marissa Klimczak    11 Pioneer-2              1:06.62   3 
  9   429 Katie Gawronski     11 Norwich-2              1:06.71   2 
 10   533 Katelyn Burger      11 Palmyra-Macedon2       1:07.29   2 
 11   274 Clare Howard        10 Taconic Hills-2        1:07.32   2 
 12   353 Marlena Jacobs      12 South Jefferson2       1:07.54   2 
 13   271 Kyleigh Frank       11 Stillwater-2           1:07.63   2 
 14  1027 Luca Pecora         10 Potsdam-2              1:07.74   1 
 15   118 Nicole Meyer        12 Byram Hills-2          1:08.07   2 
 16  1426 Katharine Sorensen  11 Trinity School-2       1:09.94   1 
 17   701 Sophia McKiernan     8 Elizabethtown-2        1:13.30   1 
 18   835 Anna Silver         10 Oyster Bay-2           1:15.17   1 
 
Event 111  Girls Long Jump Division 2
===============================================================================
State Record: S    21-11  7/26/2017   Lanae-Tava Thomas, Rush-Henrietta        
 Meet Record: M 20-07.50  6/10/2017   Lanae-Tava Thomas, Rush-Henrietta        
    Name                    Year School                  Finals  Wind          
===============================================================================
  1   442 Jade Foster         12 Unatego-2             18-08.25  -0.6     5.69m 
     FOUL      FOUL      17-11.25(+0.0) 17-06.25(-0.9) 18-08.25(-0.6) 17-09(-0.3)
  2   506 Nia Williams-Matth  11 Aquinas Inst.-2       18-02.50  +0.0     5.54m 
     18-02.50(+0.0) 17-07.25(+0.0) PASS      17-04(+0.0) 17-09.25(+0.0) 18-02.50(+0.0)
  3   905 Euphenie Andre      12 Dover-2               17-11.75  -0.2     5.48m 
     16-04.50(+0.0) 17-04.75(+0.0) 17-11.75(-0.2) 16-02.25(+0.0) 16-08(+0.0) 16-00.50(+0.0)
  4   514 Jaiden Weitzel      12 Canisteo-2            17-07.75  +0.0     5.37m 
     16-04.75(-0.3) 16-09.25(+0.0) 16-10.75(-0.8) 16-01(+0.0) 17-07.75(+0.0) 17-04.50(+0.0)
  5   622 Samantha Gilbert    11 Falconer-2            17-04.00  +0.0     5.28m 
     16-02.25(-0.1) 17-04(+0.0) 16-06.50(-0.2) 16-09.75(-1.1) 16-09.50(+0.0) 17-00.75(-0.3)
  6   218 Olivia Chamberlain  10 Cobleskill-2          17-03.50  -0.9     5.27m 
     FOUL      FOUL      17-02.25(-1.5) 17-03.50(-0.9) 17-02.50(+0.0) 16-11(+0.0)
  7   931 Cecilia Maillet     12 Onteora-2             16-10.50  -1.1     5.14m 
     16-05(+0.0) 16-10.50(-1.1) 16-08.25(0.3) 16-10.25(-0.5) 16-07.75(-0.8) 16-04.25(+0.0)
  8   363 Sara Brown          12 VVS-2                 16-09.75  -1.0     5.12m 
     16-00.50(-0.7) 16-09.75(-1.0) 16-04.75(+0.0) 16-01(+0.0) 15-03(+0.0) 16-01.25(+0.0)
  9   822 Nina Cialone        11 Locust Valley-2       16-07.75  -0.7     5.07m 
     16-03.25(+0.0) 16-07.75(-0.7) 16-04.75(-1.0)           
 10   249 Jaleina Jones       11 Ravena-2              16-07.00  +0.0     5.05m 
     FOUL      16-02(+0.0) 16-07(+0.0)            
 11  1148 Sarah Gunasekera    11 Mount Sinai-2         16-06.00  +0.0     5.02m 
     15-08.50(+0.0) 15-09(+0.0) 16-06(+0.0)           
 12   654 Madison Snayczuk    10 Pioneer-2             16-02.75  +0.0     4.94m 
     FOUL      16-02.75(+0.0) FOUL               
 13   401 Erica Selfridge     10 Bainbridge-GA-2       16-02.00  +0.0     4.92m 
     16-02(+0.0) FOUL(+0.0) 16-01.25(-0.3)           
 14   112 Milly Koenig         9 Bronxville-2          16-01.00  -1.0     4.90m 
     15-07.25(+0.0) 15-09(+0.0) 16-01(-1.0)           
 15   542 Madalenn Fee         9 Red Jacket-2          16-01.00  +0.0     4.90m 
     14-11.75(+0.0) FOUL      16-01(+0.0)           
 16  1403 Skyy Johnson         9 Ethical Culture2      16-00.00  +0.0     4.87m 
     15-08.25(-0.9) 15-11.25(-0.2) 16-00(+0.0)           
 17  1402 Harper van Doorn    12 Avenues-2             15-11.00  +0.0     4.85m 
     FOUL      15-11(+0.0) 15-02(+0.0)           
 18   272 Kelly Moran          9 Stillwater-2          15-10.75  +0.0     4.84m 
     FOUL      15-10.75(+0.0) FOUL                 
 19   308 Devin Lee Robinson  12 Canastota-2           15-10.25  +0.0     4.83m 
     15-09.25(+0.0) FOUL(+0.0) 15-10.25(+0.0)           
 20   710 Angelina Lyons      10 Plattsburgh-2         15-07.25  +0.0     4.75m 
     FOUL      15-07.25(+0.0) 15-00(-0.8)            
 21  1311 Celine Cayo         12 Holy Trinity-2        15-04.00  +0.0     4.67m 
     13-03.75(-1.0) 14-03.75(-0.5) 15-04(+0.0)           
 22  1106 Abby Larsson        11 Bayport-Blue Pt2      14-10.25  -0.7     4.52m 
     14-10.25(-0.7) 14-06.25(-0.3) 14-06.25(+0.0)           
 23  1015 Hailee Blair         8 Madrid-Wadd.-2        14-07.00  +0.0     4.44m 
     14-05(+0.0) 14-07(+0.0) 14-01.50(-0.8)           
 24   531 Maya Prosser        11 Mynderse Acad-2       13-02.00  +0.0     4.01m 
     13-01(+0.0) 13-02(+0.0) FOUL(-1.5)           
 
Event 112  Girls Triple Jump Division 2
===============================================================================
State Record: S 42-01.25  4/23/2015   Marie-Josee Ebwea-Bile, Benjamin Cardozo 
 Meet Record: M 41-04.25  1999        Jodi Schlesinger, Clarkstown South       
    Name                    Year School                  Finals  Wind          
===============================================================================
  1   905 Euphenie Andre      12 Dover-2               40-03.75  -1.4    12.28m 
     FOUL(+0.0) 38-06.50(-0.3) 40-03.75(-1.4) 38-11(+0.0) 39-05(+0.0) 39-06(-0.9)
  2   506 Nia Williams-Matth  11 Aquinas Inst.-2       39-01.00  +0.0    11.91m 
     38-06(+0.0) 38-09(+0.0) 39-01(+0.0) 36-09.50(+0.0) 37-04(+0.0) FOUL(+0.0)
  3   308 Devin Lee Robinson  12 Canastota-2           38-10.00   0.7    11.83m 
     37-09.75(+0.0) 38-10(0.7) 37-11.50(+0.0) 36-08(+0.0) 37-11(-0.8) 38-00.50(-1.2)
  4  1148 Sarah Gunasekera    11 Mount Sinai-2         36-10.00  +0.0    11.22m 
     36-02(+0.0) 36-08.25(+0.0) 36-09.25(+0.0) FOUL(-0.2) 36-10(+0.0) FOUL(-1.3)
  5   822 Nina Cialone        11 Locust Valley-2       36-05.00  -1.1    11.09m 
     36-00(-1.0) 36-00.50(+0.0) 35-07(-0.6) 36-02.50(-0.9) 36-05(-1.1) 35-08.75(-1.4)
  6   272 Kelly Moran          9 Stillwater-2          36-02.50  -0.1    11.03m 
     36-02.50(-0.1) 36-00(+0.0) FOUL(-0.1) 36-00.50(+0.0) FOUL(-1.9) 35-01(+0.0)
  7   564 Tyia McCarthy       12 Williamson-2          36-00.75  -0.6    10.99m 
     34-09.75(-0.1) 34-06(+0.0) 36-00.75(-0.6) 33-07.50(+0.0) FOUL(-0.7) 35-09.50(+0.0)
  8   622 Samantha Gilbert    11 Falconer-2            35-06.25  +0.0    10.82m 
     33-08.50(-1.7) 32-09(-1.7) 35-06.25(+0.0) 31-06(+0.0) 34-09(-0.5) 33-10.25(+0.0)
  9   204 Samantha Paul       10 Holy Names-2          34-11.00  -2.6    10.64m 
     33-04(+0.0) 34-11(-2.6) 33-10(-0.9)           
 10   121 Jessica Antonelli   11 Nanuet-2              34-04.50  +0.0    10.47m 
     33-04.75(+0.0) 34-04.50(+0.0) 34-03(+0.0)           
 11   401 Erica Selfridge     10 Bainbridge-GA-2       33-09.00  -1.5    10.28m 
     33-09(-1.5) 33-08.50(+0.0) 33-06(+0.0)           
 12  1307 Alyssa Harrington   11 Cardinal O'Hara2      33-08.00  -0.8    10.26m 
     33-08(-0.8) 31-11(-0.8) 33-03(+0.0)           
 13  1027 Luca Pecora         10 Potsdam-2             33-06.75  +0.0    10.22m 
     30-08(-0.4) 32-04.75(-1.1) 33-06.75(+0.0)           
 14   710 Angelina Lyons      10 Plattsburgh-2         33-00.50  +0.0    10.07m 
     32-09.25(-1.2) 33-00.50(+0.0) 33-00.25(-2.6)           
 15  1404 Kiara Abbey         10 Hackley-2             32-08.50  -0.1     9.96m 
     32-08.50(-0.1) FOUL(-0.6) 32-07.50(+0.0)           
 16   933 Brooklyn Zeh        11 Onteora-2             32-00.75  -0.2     9.77m 
     32-00.75(-0.2) 30-03.25(-0.3) FOUL(+0.0)           
 
Event 113  Girls Shot Put Division 2
==========================================================================
State Record: S 50-07.50  6/2/2016    Alexis Daniels, Binghamton               
 Meet Record: M    48-03  2009        Melissa Kurzdorfer, Lancaster            
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1   664 Maryam Akaic        12 Tapestry-2            41-05.50     12.63m 
      36-05.25  39-04.25  36-07.75  37-09.25  39-07  41-05.50
  2   919 Kaitlyn Conte       12 Marlboro-2            38-00.25     11.58m 
      36-10  36-00.50  34-09.50  37-01.25  35-08.25  38-00.25
  3   938 Rudae Gadson        12 Port Jervis-2         35-07.00     10.84m 
      35-03  35-05.50  34-11.25  33-03.50  34-09.75  35-07
  4   433 Lindsay Frederick   11 Sidney-2              35-05.50     10.80m 
      34-11  FOUL  33-09  31-10.25  33-08  35-05.50
  5   515 Madison Jacobs      11 Dansville-2           34-07.50     10.55m 
      30-08.25  32-11.50  34-07.50  32-08.50  34-00.25  32-11.75
  6  1008 Haley Raville       12 Franklin Acad-2       33-10.00     10.31m 
      31-04.75  31-02  32-11.75  30-07.75  33-10  33-04
  7   346 Reatha vonHoltz     10 Mexico-2              33-05.25     10.19m 
      33-00  33-01.50  31-11.50  33-05.25  33-00.25  33-02.50
  8  1102 Madison Baudille    11 Babylon-2             33-02.00     10.10m 
      32-07.25  32-02.25  32-10.75  33-02  32-06.25  33-01.25
  9   219 Emma Haag           12 Cobleskill-2          32-07.75      9.95m 
      31-04.50  31-01.25  32-07.75            
 10  1324 Grace Willert       12 Mt. Mercy-2           31-08.50      9.66m 
      28-00.75  31-04.25  31-08.50            
 11   711 Jasmine Piper       12 Plattsburgh-2         31-05.25      9.58m 
      30-09.50  28-04.25  31-05.25            
 12   145 Julia Neubuer        9 Pearl River-2         30-09.75      9.39m 
      30-09.75  28-11.25  FOUL            
 13   862 Morenike Iyageh     12 Malverne-2            29-03.75      8.93m 
      29-03.75  27-09  28-09.50            
 14  1422 Sydney Nichol        9 Spence School-2       28-11.25      8.82m 
      27-10.25  28-11.25  28-02.50            
 
Event 114  Girls Discus Throw Division 2
==========================================================================
State Record: S 172-00  1992        Stacy Schroeder, Grand Island              
 Meet Record: M 166-05  1992        Stacy Schroeder, Grand Island              
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1   563 Emma Kinnicutt      11 Wellsville-2            124-04     37.89m 
      111-06  124-04  111-08  120-05  116-03  FOUL
  2  1149 Anastasia Richards  11 Mount Sinai-2           123-08     37.69m 
      114-07  116-08  123-08  107-08  FOUL  122-02
  3   240 Allie Ryder         11 New Lebanon-2           119-09     36.49m 
      117-09  119-09  116-07  116-07  FOUL  118-08
  4   509 MacKenna Taggart    12 Bath-Haverling-2        118-06     36.11m 
      FOUL  115-10  FOUL  107-06  118-06  FOUL
  5   364 LeeAnne Lowery      10 VVS-2                   116-06     35.50m 
      82-10  116-06  112-09  109-00  113-04  105-01
  6   658 Gianna Hoose        11 Southwestern-2          110-00     33.52m 
      109-11  106-09  100-04  106-00  109-01  110-00
  7   366 Lennah Abraham      12 Westhill-2              109-03     33.29m 
      108-06  108-07  109-03  106-11  98-04  100-11
  8   432 Julia Hauer         12 Seton Catholic-2        102-10     31.34m 
      102-10  98-10  102-00  101-02  FOUL  FOUL
  9   711 Jasmine Piper       12 Plattsburgh-2           102-01     31.11m 
      83-01  102-01  FOUL            
 10  1021 Alainna Elliott     11 Norwood-Norfolk2        102-00     31.08m 
      102-00  FOUL  FOUL            
 11   144 Fiona Mulligan      11 Pearl River-2            94-00     28.65m 
      FOUL  94-00  91-02            
 12   721 Maddie Hoeth        12 Saranac-2                87-00     26.51m 
      FOUL  87-00  FOUL            
 13   936 Estherlin Barrient  12 Port Jervis-2            85-09     26.13m 
      81-10  85-09  80-03            
 14  1324 Grace Willert       12 Mt. Mercy-2              81-09     24.91m 
      FOUL  81-09  70-00            
 15   834 Karina Paone        11 Oyster Bay-2             80-07     24.56m 
      80-07  80-01  FOUL            
 --   219 Emma Haag           12 Cobleskill-2              FOUL            
      FOUL  FOUL  FOUL            
 --  1414 Violet Tosler       11 Poly Prep-2               FOUL            
      FOUL  FOUL  FOUL            
 
Event 117  Girls 4x100 Meter Relay Division 2
===================================================================
State Record: S 46.06  2013        Medgar Evers                                
                       Thompson, Brown, Thompson-Charles, Baird          
 Meet Record: M 46.25  2014        Medgar Evars                                
                       B Thompson, M Brown, J Cameron, K Senior          
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Aquinas Institute-2                                   48.75   2 
     1) 502 A'Zhyia Clemons 8           2) 503 Oomarie Diggs 11           
     3) 507 Jenai Youmas 11             4) 506 Nia Williams-Matthews 11   
  2 Bronxville-2                                          48.97   2 
     1) 114 Sabrina Mellinghoff 11      2) 112 Milly Koenig 9             
     3) 111 Alisa Kanganis 11           4) 105 Eve Balseiro 11            
  3 Tapestry Charter-2                                    49.69   2 
     1) 668 Nyrelle Simpson 9           2) 666 Jada Kenner 7              
     3) 667 Angel Marshall 11           4) 669 Nia Stevens 12             
  4 The Spence School-2                                   50.23   2 
     1) 1420 Malia Klein 10             2) 1425 Emma van Brugge 12        
     3) 1424 Lucy Reid 11               4) 1417 Ellis Craige 9            
  5 Trumansburg-2                                         50.35   2 
     1) 437 Finley Edmonds 12           2) 441 Gracie Wright 10           
     3) 440 Emma Wright 10              4) 439 Glenn Parker 10            
  6 Hudson Falls-2                                        50.50   1 
     1) 231 Hayleigh Girard 10          2) 232 Ashleigh Lacy 12           
     3) 234 Emily Sherman 11            4) 233 Kayleigh Lacy 12           
  7 Norwich-2                                             50.51   2 
     1) 426 Angela Carson 10            2) 430 Riley Marsh 12             
     3) 427 Hailey Colabelli 12         4) 428 Miranda Cole 9             
  8 Cheektowaga-2                                         50.62   2 
     1) 608 Ally Alvira 11              2) 610 Kahdori Goodhall 9         
     3) 609 Domonique Gaines 11         4) 613 Jayla Moss 12              
  9 Mattituck-2                                           50.97   1 
     1) 1137 Nikki Searles 10           2) 1136 Emily Nicholson 9         
     3) 1133 Miranda Annunziata 12      4) 1135 Isabella Masotti 10       
 10 Canastota-2                                           51.00   2 
     1) 307 Alexandria Phillips 12      2) 308 Devin Lee Robinson 12      
     3) 309 Laura Suppa 10              4) 306 McKenzie Leahey 12         
 11 Locust Valley-2                                       51.37   1 
     1) 822 Nina Cialone 11             2) 824 Marlene Goldstein 12       
     3) 823 Gianna Ferrara 12           4) 827 Bethany Zekraus 12         
 12 Rondout Valley-2                                      51.40   1 
     1) 947 Brianna Kruchowy 11         2) 949 Kendra Rubino 11           
     3) 948 Kendall Owens 10            4) 951 Medina Walters 12          
 13 Saranac Lake-2                                        52.28   1 
     1) 712 Edina Cecunjanin 12         2) 714 Grace Clark 12             
     3) 715 Hailey Cornell 11           4) 717 Lydia Wamsganz 9           
 14 Cardinal O'Hara-2                                     52.40   1 
     1) 1306 Kira Faulhaber 8           2) 1305 Chalise Brundige 11       
     3) 1308 Olivia Harrington 10       4) 1307 Alyssa Harrington 11      
 15 Canton-2                                              53.16   1 
     1) 1001 Claire Craig 10            2) 1002 Makayla Douglas 9         
     3) 1005 Sydney Lorenc 11           4) 1007 Eden Williams-Bergen 10   
 
Event 118  Girls 4x400 Meter Relay Division 2
===================================================================
State Record: S 3:39.77  2008        Boys & Girls                              
                         Rodriques, Gillespie, Nelson, Bruno               
 Meet Record: M 3:42.60  2011        Medgar Evars                              
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Bishop Loughlin-2                                   3:55.69   2 
     1) 1302 Adia Palmer 11             2) 1301 Brinesha Derrick-Bain 9   
     3) 1303 Janee' Patterson 12        4) 1304 Brianna White 11          
  2 Bronxville-2                                        3:57.35   2 
     1) 111 Alisa Kanganis 11           2) 107 Caroline Brashear 12       
     3) 114 Sabrina Mellinghoff 11      4) 105 Eve Balseiro 11            
  3 Mount Sinai-2                                       4:01.56   2 
     1) 1141 Catherine Carillo 11       2) 1146 Aristea Franks 12         
     3) 1147 Kyra Franks 9              4) 1150 Kayleigh Robinson 12      
  4 Iroquois-2                                          4:03.85   2 
     1) 634 Nicole Kuehner 9            2) 633 Laina Caparaso 12          
     3) 638 Logan Streety 11            4) 637 Leah Streety 11            
  5 Wayne-2                                             4:07.70   2 
     1) 561 Aubrey Runkle 10            2) 560 Vanessa Ramos 11           
     3) 558 Carly Gross 10              4) 559 Katie Hamel 12             
  6 Trumansburg-2                                       4:09.10   2 
     1) 441 Gracie Wright 10            2) 440 Emma Wright 10             
     3) 439 Glenn Parker 10             4) 436 Anika Doxtater 10          
  7 Rhinebeck-2                                         4:09.11   2 
     1) 940 Kaya Binetti 10             2) 945 Elise Voorhis 11           
     3) 941 Daisy Gadsby 12             4) 944 Penelope Paldino 11        
  8 Malverne-2                                          4:09.46   1 
     1) 828 Nya Cort 12                 2) 829 Tyela Davidson 11          
     3) 831 Samantha StJuste 9          4) 830 Jackie Graham 12           
  9 Academy of the Holy Names-2                         4:11.56   2 
     1) 201 Megan Bell 10               2) 203 Elizabeth Harris 10        
     3) 205 Claudia Vogel 11            4) 206 Isabel Vogel 9             
 10 Gouverneur-2                                        4:17.77   1 
     1) 1012 Aurora Hayden 8            2) 1011 Randi Griffith 8          
     3) 1013 Elaina Porter 12           4) 1010 Adrienne Carr 12          
 11 The Spence School-2                                 4:18.47   1 
     1) 1423 Brooke Pulling 10          2) 1421 Esme Lee 12               
     3) 1425 Emma van Brugge 12         4) 1418 Eloise Freitag 12         
 12 South Jefferson-2                                   4:20.03   1 
     1) 350 Alycia Haynes 12            2) 354 Julia Largett 9            
     3) 355 Madison Neukirch 12         4) 351 Kaylee Haynes 11           
 13 Lake Placid-2                                       4:27.26   1 
     1) 704 Alexa Harper 10             2) 705 Mackenzie Kondrat 12       
     3) 706 Annie Rose-McCandlish 9     4) 707 Sara Rose-McCandlish 12    
 
Event 501  Girls 100 Meter Dash Championship
============================================================================
State Record: S 11.40  1997        Keyon Soley, Uniondale                      
 Meet Record: M 11.63  2012        Kadecia Baird, Medgar Evars                 
    Name                    Year School                  Finals  Wind Points
============================================================================
  1   666 Jada Kenner          7 Tapestry-2               11.90  -1.0  10   
  2   516 Djeynaba Thiam      12 Edison Tech-1            12.12  -1.0   8   
  3   259 Mia D'Ambrosio      11 Schalmont-2              12.13  -1.0   6   
  4   449 Tia Jones           12 Vestal-1                 12.14  -1.0   4   
  5  1213 Toshel Goffe        12 Paul Robeson-1           12.24  -1.0   2   
  6  1108 Brianna Davis       11 Brentwood-1              12.28  -1.0   1   
  7  1139 Jada Hodge          10 Middle Country-1         12.31  -1.0 
  8   640 Kahniya James       10 Lockport-1               12.33  -1.0 
 
Event 502  Girls 200 Meter Dash Championship
============================================================================
State Record: S 23.24  2003        Shana Cox, Holy Trinity                     
 Meet Record: M 23.42  6/10/2017   Lanae-Tava Thomas, Rush-Henrietta           
    Name                    Year School                  Finals  Wind Points
============================================================================
  1   666 Jada Kenner          7 Tapestry-2               23.83  -0.1  10   
  2   259 Mia D'Ambrosio      11 Schalmont-2              24.31  -0.1   8   
  3  1304 Brianna White       11 Bshp Loughlin-2          24.34  -0.1   6   
  4  1216 Shawnakay Peart     12 Paul Robeson-1           24.61  -0.1   4   
  5   449 Tia Jones           12 Vestal-1                 24.74  -0.1   2   
  6  1206 Rori Lowe           12 Columbus-1               24.89  -0.1   1   
  7  1108 Brianna Davis       11 Brentwood-1              25.22  -0.1 
  8   516 Djeynaba Thiam      12 Edison Tech-1            25.79  -0.1 
 
Event 503  Girls 400 Meter Dash Championship
=======================================================================
State Record: S 51.04  2012        Kadecia Baird, Medgar Evans                 
 Meet Record: M 52.69  6/15/2015   Sammy Watson, Rush-Henrietta                
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1  1157 Gianna Paul          9 Walt Whitman-1           54.85   10   
  2  1205 Tatianna Martinez   12 Cardozo-1                55.38    8   
  3  1123 Analisse Batista     9 Huntington-1             55.69    6   
  4   648 Jenna Crean         12 Orchard Park-1           56.53    4   
  5   105 Eve Balseiro        11 Bronxville-2             56.64    2   
  6   625 Gwyneth Goldowski   10 Frontier-1               57.39    1   
  7  1120 Michele Daye        11 HHH West-1               57.75  
 --   814 Alexandria Yarbrou  11 Freeport-1                 DNF  
 
Event 504  Girls 800 Meter Run Championship
==========================================================================
State Record: S 1:59.51  2013        Mary Cain, Unattatched                    
 Meet Record: M 2:05.63  6/12/2015   Kamryn McIntosh, Suffern-1                
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1   404 Lindsey Butler      12 Corning-1              2:06.88   4  10   
  2   604 Maxana Grubb        11 Amherst-1              2:07.91   4   8   
  3   907 Sarah Trainor       11 FDR-1                  2:08.27   4   6   
  4   852 DeAnna Martin       12 VS South-1             2:08.94   4   4   
  5   170 Lily Flynn          12 Ursuline-1             2:09.09   4   2   
  6   552 Haley Riorden       12 Rush-Henrietta-1       2:10.38   3   1   
  7  1218 Lailah White        11 Paul Robeson-1         2:11.74   3 
  8  1160 Briana Grant        10 Ward Melville-1        2:12.17   3 
  9   268 Jade Dennis         11 Shenendehowa-1         2:12.69   4 
 10  1316 Maureen Lewin       12 Kellenberg-1           2:13.08   3 
 11   130 Gabby Johnson       12 New Rochelle-1         2:13.85   2 
 12  1209 Jasmine Muhammad G  11 Medgar Evers-1         2:14.32   4 
 13   223 Quinn Collins       11 Greenwich-2            2:14.84   3 
 14   330 Phoebe White        11 Fay.-Manlius-1         2:15.75   3 
 15   312 Camryn Stone        11 Central Valley-2       2:16.31   2 
 16   411 Jayla Skeete        11 Corning-1              2:16.69   2 
 17   634 Nicole Kuehner       9 Iroquois-2             2:17.02   2 
 18   930 Amilia Wise-sweat   10 Newburgh-1             2:17.37   3 
 19   267 Jada Dennis         11 Shenendehowa-1         2:17.45   4 
 20   508 Elyse Cochrane       9 Avon-2                 2:17.49   2 
 21   805 Katherine Marsh     12 East Meadow-1          2:18.28   3 
 22  1020 Maddie Dineen        9 Norwood-Norfolk2       2:19.82   1 
 23  1129 Sofia Condron        9 John Glenn-2           2:19.91   2 
 24   859 Julia Schriefer      9 Wheatley-2             2:20.50   1 
 25   101 Claire Gardner      10 Albertus Mag-2         2:20.51   2 
 26  1415 Isabel Stronski     11 Rye Country Day2       2:20.93   1 
 27   412 Alyssa Walker       11 Elmira ND-2            2:21.05   2 
 28  1345 Jourdan Garnett     10 SJ Brooklyn-2          2:25.85   1 
 29   918 Marie Antonelli      9 Marlboro-2             2:26.56   1 
 30   718 Mackenzie Converse   9 Saranac-2              2:29.84   1 
 
Event 505  Girls 1500 Meter Run Championship
==========================================================================
State Record: S 4:04.62  2013        Mary Cain, Unattached                     
 Meet Record: M 4:14.45  6/9/2018    Katelyn Tuohy, North Rockland-1           
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1  1143 Sarah Connelly      11 Mount Sinai-2          4:31.11   3  10   
  2   852 DeAnna Martin       12 VS South-1             4:31.90   3   8   
  3   329 Claire Walters      11 Fay.-Manlius-1         4:33.50   3   6   
  4   170 Lily Flynn          12 Ursuline-1             4:34.01   3   4   
  5  1327 Sierra Dinneen      11 Notre Dame Acad1       4:35.84   3   2   
  6   213 Rory Graham         12 Burnt Hills-1          4:36.19   3   1   
  7   304 Elizabeth Lucason    9 Camden-2               4:36.65   2 
  8   641 Sydney Nowicki      10 Lockport-1             4:40.68   1 
  9  1415 Isabel Stronski     11 Rye Country Day2       4:41.79   2 
 10   359 Hannah Ielfield     10 South Lewis-2          4:42.60   2 
 11  1154 Lauren Trejo        10 Sachem East-1          4:42.73   3 
 12   238 Madison Relyea      10 Mayfield-2             4:43.33   2 
 13   147 Adriana Catalano     9 Pleasantville-2        4:44.33   2 
 14  1020 Maddie Dineen        9 Norwood-Norfolk2       4:46.95   1 
 15  1204 Lucinda Doogan      11 Brooklyn Tech-1        4:47.33   2 
 16   963 Katherine Smith     10 Warwick Valley-1       4:49.02   3 
 17   414 Samantha Woodworth   9 Horseheads-1           4:51.01   2 
 18   532 Trinity Wells        9 Newark-2               4:53.41   1 
 19   511 Eilee Ossont         9 Brighton-1             4:54.79   2 
 20   912 Leah Richardson      8 James O'Neill-2        4:56.11   1 
 21   722 Elise Lepage        11 Saranac-2              5:03.15   1 
 22   642 Ava Crist           10 Maple Grove-2          5:05.98   2 
 23   859 Julia Schriefer      9 Wheatley-2             5:09.44   1 
 24   418 Catie Eisenhut      11 Lansing-2              5:10.72   1 
 --   907 Sarah Trainor       11 FDR-1                      DNS   3 
 --  1130 Grace Motta          8 John Glenn-2               DNS   2 
 --   142 Katelyn Tuohy       11 North Rockland-1           DNS   3 
 --  1346 Madison McDonald    10 SJ Brooklyn-2              DNS   1 
 
Event 506  Girls 3000 Meter Run Championship
==========================================================================
State Record: S 9:09.71  6/8/2018    Katelyn Touhy, North Rockland             
 Meet Record: M 9:09.71  6/8/2018    Katelyn Tuohy, North Rockland-1           
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1   142 Katelyn Tuohy       11 North Rockland-1       9:21.90   2  10   
  2   250 Kelsey Chmiel       12 Saratoga-1             9:36.94   2   8   
  3   254 Ella Kurto           9 Saratoga-1             9:40.77   2   6   
  4   344 Jenna Schulz        11 Liverpool-1            9:42.21   2   4   
  5  1143 Sarah Connelly      11 Mount Sinai-2          9:43.63   2   2   
  6  1219 Kathryn Altieri     10 Susan Wagner-1         9:50.03   2   1   
  7   603 Mallory Grubb        9 Amherst-1              9:51.66   2 
  8   359 Hannah Ielfield     10 South Lewis-2         10:02.01   2 
  9   147 Adriana Catalano     9 Pleasantville-2       10:04.23   2 
 10   621 Megan McLaughlin     9 East Aurora-2         10:04.31   2 
 11   143 Ava Jolley          10 North Salem-2         10:07.03   2 
 12   357 Lexi Bernard         9 South Lewis-2         10:10.20   2 
 13   319 Eva Borton          12 Clinton-2             10:12.70   2 
 14  1326 Alyssia Brown        9 Notre Dame Acad1      10:14.93   1 
 15   724 Rachel Woodruff     12 Saranac-2             10:15.21   1 
 16   257 McKinley Wheeler     8 Saratoga-1            10:15.88   2 
 17   104 Lily Janjigian      11 Blind Brook-2         10:19.18   1 
 18   457 Cora Smith          11 Waverly-2             10:25.45   1 
 19   618 Karis Ertel         11 East Aurora-2         10:27.99   1 
 20  1105 Roshni Singh        11 Bay Shore-1           10:31.99   2 
 21  1138 Ava Vaccarella       8 Mattituck-2           10:32.93   1 
 22   409 Faithe Ketchum       9 Corning-1             10:35.10   1 
 23  1405 Olivia Curran       12 Hackley-2             10:39.96   1 
 24   921 Dana Lynch          12 Middletown-1          10:40.69   1 
 25   229 Teagan Wright        8 Greenwich-2           10:45.12   1 
 26   832 Nicole Schneider    11 North Shore-1         10:46.35   1 
 27   541 Joddie Decker       10 Penn Yan-2            11:03.41   1 
 28   530 Candace Tytler       9 Irondequoit-1         11:04.19   1 
 29  1006 Arianna Whittaker   11 Canton-2              11:10.16   1 
 30   953 Grace Boyd           9 Sullivan West-2       11:11.82   1 
 31   856 Emmie Keys           9 Wheatley-2            11:14.84   1 
 32  1325 Leah Gath           12 Mt St. Mary-2         11:24.99   1 
 
Event 507  Girls 100 Meter Hurdles Championship
============================================================================
State Record: S 13.45  5/29/2016   Alyssa Sandy, Paul Robeson                  
 Meet Record: M 13.66  2003        Ronnetta Alexander, Williamsville South     
    Name                    Year School                  Finals  Wind Points
============================================================================
  1   853 Chibugo Obichere    12 VS South-1               14.13  +0.0  10   
  2   236 Ama Boham           12 Ichabod Crane-2          14.60  +0.0   8   
  3  1132 Arianna Mcleod      12 Longwood-1               14.70  +0.0   6   
  4   524 Anaya Dees          11 Hilton-1                 14.77  +0.0   4   
  5  1158 Aniyah Walters      10 Walt Whitman-1           14.79  +0.0   2   
  6   209 Gabby Stanavich     12 Amsterdam-1              15.08  +0.0   1   
  7   139 Torre Inzar         12 North Rockland-1         15.22  +0.0 
  8   133 Chiamaka Odenigbo   11 New Rochelle-1           17.62  +0.0 
 
Event 508  Girls 400 Meter Hurdles Championship
=======================================================================
State Record: S 57.09  2007        Dalilah Muhammad, Cardozo                   
 Meet Record: M 57.81  2008        Dalilah Muhammad, Cardozo                   
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1   555 Vanessa Watson      12 Spencerport-1            59.76   10   
  2  1109 Donisha Jeanty      11 Brentwood-1            1:01.74    8   
  3   816 Rene''e Newton      10 Hempstead-1            1:01.93    6   
  4  1218 Lailah White        11 Paul Robeson-1         1:02.36    4   
  5  1302 Adia Palmer         11 Bshp Loughlin-2        1:03.09    2   
  6   561 Aubrey Runkle       10 Wayne-2                1:05.35    1   
  7   952 Sam Becker          12 Sullivan West-2        1:05.96  
 --  1150 Kayleigh Robinson   12 Mount Sinai-2              DNS  
 
Event 509  Girls 2000 Meter Steeplechase Championship
==========================================================================
State Record: S 6:29.08  5/4/2019    Sarah Trainor, FDR                        
 Meet Record: M 6:33.14  2011        Mary Kate Anselmini, Ward Melville        
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1   907 Sarah Trainor       11 FDR-1                  6:31.59M  3  10   
  2   361 Brooke Rauber       10 Tully-2                6:41.95   3   8   
  3   901 Karrie Baloga        8 Cornwall-1             6:43.19   3   6   
  4   157 Mary Hennelly       11 Suffern-1              6:43.35   3   4   
  5   342 Madison Neuner      12 Liverpool-1            6:51.30   3   2   
  6   212 Faith DeMars        11 Ballston Spa-1         6:54.63   3   1   
  7   311 Olivia Morganti     11 CBA-Syracuse-2         6:57.61   3 
  8   140 Haleigh Morales     11 North Rockland-1       6:58.73   3 
  9   423 Lindsey Stokes      10 Maine-Endwell-2        7:02.78   2 
 10   724 Rachel Woodruff     12 Saranac-2              7:03.26   3 
 11   624 Emily Brown         11 Fredonia-2             7:05.30   2 
 12   513 Katie Cobos         12 Canandaigua-1          7:05.69   2 
 13   840 Carly Woelfel       11 South Side-1           7:06.53   2 
 14   220 Kathryn Tenney      12 Colonie-1              7:08.00   2 
 15   410 Claire Mason        11 Corning-1              7:12.29   2 
 16   119 Jennifer Mui        10 Byram Hills-2          7:13.88   1 
 17   833 Nicola Scaglione    12 Oceanside-1            7:15.70   2 
 18  1407 Lauryn Heskin       10 Marymount-2            7:15.75   3 
 19  1344 Hailey Marcello     12 St.John the Bap1       7:16.05   1 
 20   228 Brynne Wright       11 Greenwich-2            7:16.42   2 
 21   362 Delaney Brewer      11 VVS-2                  7:17.93   2 
 22  1142 Kaitlyn Chandrika   10 Mount Sinai-2          7:19.22   3 
 23   647 Marin Bogulski      11 Orchard Park-1         7:21.15   1 
 24   643 Kimberly Goerss     12 Newfane-2              7:22.34   2 
 25   222 Tess Fitzmaurice    10 Greenville-2           7:26.83   1 
 26  1208 Cassidy Williams    12 McKee-SI Tech-1        7:28.37   1 
 27  1411 Katherine Kenny     12 Poly Prep-2            7:29.07   2 
 28  1111 Savannah Haushalte  10 Estpt.-S Manor-1       7:31.34   2 
 29   802 Fiona Haegeland     11 CS Harbor-2            7:34.31   1 
 30   523 Mary Cotter          9 Harley-A-C-2           7:34.84   1 
 31   425 Marissa Silba       12 Newark Valley-2        7:37.54   1 
 32   939 Sheena Dwyer-McNul  12 Red Hook-2             7:38.05   1 
 33  1017 Ariana Noriega      11 Massena-1              7:50.46   1 
 34  1023 Sydney Levison      12 Norwood-Norfolk2       8:05.55   1 
 35  1346 Madison McDonald    10 SJ Brooklyn-2          8:18.51   1 
 
Event 510  Girls Outdoor Pentathlon Championship
=======================================================================
State Record: S  3783  2010        Whitney Fountain, Columbus                  
 Meet Record: M  3614  2005        Alyissa Hasan, Williamsville South          
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1   843 Zaria Fuller        12 Uniondale-1               3544   10   
  2   605 Morgan Halt         11 Amherst-1                 3375    8   
  3  1152 Sydnie Rohme        12 Northport-1               3221    6   
  4   521 Destiny Fernandes   12 Greece Athena-1           3189    4   
  5   543 Sara VanAken        12 Red Jacket-2              3169    2   
  6   632 Jayna Galley        12 Holland-2                 3081    1   
  7   247 Hailey Ballard      11 Queensbury-1              2987  
  8   935 AnJalyna Talmadge   12 Pine Bush-1               2812  
  9  1156 Emily Russell       12 Southold-2                2755  
 10   275 Zoe Eggleston       10 Whitehall-2               2699  
 11   614 Kylie Schnars       11 Clymer-2                  2695  
 12   445 Megan Carden        11 Vestal-1                  2653  
 13   126 Kelly Vucinic       12 Nanuet-2                  2635  
 14   365 Tiffany Russell     11 Watertown-1               2630  
 15   708 Ella Messner        12 Peru-2                    2234  
 16   370 Finley Davignon      9 Clinton-2                 2224  
 17  1329 Melanie Lahura      12 St. Agnes-2               2212  
 18   838 Emily DeVito        11 Seaford-2                 2050  
 19   946 Paige Bogart        12 Rondout Valley-2          2046  
 20   424 Kayla Malarkey      11 Newark Valley-2           2042  
 21  1028 Sopia Martin        12 Tupper Lake-2             2001  
 
Event 510  Outdoor Pentathlon: #1 Girls 100 Meter Hurdles Championship Outdoor Pentathlon
===============================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1   843 Zaria Fuller        12 Uniondale-1              14.72  -0.7  5    879
  2   521 Destiny Fernandes   12 Greece Athena-1          15.08  -0.7  5    831
  3   605 Morgan Halt         11 Amherst-1                15.40  -1.8  6    790
  4   543 Sara VanAken        12 Red Jacket-2             15.41  -0.9  4    788
  5  1152 Sydnie Rohme        12 Northport-1              15.67  -1.8  6    755
  6   247 Hailey Ballard      11 Queensbury-1             15.99  -0.9  4    715
  7   935 AnJalyna Talmadge   12 Pine Bush-1              16.56  -0.7  5    647
  8   126 Kelly Vucinic       12 Nanuet-2                 16.60  -0.9  4    642
  9   614 Kylie Schnars       11 Clymer-2                 16.61  -1.8  6    641
 10   632 Jayna Galley        12 Holland-2                17.17  -0.9  4    577
 11   445 Megan Carden        11 Vestal-1                 17.28   1.5  2    565
 12   275 Zoe Eggleston       10 Whitehall-2              17.46  -0.1  3    546
 13   365 Tiffany Russell     11 Watertown-1              17.51   1.5  2    540
 14   424 Kayla Malarkey      11 Newark Valley-2          17.55  -0.1  3    536
 15   946 Paige Bogart        12 Rondout Valley-2         17.68  -0.4  1    522
 16  1329 Melanie Lahura      12 St. Agnes-2              17.89   1.5  2    500
 17   370 Finley Davignon      9 Clinton-2                18.06   1.5  2    482
 18  1156 Emily Russell       12 Southold-2               18.22  -0.1  3    466
 19   838 Emily DeVito        11 Seaford-2                18.64  -0.4  1    424
 20   708 Ella Messner        12 Peru-2                   19.06  -0.1  3    385
 21   103 Anna-Mae Nellis     11 Arlington-1              19.49  -0.7  5    346
 22  1310 Yahmese Bailey      11 Christ The King1         21.18  -0.4  1    212
 23  1028 Sopia Martin        12 Tupper Lake-2            22.04  -0.4  1    155
 --  1228 Victoria McEachern  12 Young Women's-1            DNS  -1.8  6 
 
Event 510  Outdoor Pentathlon: #2 Girls High Jump Championship Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1   843 Zaria Fuller        12 Uniondale-1              1.67m    5-05.75    818
     1.31 1.34 1.37 1.40 1.43 1.46 1.49 1.52 1.55 1.58 1.61 1.64 1.67 1.70 
      PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP    O    O    O    O   XO    O  XXO  XXX 
  2   605 Morgan Halt         11 Amherst-1                1.64m    5-04.50    783
     1.31 1.34 1.37 1.40 1.43 1.46 1.49 1.52 1.55 1.58 1.61 1.64 1.67 
      PPP  PPP  PPP  PPP    O  PPP    O  PPP    O    O   XO    O  XXX 
  3   521 Destiny Fernandes   12 Greece Athena-1          1.61m    5-03.25    747
     1.31 1.34 1.37 1.40 1.43 1.46 1.49 1.52 1.55 1.58 1.61 1.64 
      PPP  PPP  PPP    O    O    O    O    O    O   XO   XO  XXX 
  3   543 Sara VanAken        12 Red Jacket-2             1.61m    5-03.25    747
     1.31 1.34 1.37 1.40 1.43 1.46 1.49 1.52 1.55 1.58 1.61 1.64 
      PPP  PPP  PPP  PPP  PPP    O   XO    O    O   XO  XXO  XXX 
  5   247 Hailey Ballard      11 Queensbury-1             1.55m    5-01.00    678
     1.31 1.34 1.37 1.40 1.43 1.46 1.49 1.52 1.55 1.58 
      PPP  PPP  OPP  OPP  PPP    O    O    O    O  XXX 
  5   632 Jayna Galley        12 Holland-2                1.55m    5-01.00    678
     1.31 1.34 1.37 1.40 1.43 1.46 1.49 1.52 1.55 1.58 
      PPP  PPP  PPP  PPP    O  PPP    O   XO    O  XXX 
  5   445 Megan Carden        11 Vestal-1                 1.55m    5-01.00    678
     1.07 1.10 1.13 1.16 1.19 1.22 1.25 1.28 1.31 1.34 1.37 1.40 1.43 1.46 1.49 1.52 1.55 1.58 
      PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP    O    O  PPP    O    O    O   XO  XXO    O  XXX 
  8  1156 Emily Russell       12 Southold-2               1.52m    4-11.75    644
     1.04 1.07 1.10 1.13 1.16 1.19 1.22 1.25 1.28 1.31 1.34 1.37 1.40 1.43 1.46 1.49 1.52 1.55 
      PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP    O    O    O    O    O    O    O   XO   XO  XXX 
  8   275 Zoe Eggleston       10 Whitehall-2              1.52m    4-11.75    644
     1.04 1.07 1.10 1.13 1.16 1.19 1.22 1.25 1.28 1.31 1.34 1.37 1.40 1.43 1.46 1.49 1.52 1.55 
      PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP    O    O    O    O    O    O    O    O    O    O    O  XXX 
 10   935 AnJalyna Talmadge   12 Pine Bush-1              1.49m    4-10.50    610
     1.31 1.34 1.37 1.40 1.43 1.46 1.49 1.52 
      PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  XXO   XO  XXX 
 10  1152 Sydnie Rohme        12 Northport-1              1.49m    4-10.50    610
     1.31 1.34 1.37 1.40 1.43 1.46 1.49 1.52 
      PPP  PPP  PPP    O  PPP   XO   XO  XXX 
 12   708 Ella Messner        12 Peru-2                   1.46m    4-09.50    577
     1.04 1.07 1.10 1.13 1.16 1.19 1.22 1.25 1.28 1.31 1.34 1.37 1.40 1.43 1.46 1.49 
      PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP    O  PPP    O    O    O    O    O    O  XXO  XXX 
 12   126 Kelly Vucinic       12 Nanuet-2                 1.46m    4-09.50    577
     1.31 1.34 1.37 1.40 1.43 1.46 1.49 
      PPP  PPP  PPP    O    O    O  XXX 
 14   365 Tiffany Russell     11 Watertown-1              1.43m    4-08.25    544
     1.04 1.07 1.10 1.13 1.16 1.19 1.22 1.25 1.28 1.31 1.34 1.37 1.40 1.43 1.46 
      PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP    O    O  PPP    O    O    O    O   XO  XXX 
 15   103 Anna-Mae Nellis     11 Arlington-1              1.40m    4-07.00    512
     1.31 1.34 1.37 1.40 1.43 
        O   XO    O    O  XXX 
 15   614 Kylie Schnars       11 Clymer-2                 1.40m    4-07.00    512
     1.31 1.34 1.37 1.40 1.43 
        O    O    O   XO  XXX 
 17   946 Paige Bogart        12 Rondout Valley-2         1.37m    4-06.00    481
     1.04 1.07 1.10 1.13 1.16 1.19 1.22 1.25 1.28 1.31 1.34 1.37 1.40 
      PPP  PPP  PPP  PPP    O  PPP    O  PPP    O    O    O    O  XXX 
 17  1028 Sopia Martin        12 Tupper Lake-2            1.37m    4-06.00    481
     1.04 1.07 1.10 1.13 1.16 1.19 1.22 1.25 1.28 1.31 1.34 1.37 1.40 
      PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP   XO    O   XO   XO  XXX 
 19   838 Emily DeVito        11 Seaford-2                1.34m    4-04.75    449
     1.04 1.07 1.10 1.13 1.16 1.19 1.22 1.25 1.28 1.31 1.34 1.37 
      PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP    O    O   XO    O    O  XXX 
 20   370 Finley Davignon      9 Clinton-2                1.31m    4-03.50    419
     1.04 1.07 1.10 1.13 1.16 1.19 1.22 1.25 1.28 1.31 1.34 
        O  PPP    O  PPP    O  PPP    O    O    O   XO  XXX 
 20  1310 Yahmese Bailey      11 Christ The King1         1.31m    4-03.50    419
     1.04 1.07 1.10 1.13 1.16 1.19 1.22 1.25 1.28 1.31 1.34 
      PPP  PPP  PPP  PPP    O  PPP    O  PPP    O   XO  XXX 
 22  1329 Melanie Lahura      12 St. Agnes-2              1.28m    4-02.25    389
     1.04 1.07 1.10 1.13 1.16 1.19 1.22 1.25 1.28 1.31 
      PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  XXO   XO    O  XXX 
 23   424 Kayla Malarkey      11 Newark Valley-2          1.25m    4-01.25    359
     1.04 1.07 1.10 1.13 1.16 1.19 1.22 1.25 1.28 
      PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP   XO    O  XXX 
 --  1228 Victoria McEachern  12 Young Women's-1            DNS            
     1.31 
      DNS 
 
Event 510  Outdoor Pentathlon: #3 Girls Shot Put Championship Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1  1156 Emily Russell       12 Southold-2              10.88m   35-08.50    587
      10.88m  10.84m  10.51m            
  2   103 Anna-Mae Nellis     11 Arlington-1             10.84m   35-06.75    585
      10.84m  10.78m  10.78m            
  3   632 Jayna Galley        12 Holland-2               10.76m   35-03.75    579
      10.76m  10.11m  10.22m            
  4   843 Zaria Fuller        12 Uniondale-1             10.54m   34-07.00    565
      10.14m  10.49m  10.54m            
  5  1152 Sydnie Rohme        12 Northport-1             10.34m   33-11.25    552
      9.84m  10.34m  8.98m            
  6   605 Morgan Halt         11 Amherst-1                9.92m   32-06.50    524
      9.37m  9.92m  9.61m            
  7   247 Hailey Ballard      11 Queensbury-1             9.59m   31-05.75    503
      8.95m  9.59m  9.38m            
  8   614 Kylie Schnars       11 Clymer-2                 9.51m   31-02.50    497
      8.95m  9.51m  8.79m            
  9   935 AnJalyna Talmadge   12 Pine Bush-1              9.21m   30-02.75    478
      8.58m  9.21m  9.07m            
 10   365 Tiffany Russell     11 Watertown-1              9.16m   30-00.75    475
      8.83m  9.16m  8.81m            
 11   275 Zoe Eggleston       10 Whitehall-2              8.79m   28-10.25    451
      7.80m  8.79m  7.56m            
 12  1310 Yahmese Bailey      11 Christ The King1         8.65m   28-04.50    441
      8.34m  8.65m  8.31m            
 13   424 Kayla Malarkey      11 Newark Valley-2          8.57m   28-01.50    436
      8.47m  8.31m  8.57m            
 14   445 Megan Carden        11 Vestal-1                 8.25m   27-01.00    416
      8.23m  8.25m  8.11m            
 15   370 Finley Davignon      9 Clinton-2                8.24m   27-00.50    415
      7.57m  8.13m  8.24m            
 16  1028 Sopia Martin        12 Tupper Lake-2            8.06m   26-05.50    403
      7.39m  8.06m  7.98m            
 17   521 Destiny Fernandes   12 Greece Athena-1          7.86m   25-09.50    390
      FOUL  FOUL  7.86m            
 18   543 Sara VanAken        12 Red Jacket-2             7.78m   25-06.25    385
      6.10m  7.00m  7.78m            
 19   126 Kelly Vucinic       12 Nanuet-2                 7.72m   25-04.00    381
      7.65m  7.72m  7.65m            
 20  1329 Melanie Lahura      12 St. Agnes-2              7.46m   24-05.75    365
      7.18m  7.46m  5.97m            
 21   838 Emily DeVito        11 Seaford-2                7.17m   23-06.25    346
      6.96m  7.17m  6.93m            
 22   946 Paige Bogart        12 Rondout Valley-2         6.83m   22-05.00    324
      6.43m  6.83m  6.33m            
 23   708 Ella Messner        12 Peru-2                   6.40m   21-00.00    297
      5.96m  6.40m  6.20m            
 --  1228 Victoria McEachern  12 Young Women's-1            DNS            
 
Event 510  Outdoor Pentathlon: #4 Girls Long Jump Championship Outdoor Pentathlon
======================================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1   843 Zaria Fuller        12 Uniondale-1              5.32m  +0.0  17-05.50    648
     4.63m(-1.0) 5.15m(-0.8) 5.32m(+0.0)            
  2   543 Sara VanAken        12 Red Jacket-2             5.23m  -0.3  17-02.00    623
     5.05m(+0.0) 5.23m(-0.3) 5.09m(-1.3)            
  3   605 Morgan Halt         11 Amherst-1                5.16m  -0.9  16-11.25    603
     4.61m(-0.3) 4.95m(+0.0) 5.16m(-0.9)            
  4   521 Destiny Fernandes   12 Greece Athena-1          5.11m  +0.0  16-09.25    589
     4.60m(+0.0) 4.84m(-0.8) 5.11m(+0.0)            
  5  1152 Sydnie Rohme        12 Northport-1              5.07m  -0.8  16-07.75    578
     5.00m(+0.0) 4.98m(-2.6) 5.07m(-0.8)            
  6  1156 Emily Russell       12 Southold-2               4.96m  -2.2  16-03.25    548
     4.59m(-0.9) 4.90m(-2.3) 4.96m(-2.2)            
  7   935 AnJalyna Talmadge   12 Pine Bush-1              4.89m  -0.7  16-00.50    530
     4.89m(-0.7) FOUL      4.88m(-1.2)            
  8   445 Megan Carden        11 Vestal-1                 4.86m  -2.1  15-11.50    522
     4.69m(-1.0) 4.86m(-2.1) FOUL(-2.3)            
  9   632 Jayna Galley        12 Holland-2                4.78m  -0.1  15-08.25    500
     4.60m(-0.4) 4.32m(-2.4) 4.78m(-0.1)            
 10   365 Tiffany Russell     11 Watertown-1              4.67m  -1.5  15-04.00    472
     4.44m(+0.0) 4.67m(-1.5) 4.13m(-0.3)            
 11   126 Kelly Vucinic       12 Nanuet-2                 4.55m  +0.0  14-11.25    441
     4.53m(-1.0) 4.54m(+0.0) 4.55m(+0.0)            
 12   247 Hailey Ballard      11 Queensbury-1             4.51m  +0.0  14-09.75    431
     4.51m(+0.0) 4.41m(+0.0) 4.42m(-1.0)            
 13   275 Zoe Eggleston       10 Whitehall-2              4.46m  -1.7  14-07.75    418
     4.31m(0.6) 4.41m(-1.8) 4.46m(-1.7)            
 14   946 Paige Bogart        12 Rondout Valley-2         4.38m  -0.2  14-04.50    398
     4.14m(-1.6) 4.38m(-0.2) 4.10m(-1.9)            
 14  1329 Melanie Lahura      12 St. Agnes-2              4.38m   0.6  14-04.50    398
     4.38m(0.6) 4.22m(-2.7) 4.11m(-0.7)            
 16   614 Kylie Schnars       11 Clymer-2                 4.37m  -0.3  14-04.00    396
     4.35m(-0.6) 4.37m(-0.3) 4.07m(-2.4)            
 17   838 Emily DeVito        11 Seaford-2                4.22m  -2.9  13-10.25    359
     4.22m(-2.9) FOUL      3.90m(-1.6)            
 18   708 Ella Messner        12 Peru-2                   4.20m  -3.7  13-09.50    355
     4.10m(-0.6) 4.20m(+0.0) 4.20m(-3.7)            
 19   370 Finley Davignon      9 Clinton-2                4.13m  -1.4  13-06.75    338
     4.13m(-1.4) 4.02m(-1.3) 4.12m(-3.1)            
 20   424 Kayla Malarkey      11 Newark Valley-2          4.11m  -3.7  13-06.00    333
     3.93m(-2.1) 3.94m(+0.0) 4.11m(-3.7)            
 21  1028 Sopia Martin        12 Tupper Lake-2            4.10m  -0.3  13-05.50    331
     4.03m(1.3) 4.04m(-1.7) 4.10m(-0.3)            
 22  1310 Yahmese Bailey      11 Christ The King1         3.69m  -1.4  12-01.25    239
     FOUL      3.69m(-1.4) 3.68m(-1.3)            
 --  1228 Victoria McEachern  12 Young Women's-1            DNS   NWI           
 --   103 Anna-Mae Nellis     11 Arlington-1                DNS   NWI           
 
Event 510  Outdoor Pentathlon: #5 Girls 800 Meter Run Championship Outdoor Pentathlon
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1   632 Jayna Galley        12 Holland-2              2:25.79   2    747
  2  1152 Sydnie Rohme        12 Northport-1            2:27.35   2    726
  3   605 Morgan Halt         11 Amherst-1              2:31.46   2    675
  4   247 Hailey Ballard      11 Queensbury-1           2:32.68   2    660
  5   614 Kylie Schnars       11 Clymer-2               2:33.54   1    649
  6   275 Zoe Eggleston       10 Whitehall-2            2:34.33   1    640
  7   843 Zaria Fuller        12 Uniondale-1            2:34.82   2    634
  8   521 Destiny Fernandes   12 Greece Athena-1        2:34.92   2    632
  9  1028 Sopia Martin        12 Tupper Lake-2          2:35.05   1    631
 10   543 Sara VanAken        12 Red Jacket-2           2:35.43   2    626
 11   708 Ella Messner        12 Peru-2                 2:35.96   1    620
 12   365 Tiffany Russell     11 Watertown-1            2:37.78   1    599
 13   126 Kelly Vucinic       12 Nanuet-2               2:38.16   1    594
 14   370 Finley Davignon      9 Clinton-2              2:40.29   1    570
 15  1329 Melanie Lahura      12 St. Agnes-2            2:41.09   1    560
 16   935 AnJalyna Talmadge   12 Pine Bush-1            2:42.28   2    547
 17  1156 Emily Russell       12 Southold-2             2:45.59   2    510
 18   445 Megan Carden        11 Vestal-1               2:49.15   2    472
 19   838 Emily DeVito        11 Seaford-2              2:49.23   1    472
 20   424 Kayla Malarkey      11 Newark Valley-2        2:58.64   1    378
 21   946 Paige Bogart        12 Rondout Valley-2       3:04.88   1    321
 --  1310 Yahmese Bailey      11 Christ The King1           DNS   1 
 
Event 511  Girls Long Jump Championship
======================================================================================
State Record: S    21-11  7/6/2017    Lanae-Tava Thomas, Rush-Henrietta        
 Meet Record: M 20-07.50  6/10/2017   Lanae-Tava Thomas, Rush-Henrietta        
    Name                    Year School                  Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1   524 Anaya Dees          11 Hilton-1              18-03.00  +0.0     5.56m  10   
     17-08(+0.0) 17-00.75(-2.2) 18-03(+0.0) 17-06.25(-0.8)       
  2  1227 Faith Edwards       11 Young Women's-1       18-00.75  -0.1     5.50m   8   
     17-04.50(+0.0) 17-06(+0.0) 18-00.75(-0.1) FOUL             
  3   506 Nia Williams-Matth  11 Aquinas Inst.-2       17-10.00  +0.0     5.43m   6   
     17-05.50(-1.8) 17-05(-1.8) 16-09(-3.1) 17-10(+0.0)       
  4   141 Nadia Saunders      11 North Rockland-1      17-07.00  -1.9     5.35m   4   
     17-03.25(-1.6) 17-02(+0.0) 17-07(-1.9) 17-04.50(-1.5)       
  5   442 Jade Foster         12 Unatego-2             17-05.25  +0.0     5.31m   2   
     16-01.25(-0.3) 16-06(-1.2) 16-10.25(-0.7) 17-05.25(+0.0)       
  6   335 Marissa Baskin      12 Liverpool-1           17-02.00   0.1     5.23m   1   
     17-02(0.1) 16-07.25(-0.4) 16-06.50(+0.0) 17-01(-2.1)       
  7  1110 Alissa Braxton      11 Commack-1             17-00.00  -0.1     5.18m 
     FOUL      FOUL      15-07.75(-0.5) 17-00(-0.1)       
  8   905 Euphenie Andre      12 Dover-2               16-10.00  -2.0     5.13m 
     16-03.25(-1.6) 16-06(-0.8) 16-02.50(+0.0) 16-10(-2.0)       
 
Event 512  Girls Triple Jump Championship
======================================================================================
State Record: S 42-01.25  4/23/2015   Marie-Josee Ebwea-Bile, Benjamin Cardozo 
 Meet Record: M 41-04.25  1999        Jodi Schlesinger, Clarkstown South       
    Name                    Year School                  Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1  1110 Alissa Braxton      11 Commack-1             40-02.50  +0.0    12.25m  10   
     37-09.50(+0.0) 40-02.50(+0.0) 38-01.75(-0.7) 39-10.50(-0.5)       
  2   141 Nadia Saunders      11 North Rockland-1      39-00.75  -0.1    11.90m   8   
     38-04.25(+0.0) 38-01.75(+0.0) 38-09.50(-0.7) 39-00.75(-0.1)       
  3   855 Dieusi Armand       12 Westbury-1            38-10.25  -0.1    11.84m   6   
     38-04.50(-1.1) 37-11.25(-0.0) 38-10.25(-0.1) PASS           
  4   308 Devin Lee Robinson  12 Canastota-2           38-00.75  +0.0    11.60m   4   
     36-02.50(-1.0) 37-08.25(-0.7) 36-02.25(-0.2) 38-00.75(+0.0)      
  5   506 Nia Williams-Matth  11 Aquinas Inst.-2       37-07.75  +0.0    11.47m   2   
     37-01(+0.0) 37-07.75(+0.0) 36-11.75(+0.0) 37-04.50(+0.0)      
  6   905 Euphenie Andre      12 Dover-2               37-04.50  -0.4    11.39m   1   
     FOUL      FOUL      35-11(+0.0) 37-04.50(-0.4)       
  7  1114 Jahnia Hodge        11 HHH East-1            37-04.25  +0.0    11.38m 
     36-09.50(-0.9) 37-04.25(+0.0) FOUL(-1.3) 36-10.50(-2.2)      
  8  1220 Marie-Clai Etong N  11 Taft EC-1             36-03.25  -3.1    11.05m 
     36-02.75(-0.8) FOUL(-0.8) FOUL(-0.2) 36-03.25(-3.1)      
 
Event 513  Girls Shot Put Championship
=================================================================================
State Record: S 50-07.50  6/2/2016    Alexis Daniels, Binghamton               
 Meet Record: M    48-03  2009        Melissa Kurzdorfer, Lancaster            
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1   837 Natya Glasco        12 Roslyn-1              43-05.00     13.23m  10   
      40-07  41-10.75  40-00.50  43-05        
  2   562 Monique Hardy       11 Webster Thomas-1      43-01.75     13.15m   8   
      40-02.50  43-01.75  40-00.75  43-01.75        
  3   349 Sarah Crockett      12 Rome-1                42-09.00     13.03m   6   
      42-04  40-05.50  40-02  42-09        
  4   517 Rachel Koonmen      11 Fairport-1            41-06.00     12.64m   4   
      39-01  39-03.75  39-09.50  41-06        
  5   664 Maryam Akaic        12 Tapestry-2            40-02.75     12.26m   2   
      37-01.50  30-07.25  32-11.50  40-02.75        
  6   850 Juel Charles        12 VS North-1            39-09.75     12.13m   1   
      39-03.75  33-01.50  32-11.75  39-09.75        
  7   263 Chidera Anameze     12 Shenendehowa-1        38-05.00     11.70m 
      36-01.25  35-09.25  38-05  38-03.50        
  8  1103 Caitlin Christie    11 Bay Shore-1           38-04.25     11.69m 
      36-10.50  38-04.25  36-06.75  37-07.75        
 
Event 514  Girls Discus Throw Championship
=================================================================================
State Record: S 172-00  1992        Stacy Schroeder, Grand Island              
 Meet Record: M 166-05  1992        Stacy Schroeder, Grand Island              
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1   850 Juel Charles        12 VS North-1              133-00     40.53m  10   
      FOUL  121-08  133-00  101-00        
  2   120 Kira Lindner        11 Horace Greeley-1        131-00     39.92m   8   
      126-02  131-00  128-00  124-10        
  3   660 Kiara McDowell      12 Starpoint-1             128-07     39.19m   6   
      122-01  128-07  115-04  127-11        
  4   263 Chidera Anameze     12 Shenendehowa-1          128-05     39.14m   4   
      115-07  128-05  FOUL  FOUL        
  5   817 Kayley Ragazzini    11 Hewlett-1               122-06     37.33m   2   
      FOUL  122-06  FOUL  FOUL        
  6   349 Sarah Crockett      12 Rome-1                  122-02     37.23m   1   
      120-01  106-10  122-00  122-02        
  7  1149 Anastasia Richards  11 Mount Sinai-2           118-11     36.24m 
      117-04  118-11  FOUL  104-00        
  8   563 Emma Kinnicutt      11 Wellsville-2            116-11     35.63m 
      116-11  113-00  104-10  115-02        
 
Event 515  Girls High Jump Championship
=================================================================================
State Record: S 6-00.75  1990        Shelly Choppa, Glens Falls                
 Meet Record: M    6-00  1988        Shelly Choppa, Glens Falls                
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1  1115 Soledad Jean        10 HHH East-1             5-07.00      1.70m  10   
     4-10 5-00 5-02 5-04 5-05 5-06 5-07 5-08 
      PPP  PPP   XO   XO    O    O   XO  XXX 
  2   526 Danielle Fisk       11 Honeoye Falls-2        5-06.00      1.67m   8   
     4-10 5-00 5-02 5-04 5-05 5-06 5-07 
        O    O   XO    O  XXO    O  XXX 
  3  1202 My' Khiyah William  12 Ben Banneker-1         5-06.00      1.67m   6   
     4-10 5-00 5-02 5-04 5-05 5-06 5-07 
      PPP    O    O    O   XO   XO  XXX 
  4   932 Lucciana Robertson  10 Onteora-2              5-05.00      1.65m   4   
     4-10 5-00 5-02 5-04 5-05 5-06 
      PPP    O    O    O    O  XXX 
  5   252 Anna Evans          10 Saratoga-1             5-05.00      1.65m   2   
     4-10 5-00 5-02 5-04 5-05 5-06 
        O    O   XO   XO   XO  XXX 
  6   345 Amina Sinclair      11 Liverpool-1            5-05.00      1.65m   1   
     4-10 5-00 5-02 5-04 5-05 5-06 
      PPP    O    O    O  XXO  XXX 
  7   422 Catalina Zaloj      11 Lansing-2              5-05.00      1.65m 
     4-10 5-00 5-02 5-04 5-05 5-06 
      PPP    O   XO    O  XXO  XXX 
  7  1104 Mia Grassia          9 Bay Shore-1            5-05.00      1.65m 
     4-10 5-00 5-02 5-04 5-05 5-06 
        O    O    O   XO  XXO  XXX 
  9   839 Olivia Rodriguez    12 South Side-1           5-05.00      1.65m 
     4-10 5-00 5-02 5-04 5-05 5-06 
      PPP    O   XO   XO  XXO  XXX 
 10   133 Chiamaka Odenigbo   11 New Rochelle-1         5-05.00      1.65m 
     4-10 5-00 5-02 5-04 5-05 5-06 
        O    O  XXO   XO  XXO  XXX 
 11   934 Taylor Pannell      11 Pine Bush-1            5-04.00      1.62m 
     4-10 5-00 5-02 5-04 5-05 
        O    O    O    O  XXX 
 12   855 Dieusi Armand       12 Westbury-1             5-04.00      1.62m 
     4-10 5-00 5-02 5-04 5-05 
        O    O   XO    O  XXX 
 12   644 Le'Gary Jackson     12 Niag.-Wheat.-1         5-04.00      1.62m 
     4-10 5-00 5-02 5-04 5-05 
       XO    O    O    O  XXX 
 14   955 Bianca Staples       9 Valley Central-1       5-04.00      1.62m 
     4-10 5-00 5-02 5-04 5-05 
        O    O    O   XO  XXX 
 15   444 Brianna Cadet       12 Union Endicott-1       5-04.00      1.62m 
     4-10 5-00 5-02 5-04 5-05 
        O    O  XXO  XXO  XXX 
 15   818 Anyia Wilson        12 Hewlett-1              5-04.00      1.62m 
     4-10 5-00 5-02 5-04 5-05 
      PPP    O  XXO  XXO  XXX 
 17  1112 Amarys John         12 Hauppauge-1            5-02.00      1.57m 
     4-10 5-00 5-02 5-04 
        O    O    O  XXX 
 17  1229 Phoebe Myers        12 Young Women's-1        5-02.00      1.57m 
     4-10 5-00 5-02 5-04 
        O    O    O  XXX 
 19   518 Dyonte Allen        12 Gates-Chili-1          5-02.00      1.57m 
     4-10 5-00 5-02 5-04 
        O   XO    O  XXX 
 19   510 Lilly Wellman       11 Bishop Kearney-2       5-02.00      1.57m 
     4-10 5-00 5-02 5-04 
       XO    O    O  XXX 
 21   230 Makiya Donnelly     10 Guilderland-1          5-02.00      1.57m 
     4-10 5-00 5-02 5-04 
        O    O   XO  XXX 
 22   565 Michaela Levesque   12 Greece Arcadia-1       5-02.00      1.57m 
     4-10 5-00 5-02 5-04 
        O  XXO   XO  XXX 
 23   237 Emma Pearsall       11 Maple Hill-2           5-02.00      1.57m 
     4-10 5-00 5-02 5-04 
       XO  XXO   XO  XXX 
 24   333 Laetticia Bazile    11 Jamesville-Dew-1       5-02.00      1.57m 
     4-10 5-00 5-02 5-04 
        O    O  XXO  XXX 
 25   102 Cassandra Coster    10 Arlington-1            5-02.00      1.57m 
     4-10 5-00 5-02 5-04 
       XO    O  XXO  XXX 
 25   322 Malana Booker       10 Cortland-2             5-02.00      1.57m 
     4-10 5-00 5-02 5-04 
        O   XO  XXO  XXX 
 27   671 Rachel Romanowski   12 Will. East-1           5-00.00      1.52m 
     4-10 5-00 5-02 
        O   XO  XXX 
 27   348 Tayler Clark        12 Poland-2               5-00.00      1.52m 
     4-10 5-00 5-02 
        O   XO  XXX 
 27   820 Cathryn Kramer      12 Island Trees-2         5-00.00      1.52m 
     4-10 5-00 5-02 
        O   XO  XXX 
 30   670 McKayla Wolfe       11 Westfield-2            5-00.00      1.52m 
     4-10 5-00 5-02 
       XO   XO  XXX 
 31  1328 Alexandria Earle    11 Sacred Heart-1         5-00.00      1.52m 
     4-10 5-00 5-02 
        O  XXO  XXX 
 32   702 Rachel Story         9 Elizabethtown-2        4-10.00      1.47m 
     4-10 5-00 
        O  XXX 
 32   207 Julia Zacher        10 Albany Academy-2       4-10.00      1.47m 
     4-10 5-00 
        O  XXX 
 32   434 Jenna Squier        12 Spencer VE-2           4-10.00      1.47m 
     4-10 5-00 
        O  XXX 
 35   601 Angelina Napoleon    8 Allegany-Lime.-2       4-10.00      1.47m 
     4-10 5-00 
       XO  XXX 
 36   655 Kali Scharping      11 Roy-Hart-2             4-10.00      1.47m 
     4-10 5-00 
      XXO  XXX 
 36  1155 Bridget Ferguson     9 Southampton-2          4-10.00      1.47m 
     4-10 5-00 
      XXO  XXX 
 --   146 Brienna Ahmetaj     10 Pleasantville-2             NH            
     4-10 
      XXX 
 --  1303 Janee' Patterson    12 Bshp Loughlin-2             NH            
     4-10 
      XXX 
 --  1025 Rose Jeneault       11 Ogdensburg-2                NH            
     4-10 
      XXX 
 
Event 516  Girls Pole Vault Championship
=================================================================================
State Record: S 13-09  2005        Mary Saxer, Lancaster                       
 Meet Record: M 13-05  2004        Tiffany Maskulinski, Iroquois               
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1   965 Kaeli Thompson      12 Warwick Valley-1      13-00.00      3.96m  10   
     9-00 10-00 10-06 11-00 11-03 11-06 11-09 12-00 12-03 12-06 12-09 13-00 13-03 13-06 
      PPP   PPP   PPP   PPP   PPP   PPP   PPP    XO   PPP     O   PPP     O   PPP   XXX 
  2   650 Leah Pasqualetti    11 Orchard Park-1        12-06.00      3.81m   8   
     9-00 10-00 10-06 11-00 11-03 11-06 11-09 12-00 12-03 12-06 12-09 13-00 
      PPP   PPP   PPP   PPP   PPP   PPP   PPP   PPP   PPP     O   PPP   XXX 
  3   419 Gwen Gisler         11 Lansing-2             11-09.00      3.58m   6   
     9-00 10-00 10-06 11-00 11-03 11-06 11-09 12-00 
      PPP   PPP     O     O   XXO   XXO    XO   XXX 
  4  1131 Violet Drinkwater   12 Longwood-1            11-06.00      3.50m   4   
     9-00 10-00 10-06 11-00 11-03 11-06 11-09 
      PPP   PPP   PPP     O   PPP   XXO   XXX 
  5   353 Marlena Jacobs      12 South Jefferson2      11-06.00      3.50m   2   
     9-00 10-00 10-06 11-00 11-03 11-06 11-09 
      PPP     O     O   XXO     O   XXO   XXX 
  6   132 Martha Kemp-Neilso  12 New Rochelle-1        11-03.00      3.42m   1   
     9-00 10-00 10-06 11-00 11-03 11-06 
        O     O     O    XO   XXO   XXX 
  7   528 Brigitte Koharski   12 Honeoye Falls-2       11-03.00      3.42m 
     9-00 10-00 10-06 11-00 11-03 11-06 
        O     O    XO    XO   XXO   XXX 
  8   525 Laura Reigle         9 Hilton-1              11-00.00      3.35m 
     9-00 10-00 10-06 11-00 11-03 
      PPP   PPP     O     O   XXX 
  9   239 Lena Calkins        12 Mohonasen-1           11-00.00      3.35m 
     9-00 10-00 10-06 11-00 11-03 
      PPP     O     O    XO   XXX 
 10   512 Carli Kirkwood      10 Byron-Bergen-2        11-00.00      3.35m 
     9-00 10-00 10-06 11-00 11-03 
      PPP   PPP    XO    XO   XXX 
 11   661 Eve Giancarlo       10 Sweet Home-1          10-00.00      3.04m 
     9-00 10-00 10-06 
      PPP     O   XXX 
 11   656 Mushirah Sheppard   12 Salamanca-2           10-00.00      3.04m 
     9-00 10-00 10-06 
      PPP     O   XXX 
 11   270 Paige Brinsko       11 Stillwater-2          10-00.00      3.04m 
     9-00 10-00 10-06 
        O     O   XXX 
 11   110 Jules Gravier       10 Bronxville-2          10-00.00      3.04m 
     9-00 10-00 10-06 
        O     O   XXX 
 15   657 Cassidy Allen       10 Southwestern-2        10-00.00      3.04m 
     9-00 10-00 10-06 
        O   XXO   XXX 
 15  1335 Marisa D'Angelo      9 St. Anthony's-1       10-00.00      3.04m 
     9-00 10-00 10-06 
        O   XXO   XXX 
 17   911 Ellie Lemler        10 James O'Neill-2        9-00.00      2.74m 
     9-00 10-00 
        O   XXX 
 17   367 Ashley Heffernan    11 Westhill-2             9-00.00      2.74m 
     9-00 10-00 
        O   XXX 
 19  1203 Issabella Huynh     11 Bronx Science-1        9-00.00      2.74m 
     9-00 10-00 
       XO   XXX 
 19   421 Kiara Tornusciolo    9 Lansing-2              9-00.00      2.74m 
     9-00 10-00 
       XO   XXX 
 19   221 Emily Schaeffer     12 Duanesburg-2           9-00.00      2.74m 
     9-00 10-00 
       XO   XXX 
 22   323 Julia Perrotta      12 East Syr-Minoa-1       9-00.00      2.74m 
     9-00 10-00 
      XXO   XXX 
 22   413 Kadee Potter        10 Elmira-1               9-00.00      2.74m 
     9-00 10-00 
      XXO   XXX 
 --   841 Annie Hatziioannou  11 Syosset-1                   NH            
     9-00 
      XXX 
 --  1106 Abby Larsson        11 Bayport-Blue Pt2            NH            
     9-00 
      XXX 
 --   821 Nicolette LoMonte    9 Island Trees-2              NH            
     9-00 
      XXX 
 --   623 Rachael Ward        12 Falconer-2                  NH            
     9-00 10-00 10-06 11-00 11-03 11-06 
      PPP   PPP   PPP   PPP   PPP   XXX 
 
Event 517  Girls 4x100 Meter Relay Championship
=======================================================================
State Record: S 46.06  2013        Medgar Evers                                
                       O'Connor, Hastings, Gilchrist, Moorer             
 Meet Record: M 46.25  2014        Medgar Evers, Medgar Evers                  
                       B Thompson, M Brown, J Cameron, K Senior          
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Paul Robeson-1                                        46.74   10   
     1) 1210 Qunizel Bazilia 11         2) 1216 Shawnakay Peart 12        
     3) 1215 Leanne McDonald 9          4) 1213 Toshel Goffe 12           
  2 HHH West-1                                            48.02    8   
     1) 1120 Michele Daye 11            2) 1121 Sydney Grant 11           
     3) 1122 Martina Keith 12           4) 1119 Madison Byrne 11          
  3 Orchard Park-1                                        48.14    6   
     1) 648 Jenna Crean 12              2) 650 Leah Pasqualetti 11        
     3) 649 Katelynn Hennessy 12        4) 651 Sara Puskar 11             
  4 Liverpool-1                                           48.14    4   
     1) 339 Anne Gullo 11               2) 340 Haven Hicks 10             
     3) 343 Riley Norris 10             4) 335 Marissa Baskin 12          
  5 Uniondale-1                                           48.53    2   
     1) 844 Elizabeth Glashen 11        2) 848 Shereese Richards 12       
     3) 842 Niasha Batson 12            4) 847 Aniyah McCarthy 8          
  6 Aquinas Institute-2                                   48.98    1   
     1) 502 A'Zhyia Clemons 8           2) 503 Oomarie Diggs 11           
     3) 507 Jenai Youmas 11             4) 506 Nia Williams-Matthews 11   
  7 Niskayuna-1                                           49.36  
     1) 241 Julia Doriski 12            2) 246 Marissa Wise 10            
     3) 244 Lindsey Matthews 10         4) 245 Kaleigh West 8             
 -- HHH East-1                                               DQ   1-2 Out of Zone
     1) 1114 Jahnia Hodge 11            2) 1116 McKayla Jones 12          
     3) 1115 Soledad Jean 10            4) 1113 Sophia Clark 12           
 
Event 518  Girls 4x400 Meter Relay Championship
=======================================================================
State Record: S 3:39.77  2008        Boys & Girls                              
                         Rodriques, Gillespie, Nelson, Bruno               
 Meet Record: M 3:42.60  2011        Medgar Evers                              
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Paul Robeson-1                                      3:48.51   10   
     1) 1213 Toshel Goffe 12            2) 1218 Lailah White 11           
     3) 1215 Leanne McDonald 9          4) 1210 Qunizel Bazilia 11        
  2 Bishop Loughlin-2                                   3:53.70    8   
     1) 1302 Adia Palmer 11             2) 1301 Brinesha Derrick-Bain 9   
     3) 1303 Janee' Patterson 12        4) 1304 Brianna White 11          
  3 West Babylon-1                                      3:54.06    6   
     1) 1167 Ja'lenRose DeFilippis 11   2) 1166 Jessica Boos 12           
     3) 1168 Jenna D'Onofrio 11         4) 1165 Nadja Ashley 12           
  4 Huntington-1                                        3:54.52    4   
     1) 1123 Analisse Batista 9         2) 1126 Brianna Halbeisen 9       
     3) 1128 Caroline O'Rourke 9        4) 1124 Alicia Brooks 11          
  5 Warwick Valley-1                                    3:54.89    2   
     1) 963 Katherine Smith 10          2) 960 Jade Liguori 10            
     3) 959 Caroline Fatta 11           4) 966 Kristin Thompson 10        
  6 Niskayuna-1                                         3:57.31    1   
     1) 244 Lindsey Matthews 10         2) 242 Zoe Harris 11              
     3) 246 Marissa Wise 10             4) 243 Kristina Koes 12           
  7 Corning-1                                           3:57.73  
     1) 404 Lindsey Butler 12           2) 403 Emma Brown 12              
     3) 411 Jayla Skeete 11             4) 406 Elora Ferrie 11            
  8 Suffern-1                                           4:02.71  
     1) 158 Kelsey Kotecki 11           2) 155 Kaya Duran 8               
     3) 160 Nadia Nelson 12             4) 154 Annelyse Benn 12           
 
Event 519  Girls 4x800 Meter Relay Championship
==========================================================================
State Record: S 8:46.98  2010        Fayetteville-Manlius                      
                         Luber, Sischo, Carter, Malone                     
 Meet Record: M 8:49.88  2010        Garden City                               
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Fayetteville-Manlius-1                              9:04.69   2  10   
     1) 324 Susan Bansbach 12           2) 326 Grace Kaercher 10          
     3) 329 Claire Walters 11           4) 330 Phoebe White 11            
  2 Shenendehowa-1                                      9:05.54   2   8   
     1) 264 Hannah Belleville 11        2) 267 Jada Dennis 11             
     3) 268 Jade Dennis 11              4) 269 Kara Sinnott 8             
  3 Ursuline-1                                          9:07.91   2   6   
     1) 169 Daphne Banino 9             2) 171 Sarah Flynn 12             
     3) 173 Haley McLean 11             4) 170 Lily Flynn 12              
  4 Saratoga Springs-1                                  9:09.81   2   4   
     1) 250 Kelsey Chmiel 12            2) 254 Ella Kurto 9               
     3) 253 Ciara Knott 12              4) 255 Catherine Mongan 9         
  5 Corning-1                                           9:10.45   2   2   
     1) 404 Lindsey Butler 12           2) 402 Cleo Baker 12              
     3) 410 Claire Mason 11             4) 411 Jayla Skeete 11            
  6 Rush-Henrietta-1                                    9:11.21   2   1   
     1) 548 Monica Gregg 12             2) 552 Haley Riorden 12           
     3) 547 Christina Gates 12          4) 551 Lily Oliver 12             
  7 Ward Melville-1                                     9:12.51   2 
     1) 1163 Julia Stafford 10          2) 1162 Emma Rathburn 10          
     3) 1161 Victoria Laguerre 9        4) 1159 Julia Bell 9              
  8 Bronxville-2                                        9:15.35   2 
     1) 117 Natalie Weiner 12           2) 107 Caroline Brashear 12       
     3) 115 Maeve Sullivan 10           4) 108 Clio Dakolias 12           
  9 Liverpool-1                                         9:16.46   2 
     1) 334 Windsor Ardner 12           2) 337 Sydney Carlson 10          
     3) 342 Madison Neuner 12           4) 344 Jenna Schulz 11            
 10 Tappan Zee-1                                        9:19.06   2 
     1) 163 Tori Fears 12               2) 166 Maddie Roth 12             
     3) 167 Gabby Shea 11               4) 168 Alexandra Thomas 12        
 11 Kellenberg-1                                        9:26.62   2 
     1) 1315 Madeline Lay 12            2) 1319 Ashley Minnis 10          
     3) 1321 Maya Richardson 12         4) 1316 Maureen Lewin 12          
 12 East Aurora-2                                       9:27.09   1 
     1) 616 Celia Cocca 10              2) 617 Ava Danieu 12              
     3) 620 Maggie McLaughlin 11        4) 621 Megan McLaughlin 9         
 13 Mount Sinai-2                                       9:30.04   1 
     1) 1145 Isabella DiPalermo 11      2) 1140 Heather Caputo 12         
     3) 1143 Sarah Connelly 11          4) 1142 Kaitlyn Chandrika 10      
 14 Amherst-1                                           9:31.86   1 
     1) 603 Mallory Grubb 9             2) 607 Sophia Roy 12              
     3) 604 Maxana Grubb 11             4) 602 Kayleigh Acquino 10        
 15 East Meadow-1                                       9:33.01   2 
     1) 806 Rachel Rose 12              2) 805 Katherine Marsh 12         
     3) 804 Isabel Marsh 12             4) 808 Madison Sohl 12            
 16 Nanuet-2                                            9:33.89   1 
     1) 124 Kyra Guerci 12              2) 125 Katie Peterson 11          
     3) 123 Samantha Dow 7              4) 122 Sarah Boyle 12             
 17 Greenwich-2                                         9:34.83   1 
     1) 223 Quinn Collins 11            2) 225 Nina Sgambelluri 9         
     3) 226 Emily Skiff 9               4) 227 Brooke Wright 11           
 18 Waverly-2                                           9:45.54   1 
     1) 453 Elizabeth Fritzen 11        2) 458 Sheridan Talada 11         
     3) 455 Olivia Nittinger 9          4) 457 Cora Smith 11              
 19 Saranac-2                                           9:57.17   1 
     1) 724 Rachel Woodruff 12          2) 718 Mackenzie Converse 9       
     3) 723 Kennedy Ubl 9               4) 722 Elise Lepage 11            
 20 Wayne-2                                             9:58.03   1 
     1) 558 Carly Gross 10              2) 560 Vanessa Ramos 11           
     3) 556 Adriana Behrendt 11         4) 557 Olivia Gilbert 11          
 21 Poly Prep-2                                        10:00.52   1 
     1) 1408 Alice Cutter 11            2) 1413 Shania Smith 12           
     3) 1409 Jenna Denaver 11           4) 1412 Tessa Marker 10           
 22 Warwick Valley-1                                   10:04.47   2 
     1) 962 Julia Mosier 10             2) 957 Leigh Anne Tannar 10       
     3) 958 Michaela Calandra 12        4) 964 Simone Sullivan 10         
 23 Townsend Harris-1                                  10:06.01   1 
     1) 1223 Patrycja Lis 12            2) 1222 Ann Li 10                 
     3) 1221 Nicole Asiryan 10          4) 1224 Chloe Munoz 9             
 24 Chittenango-2                                      10:10.59   1 
     1) 314 McKayla Capeling 10         2) 317 Kiara Waite 10             
     3) 315 Mckenzie Dombroski 12       4) 316 Chelsea Lamphere 11        
 25 Norwood-Norfolk-2                                  10:12.71   1 
     1) 1023 Sydney Levison 12          2) 1022 Rachel Hewey 7            
     3) 1019 Erin Dickenson 11          4) 1020 Maddie Dineen 9           
 26 James I. O'Neill-2                                 10:19.51   1 
     1) 909 Allison Gash 8              2) 912 Leah Richardson 8          
     3) 910 Angie Grunert 9             4) 913 Aidan Smith 9              
 27 Wheatley-2                                         10:19.95   1 
     1) 858 Caitlin O'Keefe 8           2) 859 Julia Schriefer 9          
     3) 856 Emmie Keys 9                4) 857 Caroline O'Brien 9         
 
Event 601  Girls 100 Meter Dash Wheelchair Division 2
=====================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind
=====================================================================
  1   352 Elise Hill           9 South Jefferson2         31.61  -0.8 
  2   801 Sarah Bolton         9 CS Harbor-2              34.49  -0.8 
 
Event 602  Girls 200 Meter Dash Wheelchair Division 2
=====================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind
=====================================================================
  1   801 Sarah Bolton         9 CS Harbor-2            1:04.39  -1.4 
 
Event 603  Girls 400 Meter Dash Wheelchair Division 2
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1   801 Sarah Bolton         9 CS Harbor-2            2:11.15  
 
Event 605  Girls 1500 Meter Run Wheelchair Championship
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1  1201 Joanna Nieh         11 Beacon-NYC-1           5:24.86    1   
 
Event 613  Girls Shot Put Wheelchair Division 2
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1   352 Elise Hill           9 South Jefferson2      10-03.50      3.13m 
      9-11.75  10-00.75  10-03.50           
 
            Women - Championship - Team Rankings - 20 Events Scored
===============================================================================
    1) Paul Robeson-1              30        2) Tapestry Charter-2         22   
    2) North Rockland-1            22        2) Valley Stream South-1      22   
    5) Saratoga Springs-1          20        6) Orchard Park-1             18   
    7) Amherst-1                   16        7) Bishop Loughlin-2          16   
    7) FDR-1                       16        7) Fayetteville-Manlius-1     16   
   11) Schalmont-2                 14       11) Hilton-1                   14   
   13) Mount Sinai-2               12       13) Liverpool-1                12   
   13) Corning-1                   12       13) Ursuline-1                 12   
   13) Warwick Valley-1            12       13) Uniondale-1                12   
   13) Shenendehowa-1              12       13) Walt Whitman-1             12   
   21) Valley Stream North-1       11       22) Commack-1                  10   
   22) Roslyn-1                    10       22) HHH East-1                 10   
   22) Spencerport-1               10       22) Longwood-1                 10   
   22) Huntington-1                10       28) Brentwood-1                 9   
   28) Aquinas Institute-2          9       30) Horace Greeley-1            8   
   30) Cardozo-1                    8       30) Webster Thomas-1            8   
   30) Tully-2                      8       30) Young Women's Leadership-   8   
   30) Ichabod Crane-2              8       30) HHH West-1                  8   
   30) Honeoye Falls-Lima-2         8       30) Edison Tech-1               8   
   39) Rome Free Academy-1          7       40) Lansing-2                   6   
   40) Benjamin Banneker-1          6       40) West Babylon-1              6   
   40) Westbury-1                   6       40) Starpoint-1                 6   
   40) Cornwall-1                   6       40) Northport-1                 6   
   40) Vestal-1                     6       40) Hempstead-1                 6   
   49) Fairport-1                   4       49) Suffern-1                   4   
   49) Onteora-2                    4       49) Greece Athena-1             4   
   49) Canastota-2                  4       54) Notre Dame Academy-1        2   
   54) South Jefferson-2            2       54) Red Jacket-2                2   
   54) Hewlett-1                    2       54) Rush-Henrietta-1            2   
   54) Unatego-2                    2       54) Bronxville-2                2   
   61) New Rochelle-1               1       61) Frontier-1                  1   
   61) Niskayuna-1                  1       61) Beacon-NYC-1                1   
   61) Christopher Columbus-1       1       61) Ballston Spa-1              1   
   61) Wayne-2                      1       61) Holland-2                   1   
   61) Dover-2                      1       61) Susan Wagner-1              1   
   61) Burnt Hills-Ballston Lake-   1       61) Amsterdam-1                 1   
 
             Men - Championship - Team Rankings - 22 Events Scored
===============================================================================
    1) Mount Sinai-2               26        2) Bronxville-2               24   
    3) Our Lady of Lourdes-2       20        4) Christopher Columbus-1     16   
    4) Smithtown West-1            16        4) Ramapo-1                   16   
    4) Uniondale-1                 16        4) Clymer-Sherman-Panama-2    16   
    9) Longwood-1                  14        9) Colonie-1                  14   
   11) Arlington-1                 12       11) Burnt Hills-Ballston Lake  12   
   11) St. Joseph's Collegiate In  12       14) Lancaster-1                11   
   14) Maine-Endwell-2             11       16) Brentwood-1                10   
   16) Faith Heritage-2            10       16) Ardsley-2                  10   
   16) Rush-Henrietta-1            10       16) Walt Whitman-1             10   
   16) Monroe-Woodbury-1           10       16) Scarsdale-1                10   
   16) Francis Lewis-1             10       16) Ravena-2                   10   
   16) Taft Educational Campus-1   10       16) Henninger-1                10   
   16) Huntington-1                10       16) St. Anthony's-1            10   
   16) Northport-1                 10       30) Lockport-1                  9   
   31) Saratoga Springs-1           8       31) Cicero-North Syracuse-1     8   
   31) Saranac-2                    8       31) Newburgh Free Academy-1     8   
   31) Dalton School-2              8       31) Schenectady-1               8   
   31) Gates-Chili-1                8       31) Hampton Bays-2              8   
   31) Albany Academy-2             8       40) Nottingham-1                6   
   40) Paul Robeson-1               6       40) Freeport-1                  6   
   40) Poly Prep-2                  6       40) Port Richmond-1             6   
   40) Oneonta-2                    6       46) Allegany-Limestone-2        4   
   46) Nanuet-2                     4       46) Guilderland-1               4   
   46) Wallkill-1                   4       46) Odessa-Montour-2            4   
   46) Benjamin Banneker-1          4       46) James I. O'Neill-2          4   
   46) Jordan-Elbridge-2            4       46) Niskayuna-1                 4   
   46) Oceanside-1                  4       46) Archbishop Stepinac-1       4   
   46) Union Endicott-1             4       46) Minisink Valley-1           4   
   46) Rye-1                        4       60) UPrep Rochester-2           3   
   60) Westmoreland-2               3       62) Shenendehowa-1              2   
   62) Ossining-1                   2       62) Averill Park-1              2   
   62) Amityville-1                 2       62) Springfield Gardens-1       2   
   62) Trinity School-2             2       62) Bethlehem-1                 2   
   62) Pearl River-2                2       62) Susquehanna Valley-2        2   
   62) Waverly-2                    2       62) Pittsford Mendon-1          2   
   73) Cleveland Hill-2             1       73) Newfane-2                   1   
   73) Cardinal Hayes-1             1       73) Copiague-1                  1   
   73) Corning-1                    1       73) Irondequoit-1               1   
   73) Victor-1                     1       73) Midlakes-2                  1   
   73) North Rockland-1             1       73) Cheektowaga-2               1   
   73) Columbia-1                   1       73) Iona Prep-1                 1   
   73) Miller Place-1               1       86) Fordham Prep-1              0.50
   86) Schenevus-Worcester-2        0.50    86) Kings Park-1                0.50
   86) East Meadow-1                0.50                                        
 Leone Timing and Results Services - Contractor License   HY-TEK's Meet Manager
                  New York State Track & Field Championships                   
                Middletown High School  - 6/7/2019 to 6/8/2019                 
                             Last Completed Event                              
 
Girls Outdoor Pentathlon Championship
                            Points     100H       HJ       SP       LJ      800
    ---------------------------------------------------------------------------
  1 Zaria Fuller                      14.72    1.67m   10.54m    5.32m  2:34.82
    Uniondale-1                     w: -0.7  5-05.75    34-07  w: +0.0         
    12 Team Points: 10        3544    (879)    (818)    (565)    (648)    (634)
                              -------------------------------------------------
  2 Morgan Halt                       15.40    1.64m    9.92m    5.16m  2:31.46
    Amherst-1                       w: -1.8   5-04.5  32-06.5  w: -0.9         
    11 Team Points: 8         3375    (790)    (783)    (524)    (603)    (675)
                              -------------------------------------------------
  3 Sydnie Rohme                      15.67    1.49m   10.34m    5.07m  2:27.35
    Northport-1                     w: -1.8   4-10.5 33-11.25  w: -0.8         
    12 Team Points: 6         3221    (755)    (610)    (552)    (578)    (726)
                              -------------------------------------------------
  4 Destiny Fernandes                 15.08    1.61m    7.86m    5.11m  2:34.92
    Greece Athena-1                 w: -0.7  5-03.25  25-09.5  w: +0.0         
    12 Team Points: 4         3189    (831)    (747)    (390)    (589)    (632)
                              -------------------------------------------------
  5 Sara VanAken                      15.41    1.61m    7.78m    5.23m  2:35.43
    Red Jacket-2                    w: -0.9  5-03.25 25-06.25  w: -0.3         
    12 Team Points: 2         3169    (788)    (747)    (385)    (623)    (626)
                              -------------------------------------------------
  6 Jayna Galley                      17.17    1.55m   10.76m    4.78m  2:25.79
    Holland-2                       w: -0.9     5-01 35-03.75  w: -0.1         
    12 Team Points: 1         3081    (577)    (678)    (579)    (500)    (747)
                              -------------------------------------------------
  7 Hailey Ballard                    15.99    1.55m    9.59m    4.51m  2:32.68
    Queensbury-1                    w: -0.9     5-01 31-05.75  w: +0.0         
    11                        2987    (715)    (678)    (503)    (431)    (660)
                              -------------------------------------------------
  8 AnJalyna Talmadge                 16.56    1.49m    9.21m    4.89m  2:42.28
    Pine Bush-1                     w: -0.7   4-10.5 30-02.75  w: -0.7         
    12                        2812    (647)    (610)    (478)    (530)    (547)
                              -------------------------------------------------
  9 Emily Russell                     18.22    1.52m   10.88m    4.96m  2:45.59
    Southold-2                      w: -0.1  4-11.75  35-08.5  w: -2.2         
    12                        2755    (466)    (644)    (587)    (548)    (510)
                              -------------------------------------------------
 10 Zoe Eggleston                     17.46    1.52m    8.79m    4.46m  2:34.33
    Whitehall-2                     w: -0.1  4-11.75 28-10.25  w: -1.7         
    10                        2699    (546)    (644)    (451)    (418)    (640)
                              -------------------------------------------------
 11 Kylie Schnars                     16.61    1.40m    9.51m    4.37m  2:33.54
    Clymer-Sherman-Panama-2         w: -1.8     4-07  31-02.5  w: -0.3         
    11                        2695    (641)    (512)    (497)    (396)    (649)
                              -------------------------------------------------
 12 Megan Carden                      17.28    1.55m    8.25m    4.86m  2:49.15
    Vestal-1                         w: 1.5     5-01    27-01  w: -2.1         
    11                        2653    (565)    (678)    (416)    (522)    (472)
                              -------------------------------------------------
 13 Kelly Vucinic                     16.60    1.46m    7.72m    4.55m  2:38.16
    Nanuet-2                        w: -0.9   4-09.5    25-04  w: +0.0         
    12                        2635    (642)    (577)    (381)    (441)    (594)
                              -------------------------------------------------
 14 Tiffany Russell                   17.51    1.43m    9.16m    4.67m  2:37.78
    Watertown-1                      w: 1.5  4-08.25 30-00.75  w: -1.5         
    11                        2630    (540)    (544)    (475)    (472)    (599)
                              -------------------------------------------------
 15 Ella Messner                      19.06    1.46m    6.40m    4.20m  2:35.96
    Peru-2                          w: -0.1   4-09.5    21-00  w: -3.7         
    12                        2234    (385)    (577)    (297)    (355)    (620)
                              -------------------------------------------------
 16 Finley Davignon                   18.06    1.31m    8.24m    4.13m  2:40.29
    Clinton-2                        w: 1.5   4-03.5  27-00.5  w: -1.4         
    9                         2224    (482)    (419)    (415)    (338)    (570)
                              -------------------------------------------------
 17 Melanie Lahura                    17.89    1.28m    7.46m    4.38m  2:41.09
    St. Agnes-2                      w: 1.5  4-02.25 24-05.75   w: 0.6         
    12                        2212    (500)    (389)    (365)    (398)    (560)
                              -------------------------------------------------
 18 Emily DeVito                      18.64    1.34m    7.17m    4.22m  2:49.23
    Seaford-2                       w: -0.4  4-04.75 23-06.25  w: -2.9         
    11                        2050    (424)    (449)    (346)    (359)    (472)
                              -------------------------------------------------
 19 Paige Bogart                      17.68    1.37m    6.83m    4.38m  3:04.88
    Rondout Valley-2                w: -0.4     4-06    22-05  w: -0.2         
    12                        2046    (522)    (481)    (324)    (398)    (321)
                              -------------------------------------------------
 20 Kayla Malarkey                    17.55    1.25m    8.57m    4.11m  2:58.64
    Newark Valley-2                 w: -0.1  4-01.25  28-01.5  w: -3.7         
    11                        2042    (536)    (359)    (436)    (333)    (378)
                              -------------------------------------------------
 21 Sopia Martin                      22.04    1.37m    8.06m    4.10m  2:35.05
    Tupper Lake-2                   w: -0.4     4-06  26-05.5  w: -0.3         
    12                        2001    (155)    (481)    (403)    (331)    (631)
                              -------------------------------------------------
DNF Anna-Mae Nellis                   19.49    1.40m   10.84m      DNS         
    Arlington-1                     w: -0.7     4-07 35-06.75                  
    11                                (346)    (512)    (585)      (0)      (0)
                              -------------------------------------------------
DNF Yahmese Bailey                    21.18    1.31m    8.65m    3.69m      DNS
    Christ The King-1               w: -0.4   4-03.5  28-04.5  w: -1.4         
    11                                (212)    (419)    (441)    (239)      (0)
                              -------------------------------------------------
DNF Victoria McEachern                  DNS      DNS      DNS      DNS         
    Young Women's Leadership-                                                  
    12                                  (0)      (0)      (0)      (0)      (0)
                              -------------------------------------------------	


  
→ Recent blogs and news     NYSSWA RSS feed
  • 8/21: Glitch keeps Ketcham athletes off field
  • 8/17: Policy derails hockey coach's return
  • 8/17: 'Amazing Racers' an interesting read
  • 8/15: Board replaces Fischer at CL/Westlake
  • 8/12: Two basketball stars changing schools
  • 8/9: Shenendehowa AD apologizes for tweet
  • 8/8: Merger doesn't bode well for New York
  • 8/6: Girls all-state lacrosse selections
  • 8/3: Coleman Catholic H.S. has shut down
  • 8/1: BCANY tournament begins Friday
  • 7/31: NYSPHSAA tweaks its transfer rule
  • 7/30: 2020 football class cutoffs OK'd
  • This Site
    HOME | BLOG | RANKINGS | BRACKETS | REFERENCE | KERR CUP | ABOUT US

    ©2007-19 Abbott Trento Online Media. All rights reserved. Contact us via e-mail.

    → Twitter
       Get all the latest:

    Follow the NYSSWA on Twitter

      
    Road To Syracuse H.S. football in New York   Ten Man Ride H.S. lacrosse in New York
    Road To Glens Falls boys H.S. basketball in N.Y.   Road To Troy girls H.S. basketball in N.Y.
    ROCVarsity.com