New York State Sportswriters Association   
    
Search
 
→ Rankings
NYSSWA rankings are updated weekly. See the latest plus the earlier weeks' updates on our rankings page.

 
 
→ User tools

Girls indoor track
2006 NYSPHSAA championships

At Cornell University

 
Girls 55 Meter Dash
===================================================================
16 Advance:  Top 3 Each Heat plus Next 1 Best Times
State Record: #  6.82  3/9/1997    Keyon Soley, Uniondale                      
 Meet Record: *  6.92  1997        Keyon Soley, Uniondale                      
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Deidra Rogers             11 Middle College            7.12Q  4 
  2 Lareea Chisholm           11 Baldwinsville             7.16Q  3 
  3 Lynne Layne               12 New Rochelle              7.16Q  1 
  4 Analise Austin            11 Middle College            7.24Q  2 
  5 Jess Antoniades           11 St. Anthony's             7.43Q  5 
  6 Erica Johnson             12 FDR                       7.26Q  1 
  7 Jennifer Clayton           8 Suffern                   7.27Q  3 
  8 Brianna Cromartie          9 Ben Franklin              7.29Q  4 
  9 Simone DeLany             11 Canisteo-Greenwd          7.44Q  2 
 10 Fallon Wilks              12 Hempstead                 7.45Q  5 
 11 Rickita Jennings          12 Malverne                  7.40Q  4 
 12 Liz Crowley               11 Bayport-Bl. Pt.           7.41Q  3 
 13 Angela Smith              11 Riverhead                 7.43Q  1 
 14 Sarah Lapierre            11 Lansingburgh              7.46Q  5 
 15 Octavia Johnston          12 Fowler                    7.48Q  2 
 16 Ariel Hazzard                O.L. of Mercy             7.46q  1 
 17 Sheveen Rowe               9 Samuel Tilden             7.47   5 
 18 Geneen Dore               10 Indian River              7.50   2 
 18 Morgan Billi              10 West Seneca West          7.50   3 
 20 Stephanie Williams        11 Corning                   7.51   2 
 21 Brittany Gaskin           11 East                      7.52   1 
 22 Hyacinth DeGuzman         10 Central Islip             7.52   2 
 23 Eve Vega                  11 Kingston                  7.54   3 
 24 Najla Singleton-McKinnon  11 Colonie                   7.54   3 
 24 Heidi Paul                11 Uniondale                 7.54   5 
 26 Sherilyn Groeninger       11 St. Anthony's             7.56   4 
 27 Julia Anderson-Lee        12 White Plains              7.56   4 
 28 Casey Green               11 North Tonawanda           7.57   5 
 29 Champaine Tisdale         12 Newburgh                  7.69   2 
 30 Corinne Becker             9 Saranac Lake              7.69   1 
 31 Katie Woodcock            11 Waverly                   7.71   4 
 32 Aundeah Kearney           12 Horace Mann               7.82   1 
 33 Taylor Kubber              9 Indian River              7.96   4 
 34 Joanna Hayes              12 Marymount                 8.10   3 
 
Girls 55 Meter Dash
===================================================================
8 Advance:  Top 4 Each Heat plus Next 0 Best Times
State Record: #  6.82  3/9/1997    Keyon Soley, Uniondale                      
 Meet Record: *  6.92  1997        Keyon Soley, Uniondale                      
    Name                    Year School                   Semis  H#
===================================================================
Semi-Finals
  1 Lynne Layne               12 New Rochelle              7.05Q  2 
  2 Erica Johnson             12 FDR                       7.32Q  1 
  3 Lareea Chisholm           11 Baldwinsville             7.12Q  2 
  4 Jess Antoniades           11 St. Anthony's             7.38Q  1 
  5 Analise Austin            11 Middle College            7.29Q  2 
  6 Liz Crowley               11 Bayport-Bl. Pt.           7.38Q  1 
  7 Jennifer Clayton           8 Suffern                   7.34Q  2 
  8 Angela Smith              11 Riverhead                 7.41Q  1 
  9 Fallon Wilks              12 Hempstead                 7.38   2 
 10 Rickita Jennings          12 Malverne                  7.39   2 
 11 Octavia Johnston          12 Fowler                    7.41   2 
 12 Simone DeLany             11 Canisteo-Greenwd          7.44   1 
 13 Brianna Cromartie          9 Ben Franklin              7.44   1 
 14 Sarah Lapierre            11 Lansingburgh              7.47   2 
 15 Ariel Hazzard                O.L. of Mercy             7.50   1 
 -- Deidra Rogers             11 Middle College              FS   1 
 
Girls 55 Meter Dash
================================================================
State Record: #  6.82  3/9/1997    Keyon Soley, Uniondale                      
 Meet Record: *  6.92  1997        Keyon Soley, Uniondale                      
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Finals
  1 Lynne Layne               12 New Rochelle              6.97  
  2 Lareea Chisholm           11 Baldwinsville             7.08  
  3 Erica Johnson             12 FDR                       7.16  
  4 Analise Austin            11 Middle College            7.17  
  5 Angela Smith              11 Riverhead                 7.37  
  6 Jennifer Clayton           8 Suffern                   7.38  
  7 Liz Crowley               11 Bayport-Bl. Pt.           7.38  
  8 Jess Antoniades           11 St. Anthony's             7.42  
 
Girls 300 Meter Dash
===================================================================
8 Advance:  Top 1 Each Heat plus Next 4 Best Times
State Record: # 37.59  12/21/2002  Shana Cox, Holy Trinity                     
 Meet Record: * 37.59  2002        Shana Cox, Holy Trinity                     
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Lareea Chisholm           11 Baldwinsville            40.33Q  1 
  2 Ashlea McLaughlin         11 Uniondale                40.65Q  4 
  3 Kate Dulmovits            11 Sayville                 41.05Q  2 
  4 LaToya Edwards            12 Clara Barton             41.78Q  3 
  5 Jessona McDonald          11 Forest Hills             41.17q  2 
  6 Anna Holmes               10 Pioneer                  41.39q  4 
  7 Eryca Howard              12 Hills East               41.85q  1 
  8 Kim Piard                 10 Albertus Magnus          41.91q  4 
  9 Brianna Cromartie          9 Ben Franklin             42.19   3 
 10 Patrice Johnson            9 Card. Spellman           42.35   1 
 11 Natalie Fildes            11 West Seneca East         42.79   1 
 12 Maggie Lapinski            9 Canton                   43.07   3 
 13 Heather Bradley           12 Holy Names               43.11   1 
 14 Katie O'Leary             12 Columbia                 43.19   2 
 15 Leah Grasmeyer            12 Chittenango              43.35   4 
 16 Kerry Kwalwasser          11 Cornwall                 43.39   3 
 17 Ashley Toscano            12 Clarkstown South         43.43   4 
 18 Abby Arday                11 Webster Schroed.         43.50   3 
 19 Laura Dickerman           12 Corning                  43.80   2 
 20 Laura Gallup              11 Trumansburg              44.20   4 
 21 Hannah Sporn              10 Saranac Lake             44.21   2 
 22 Jessica Farmer             9 Franklin Academy         44.25   1 
 23 Kelly Connolly            10 Washingtonville          44.34   2 
 24 Jennifer Kornblau         11 Hewlett                  45.29   1 
 25 Megan Briddell            12 Saranac                  48.87   3 
 -- Joy Henry                 12 Benjamin Cardozo            DQ   3 
 -- Corrine Stepney           11 St. Peter's                SCR   2 
 
Girls 300 Meter Dash
================================================================
State Record: # 37.59  12/21/2002  Shana Cox, Holy Trinity                     
 Meet Record: * 37.59  2002        Shana Cox, Holy Trinity                     
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Finals
  1 Ashlea McLaughlin         11 Uniondale                39.52  
  2 Lareea Chisholm           11 Baldwinsville            39.64  
  3 Kate Dulmovits            11 Sayville                 41.37  
  4 Anna Holmes               10 Pioneer                  41.54  
  5 LaToya Edwards            12 Clara Barton             41.58  
  6 Jessona McDonald          11 Forest Hills             41.60  
  7 Kim Piard                 10 Albertus Magnus          41.89  
  8 Eryca Howard              12 Hills East               42.00  
 
Girls 600 Meter Run
===================================================================
State Record: # 1:29.69  2/23/2002   Stacey Ann Livingston, Boys & Girls       
 Meet Record: * 1:29.69  2002        Stacey-Ann Livingston, Boys & Girls       
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Makalia Griffith          12 Hillcrest              1:34.18   4 
  2 Sarah McCurdy             10 Bayshore               1:34.28   4 
  3 Breanda Crump              9 Mount Vernon           1:35.50   4 
  4 Dalilah Muhammad          10 Benjamin Cardozo       1:35.55   4 
  5 Grace Golden              11 Sacred Heart           1:36.27   4 
  6 Caroline Heidt            12 Suffern                1:36.72   4 
  7 Adrenee Sterrett          12 Boys & Girls           1:37.40   3 
  8 Adriane Marcellus         12 Sherburne              1:37.64   3 
  9 Emma Miller-Bedell         9 Tappan Zee             1:37.87   4 
 10 Seri Gordon               11 Shaker                 1:38.14   4 
 11 Andrea Tingue             12 Ward Melville          1:38.96   3 
 12 Jacquelyn Burns           10 North Tonawanda        1:39.45   3 
 13 Lauren Lester             12 Mohonasen              1:39.49   2 
 14 Corrine Stepney           11 St. Peter's            1:39.85   2 
 15 Kaitlyn Flynn             11 Liverpool              1:39.91   3 
 16 Katie Mann                12 Waverly                1:40.11   2 
 17 Sheena Simpkins           11 Middletown             1:40.11   3 
 18 Sana Raoof                10 Jericho                1:40.33   2 
 19 Megan Steenburgh          12 Fairport               1:41.41   2 
 20 Mindy Sawnor               9 Greece Athena          1:41.54   2 
 21 Jessica Hennig             9 Pine Bush              1:41.83   3 
 22 Natalie Gregorski         12 Williamsville So       1:42.20   2 
 23 Emily Owen                11 Westhill               1:43.29   3 
 24 Caitlin Wright            12 Lansing                1:44.84   1 
 25 Hannah Sporn              10 Saranac Lake           1:45.25   1 
 26 Kyla Kenyon                7 Tupper Lake            1:46.99   1 
 27 Sarah Marlowe             10 Franklin Academy       1:48.34   1 
 28 Nataisha Pless            11 Freeport               1:58.38   2 
 
Girls 1000 Meter Run
================================================================
State Record: # 2:48.44  3/2/1996    Tameika Grizzle, George Washington        
 Meet Record: * 2:48.44  1996        Tamieka Grizzle, Washington               
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Brittany Sheffey          11 Bellport               2:51.39  
  2 Kristy Longman            11 Sayville               2:51.44  
  3 Caroline King             11 Scotia                 2:55.18  
  4 Kristin Reese              9 Carmel                 2:55.74  
  5 Laura Greene              10 Sachem East            2:56.12  
  6 Leah Andrianos            11 E Syracuse-Minoa       2:56.39  
  7 Shelby Greany              9 Suffern                2:56.40  
  8 Brianna Welch              8 North Shore            2:57.18  
  9 Century Williams          10 St. John's Prep        2:58.31  
 10 Devotia Moore             11 Townsend Harris        3:02.04  
 11 Mary Alice Howard         11 Somers                 3:02.41  
 12 Nicole Junod              12 Cicero-NS              3:02.54  
 13 Christine Sprehe          12 Orchard Park           3:04.66  
 14 Katie Johnson             12 Williamsville So       3:05.37  
 15 Tori Pennings             10 Warwick Valley         3:05.69  
 16 Arielle Newman            11 Notre Dame Acad.       3:06.12  
 17 Heather Wilson            10 Homer                  3:06.80  
 18 Johanna Ohm                9 Holy Names             3:07.11  
 19 Brooke Senken             10 Garden City            3:07.71  
 20 Kendra Zaffuto            10 Mercy-Rochester        3:07.72  
 21 Emily Lipari               8 Roslyn                 3:08.84  
 22 Kristen Clarke            12 Washingtonville        3:09.39  
 23 Kari Smith                12 Corning                3:09.72  
 24 Melissa Wassink           10 Gates-Chili            3:10.74  
 25 Nakisha Bogle             12 Boys & Girls           3:11.85  
 26 Liz LaRosa                10 Saranac                3:13.07  
 27 Gina Perno                11 St. Anthony's          3:16.47  
 28 Chelsea Usack             12 Horseheads             3:17.04  
 29 Genna Hartung              9 Seton Catholic         3:17.15  
 30 Rhonda Fanning            12 Ogdensburg             3:18.96  
 31 Jane Manfred              12 Holy Child             3:36.35  
 
Girls 1500 Meter Run
================================================================
State Record: # 4:22.1h  3/10/2002   Molly Huddle, Elmira Notre Dame           
 Meet Record: * 4:29.55  1989        Nenna Lynch, Hunter                       
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Kara McKenna              12 Suffern                4:35.22  
  2 Theresa Rush              12 Valley Str North       4:39.33  
  3 Maegen Krifchin           12 JFK-Bellmore           4:40.89  
  4 Elizabeth McMahon         11 West Genesee           4:45.28  
  5 Hannah Davidson           10 Saratoga Springs       4:47.49  
  6 Allison Sawyer            11 Hilton                 4:48.18  
  7 Lindsay Southard          11 Carmel                 4:49.01  
  8 Meaghan Gregory            9 Burnt Hills            4:52.28  
  9 Claire Hardwick           10 Holy Names             4:53.22  
 10 Kristen Taylor            12 Fayetteville-Man       4:53.90  
 11 Kelsey Malmquist          12 Kellenberg             4:55.04  
 12 Erin Hays                 11 Shoreham WR            4:55.41  
 13 Kate Cufari               10 Pitt.-Sutherland       4:57.57  
 14 Christine Sprehe          12 Orchard Park           4:58.68  
 15 Kathryn Allard            12 Miller Place           4:59.02  
 16 Wendy Pavlus              11 Tupper Lake            4:59.10  
 17 Ryan Cretney              10 Lansing                5:00.37  
 18 Christine Wittich         12 Notre Dame Acad.       5:00.53  
 19 Devotia Moore             11 Townsend Harris        5:00.80  
 20 Arielle Januszkiewicz     11 Amherst                5:02.83  
 21 Emily Pierce              11 Canton                 5:03.06  
 22 Kerrin Epstein            12 Moravia                5:04.13  
 23 Genna Hartung              9 Seton Catholic         5:06.93  
 24 Carolyn Gates             11 Washingtonville        5:11.96  
 25 Emily Moore               10 Pine Bush              5:20.77  
 26 Janice Johnson             9 Martin Van Buren       5:22.02  
 27 Megan Black                8 Peru                   5:35.41  
 
Girls 3000 Meter Run
================================================================
State Record: # 9:31.97  2/24/2002   Molly Huddle, Elmira Notre Dame           
 Meet Record: * 9:35.40  3/6/2005    Nicole Blood, Saratoga                    
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Aislinn Ryan              12 Warwick Valley         9:44.53  
  2 Lindsey Ferguson          12 Saratoga Springs      10:00.51  
  3 Jillian King              10 Scotia                10:06.48  
  4 Callie Hogan              11 Bayshore              10:06.69  
  5 Reilly Kiernan            12 Pelham                10:10.28  
  6 Lauren Schmidt            12 Bayshore              10:11.33  
  7 Arianna Garrison          11 Newburgh              10:14.76  
  8 Suejin Ahn                10 Ward Melville         10:17.36  
  9 Alex Cadicamo             12 Hackley               10:17.99  
 10 Virginia Connor           10 Bronxville            10:25.15  
 11 Shelby Herman             10 Hilton                10:26.89  
 12 Mary Kate Champagne       10 Seton Catholic        10:29.80  
 13 Sara Graney                9 Tappan Zee            10:30.41  
 14 Lynne Mundy               12 Cornwall              10:39.69  
 15 Katie Bower               12 Pittsford-Mendon      10:46.97  
 16 Kailey Harvey             12 Jamestown             10:48.68  
 17 Bari Melker               11 Oceanside             10:51.52  
 18 Mackenzie Carter           8 Fayetteville-Man      10:52.86  
 19 Kelly Billingiere         11 Harpursville          10:52.94  
 20 Dawn Leavy                12 Mepham                10:53.46  
 21 Kelsey Malmquist          12 Kellenberg            10:57.61  
 22 Amanda Solly              10 West Seneca East      10:59.90  
 23 Shannon Browne             9 Curtis                11:05.85  
 24 Karen Roa                    St. Francis Prep      11:06.07  
 25 Annie Johnson             10 Tottenville           11:11.27  
 26 Nicole Page               12 Fayetteville-Man      11:12.52  
 27 Kate Rosettie              9 Corning               11:18.71  
 28 Paige Studlack             9 Franklin Academy      12:04.96  
 29 Sarah Rasco               10 Saranac               12:45.30  
 
Girls 1500 Meter Race Walk
================================================================
State Record: # 6:28.20  1998        Lisa Kutzing, Port Jefferson              
 Meet Record: * 6:39.99  2003        Maria Michta, Sachem                      
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Brittany O'Brian          11 Bayshore               6:55.22  
  2 Kate Cannon               11 Somers                 6:56.03  
  3 Heather S. Buletti        12 Westhampton            7:03.27  
  4 Jenna Monahan             11 Sachem East            7:12.46  
  5 Shani Brown               12 New Rochelle           7:19.48  
  6 Julie Steel               12 Newburgh               7:22.33  
  7 Jennifer Tinnelly         12 Massapequa             7:35.78  
  8 Carly O'Keefe             11 Penfield               7:44.65  
  9 Mary Dutkoski             10 Clarkstown South       7:49.10  
 10 Andrea Johnson            12 Newburgh               7:51.09  
 11 Amit Aharon               12 JFK-Bellmore           7:52.85  
 12 Melissa Szymanowski       10 West Seneca West       8:09.17  
 13 Meg Patterson             11 Penfield               8:10.09  
 14 Yi Deng                   12 FH LaGuardia           8:17.40  
 15 Danielle Kozub            11 West Seneca West       8:23.80  
 16 Meg Perry                 12 Oswego                 8:29.97  
 17 Caitlin Pike              12 Oswego                 8:33.69  
 18 Sarah McTague             12 Niskayuna              8:59.37  
 19 Bridget O'Connell         12 Corning                9:25.09  
 -- Jennifer Slagus           12 East Meadow                 DQ  
 -- Leah Rosettie             11 Corning                     DQ  
 -- Elisa Lee                 12 Stuyvesant                  DQ  
 -- Patty Horan               10 Niskayuna                  SCR  
 
Girls 55 Meter Hurdles
===================================================================
16 Advance:  Top 4 Each Heat plus Next 0 Best Times
State Record: #  7.80  3/6/1989    Monifa Taylor, Harry S. Truman              
 Meet Record: *  7.85  1990        Ayo Atterberry, New Rochelle                
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Saleena Addur-Rashed      11 Bishop Loughlin           8.45Q  2 
  2 Ashley Hendrix            10 Uniondale                 8.55Q  4 
  3 Janique James             12 South Shore               8.60Q  3 
  4 Reya Russell              12 North Tonawanda           8.61Q  1 
  5 Lindsay Rowe              11 Benjamin Cardozo          8.47Q  2 
  6 Katelyn Guerriere         12 Sidney                    8.64Q  1 
  7 Heather Boyle             11 Baldwinsville             8.74Q  3 
  8 Alex Russell                 Arch. Molloy              8.89Q  4 
  9 Avery Evans                9 Pine Plains               8.66Q  1 
 10 Neshay Maxwell            11 Edison Tech               8.73Q  2 
 11 Erica Nixon                  Card. Spellman            8.86Q  3 
 12 Ana Thornton              10 CBA-Syracuse              8.90Q  4 
 13 Lauren Paciorek           10 Sayville                  8.88Q  2 
 14 Bri Drexler               12 Ravena                    8.98Q  3 
 15 Kerry Ojeda               12 Middle Country            9.13Q  1 
 16 Danielle Silas            10 Glen Cove                 9.14Q  4 
 17 Assata Cowart             11 New Rochelle              9.02   2 
 18 Ashley Davis              11 Baldwin                   9.05   3 
 19 Erin Gallagher            12 Monroe-Woodbury           9.08   3 
 20 Julie Marracino           11 Iroquois                  9.19   4 
 21 Ashley Mahlmeister         9 Sidney                    9.30   2 
 22 Kate Brett                11 Webster Schroed.          9.30   1 
 23 Jennifer Rybak            12 Shenendehowa              9.70   1 
 24 Kareen Bedford            11 Ogdensburg                9.80   1 
 25 Britney Clarke            10 North Rockland            9.84   4 
 26 Kristie Pageau            10 Saranac                  10.27   3 
 27 Megan Crowe               12 Ausable Valley           10.99   2 
 -- Christina Abebresch          Card. Spellman             SCR     
 
Girls 55 Meter Hurdles
===================================================================
8 Advance:  Top 4 Each Heat plus Next 0 Best Times
State Record: #  7.80  3/6/1989    Monifa Taylor, Harry S. Truman              
 Meet Record: *  7.85  1990        Ayo Atterberry, New Rochelle                
    Name                    Year School                   Semis  H#
===================================================================
Semi-Finals
  1 Janique James             12 South Shore               8.39Q  2 
  2 Katelyn Guerriere         12 Sidney                    8.43Q  1 
  3 Lindsay Rowe              11 Benjamin Cardozo          8.43Q  2 
  4 Saleena Addur-Rashed      11 Bishop Loughlin           8.52Q  1 
  5 Avery Evans                9 Pine Plains               8.66Q  1 
  6 Erica Nixon                  Card. Spellman            8.75Q  2 
  7 Ana Thornton              10 CBA-Syracuse              8.77Q  1 
  8 Lauren Paciorek           10 Sayville                  8.86Q  2 
  9 Heather Boyle             11 Baldwinsville             8.80   1 
 10 Neshay Maxwell            11 Edison Tech               8.87   2 
 11 Reya Russell              12 North Tonawanda           8.91   1 
 12 Alex Russell                 Arch. Molloy              9.01   2 
 13 Kerry Ojeda               12 Middle Country            9.16   1 
 14 Bri Drexler               12 Ravena                    9.36   1 
 15 Danielle Silas            10 Glen Cove                 9.41   2 
 16 Ashley Hendrix            10 Uniondale                10.38   2 
 
Girls 55 Meter Hurdles
================================================================
State Record: #  7.80  3/6/1989    Monifa Taylor, Harry S. Truman              
 Meet Record: *  7.85  1990        Ayo Atterberry, New Rochelle                
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Finals
  1 Lindsay Rowe              11 Benjamin Cardozo          8.28  
  2 Janique James             12 South Shore               8.30  
  3 Saleena Addur-Rashed      11 Bishop Loughlin           8.39  
  4 Katelyn Guerriere         12 Sidney                    8.45  
  5 Avery Evans                9 Pine Plains               8.53  
  6 Ana Thornton              10 CBA-Syracuse              8.83  
  7 Erica Nixon                  Card. Spellman            8.95  
  8 Lauren Paciorek           10 Sayville                  9.28  
 
Girls 4x200 Meter Relay
===================================================================
8 Advance:  Top 2 Each Heat plus Next 4 Best Times
State Record: # 1:38.39  2/10/2001   AP Randolph                               
                         N. Hastings, D. Moorer, N. Emmanuel, N. O’Connor  
 Meet Record: * 1:38.39  2001        A.P. Randolph                             
    School                                              Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Middle College                                      1:45.40Q  2 
     1) Analise Austin 11               2) Deidra Rogers 11               
     3) Jewel Moore 10                  4) Kayleen Watson 12              
  2 Uniondale                                           1:45.59Q  1 
     1) Ashlea McLaughlin 11            2) Heidi Paul 11                  
     3) Vanessa Thompson 11             4) Courtni Walker 11              
  3 Cardinal Spellman                                   1:46.89Q  2 
     1) Erica Nixon                     2) Enjole Johnson                 
     3) Kekelly Ketemepi-Bringle        4) Patrice Johnson 9              
  4 Edison Tech                                         1:48.50Q  1 
     1) Najia McGee 12                  2) Traequand Brock 12             
     3) Neshay Maxwell 11               4) Esmeralda Gaston 11            
  5 Columbia                                            1:48.07q  2 
     1) Liz Stevens 12                  2) Katie O'Leary 12               
     3) Tierney Risley 10               4) Katrina Hines 12               
  6 Central Islip                                       1:48.66q  1 
     1) Sharalee Allen 12               2) Hyacinth DeGuzman 10           
     3) Chiamaka Opara 11               4) Brittany Edison 11             
  7 West Seneca West                                    1:49.46q  1 
     1) Morgan Billi 10                 2) Nicole Castilloux 9            
     3) Kristina Wright 10              4) Kelsey Randall 10              
  8 New Rochelle                                        1:50.92q  1 
     1) Aisha Chisolm 10                2) Karisha Ewell 11               
     3) Samara Simpson 12               4) Kemisha Denny 11               
  9 Liverpool                                           1:51.76   2 
     1) Brittany Ford 11                2) Kelcey Johnson 11              
     3) Jamie Finnegan 12               4) Kaitlyn Flynn 11               
 10 Corning                                             1:51.89   2 
     1) Stephanie Williams 11           2) Becca Marx 10                  
     3) Amelia Hawbaker 10              4) Laura Dickerman 12             
 11 Potsdam                                             1:53.75   1 
     1) Kristin Shumway 12              2) Jessica Avadikian 11           
     3) Jen Nichols 12                  4) Kursten Brown 12               
 12 Peru                                                2:04.60   1 
     1) Chloe Lemza                     2) Shaina Spring                  
     3) Natalia Daly                    4) Alyssa Kern                    
 -- Middletown                                               DQ   2 
     1) Tyasia Perry 10                 2) Natavia Perry 10               
     3) Daira Veloz 10                  4) Savanna Connors 10             
 
Girls 4x200 Meter Relay
================================================================
State Record: # 1:38.39  2/10/2001   AP Randolph                               
                         N. Hastings, D. Moorer, N. Emmanuel, N. O’Connor  
 Meet Record: * 1:38.39  2001        A.P. Randolph                             
    School                                               Finals 
================================================================
Finals
  1 Uniondale                                           1:41.80  
     1) Ashlea McLaughlin 11            2) Heidi Paul 11                  
     3) Vanessa Thompson 11             4) Ashley Hendrix 10              
  2 Middle College                                      1:43.44  
     1) Analise Austin 11               2) Deidra Rogers 11               
     3) Jewel Moore 10                  4) Kayleen Watson 12              
  3 New Rochelle                                        1:47.20  
     1) Aisha Chisolm 10                2) Lynne Layne 12                 
     3) Karisha Ewell 11                4) Samara Simpson 12              
  4 Edison Tech                                         1:48.11  
     1) Najia McGee 12                  2) Traequand Brock 12             
     3) Neshay Maxwell 11               4) Esmeralda Gaston 11            
  5 Cardinal Spellman                                   1:48.70  
     1) Erica Nixon                     2) Enjole Johnson                 
     3) Kekelly Ketemepi-Bringle        4) Patrice Johnson 9              
  6 West Seneca West                                    1:49.09  
     1) Morgan Billi 10                 2) Nicole Castilloux 9            
     3) Kristina Wright 10              4) Kelsey Randall 10              
  7 Columbia                                            1:50.21  
     1) Liz Stevens 12                  2) Katie O'Leary 12               
     3) Tierney Risley 10               4) Katrina Hines 12               
  8 Central Islip                                       1:51.14  
     1) Sharalee Allen 12               2) Hyacinth DeGuzman 10           
     3) Chiamaka Opara 11               4) Brittany Edison 11             
 
Girls 4x400 Meter Relay
===================================================================
8 Advance:  Top 2 Each Heat plus Next 4 Best Times
State Record: # 3:43.63  3/2/2002    Boys & Girls                              
                         M Francis, D Moorer, S.A. Livingston, K Fernandez 
 Meet Record: * 3:48.23  2001        Boys & Girls                              
    School                                              Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Boys & Girls                                        4:04.76Q  1 
     1) Nadonna Rodrigues 10            2) Meagan Gillespie 10            
     3) Godline Deterville 11           4) Nicole Brown 11                
  2 Colonie                                             4:05.88Q  2 
     1) Marisa Poleto 11                2) Nanditha Badami 11             
     3) Alicia Williams 11              4) Laura Bolognino 11             
  3 Webster Schroeder                                   4:05.05Q  1 
     1) Kate Brett 11                   2) Lauren Paffendorf 12           
     3) Abby Arday 11                   4) Allison Kittelberger 11        
  4 Suffern                                             4:08.00Q  2 
     1) Janelle Clayton 9               2) Deanna Vinson 12               
     3) Lauren Eichenberger 12          4) Theresa Lardieri 12            
  5 Bellport                                            4:05.63q  1 
     1) Anna Francis 9                  2) Jennifer Denise 11             
     3) Sherika Nicholas 11             4) Natalie Jasmin 12              
  6 St. Anthony's                                       4:05.82q  1 
     1) Katherine Sirico                2) Gina Perno 11                  
     3) Alex Amitis                     4) Caitlin White                  
  7 Cornwall                                            4:08.31q  2 
     1) Claire Ciabotti 11              2) Michelle Chewens 11            
     3) Stephanie Strine 9              4) Kerry Kwalwasser 11            
  8 Westhill                                            4:09.77q  2 
     1) Renay Tucci 12                  2) Carolyn Clark 10               
     3) Emily Owen 11                   4) Laura Zimmerman 10             
  9 Williamsville South                                 4:09.99   2 
     1) Allie Van Buren 8               2) Katie Johnson 12               
     3) Alex Galbo 12                   4) Natalie Gregorski 12           
 10 Baldwin                                             4:11.93   1 
     1) Christie Verdier 10             2) Charne Rollins 12              
     3) Florence Gondre 12              4) Deidra Bryant 10               
 11 Waverly                                             4:15.70   2 
     1) Catherine Hursh 10              2) Katie Mann 12                  
     3) Katie Woodcock 11               4) Jackie Hill 12                 
 12 Franklin Academy                                    4:27.30   1 
     1) Sarah Marlowe 10                2) Lindsay Hardy 12               
     3) Jessica Honahan 11              4) Emily Sexton 12                
 13 Saranac                                             4:32.99   1 
     1) Emily Medeiros 12               2) Alison Gratto 10               
     3) Missy Seymour 10                4) Megan Briddell 12              
 
Girls 4x400 Meter Relay
================================================================
State Record: # 3:43.63  3/2/2002    Boys & Girls                              
                         M Francis, D Moorer, S.A. Livingston, K Fernandez 
 Meet Record: * 3:48.23  2001        Boys & Girls                              
    School                                               Finals 
================================================================
Finals
  1 Bellport                                            4:00.04  
     1) Anna Francis 9                  2) Natalie Jasmin 12              
     3) Sherika Nicholas 11             4) Brittany Sheffey 11            
  2 Colonie                                             4:00.19  
     1) Marisa Poleto 11                2) Nanditha Badami 11             
     3) Alicia Williams 11              4) Laura Bolognino 11             
  3 Boys & Girls                                        4:00.53  
     1) Nadonna Rodrigues 10            2) Meagan Gillespie 10            
     3) Godline Deterville 11           4) Nicole Brown 11                
  4 Suffern                                             4:02.48  
     1) Janelle Clayton 9               2) Deanna Vinson 12               
     3) Jackie Lennon 12                4) Jennifer Clayton 8             
  5 Webster Schroeder                                   4:05.46  
     1) Kate Brett 11                   2) Lauren Paffendorf 12           
     3) Abby Arday 11                   4) Allison Kittelberger 11        
  6 St. Anthony's                                       4:06.75  
     1) Katherine Sirico                2) Gina Perno 11                  
     3) Alex Amitis                     4) Caitlin White                  
  7 Cornwall                                            4:07.77  
     1) Claire Ciabotti 11              2) Michelle Chewens 11            
     3) Stephanie Strine 9              4) Kerry Kwalwasser 11            
  8 Westhill                                            4:13.01  
     1) Renay Tucci 12                  2) Carolyn Clark 10               
     3) Emily Owen 11                   4) Laura Zimmerman 10             
 
Girls 4x800 Meter Relay
================================================================
State Record: # 8:53.67  3/1/2001    Boys & Girls                              
                         A Vargas, K Fernandez, M Francis, S.A. Livingston 
 Meet Record: * 9:08.18  2003        Bay Shore                                 
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Suffern                                             9:17.19  
     1) Shelby Greany 9                 2) Mary Consiglio 12              
     3) Caroline Heidt 12               4) Kara McKenna 12                
  2 Warwick Valley                                      9:25.77  
     1) Kristen Peluso 11               2) Samantha Grady 12              
     3) Aislinn Ryan 12                 4) Tori Pennings 10               
  3 Bayshore                                            9:30.69  
     1) Kate Keagins 10                 2) Sarah McCurdy 10               
     3) Callie Hogan 11                 4) Lauren Schmidt 12              
  4 Rush-Henrietta                                      9:41.66  
     1) Cassie DiMarino 10              2) Laura Varble 10                
     3) Jessie Wooten 12                4) Nicole Varble 12               
  5 Fayetteville-Manlius                                9:43.79  
     1) Kristen Taylor 12               2) Catie Caputo 11                
     3) Kate Bonsted 10                 4) Jocelyn Richards 10            
  6 Clarence                                            9:48.19  
     1) Becca Nungesser 12              2) Gina Adornetto 12              
     3) Keri Pretorius 10               4) Keelan Walsh 11                
  7 St. John's Prep                                     9:51.70  
     1) Naika Branch 12                 2) Century Williams 10            
     3) Samantha Rodriguez 10           4) Emily Rosario 10               
  8 Levittown                                           9:56.58  
     1) Luchea Montefuso 8              2) Lisa Page 10                   
     3) Shawna Foulkes 12               4) Jessica Balling 11             
  9 Boys & Girls                                        9:59.74  
     1) Nakisha Bogle 12                2) Lou Ann Christmas 12           
     3) Adrenee Sterrett 12             4) Natalie Burke 10               
 10 Lansing                                            10:31.07  
     1) Natalie Usack 11                2) Caitlin Wright 12              
     3) Ryan Cretney 10                 4) Kylee Jordan 11                
 11 Saranac                                            10:41.97  
     1) Emily Medeiros 12               2) Katie Via 12                   
     3) Kristie Pageau 10               4) Liz LaRosa 10                  
 12 Franklin Academy                                   10:53.03  
     1) Laura Weber 12                  2) Monique Choiniere 12           
     3) Ashley Lamica 10                4) Lindsay Hardy 12               
 -- Saratoga Springs                                         DQ  
     1) Brianne Bellon 8                2) Hannah Davidson 10             
     3) Erin Kipling Hill 12            4) Lindsey Ferguson 12            
 
Girls Intersectional Medley
================================================================
 Meet Record: * 10:13.33  2004        Section II                               
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Section 11                                         10:29.95  
     1) Donna Cheung 11                 2) Emily Frost 9                  
     3) Priscilla St.Laurent 12         4) Deanna Schmidt 12              
  2 Section 1                                          10:30.01  
     1) Alana Levy 11                   2) Jasmine Hinson 12              
     3) Michelle Yousefian 10           4) Kristen DeYoung 11             
  3 Section 2                                          10:37.17  
     1) Olivia Beane 12                 2) Alex Kuhl 10                   
     3) Lauren Recchia 8                4) Shannon Finnegan 11            
  4 Section 8                                          10:37.45  
     1) Courtney Kelly 10               2) Samantha Hiltzig 12            
     3) Carolina Cortes 11              4) Michelle Duffy 9               
  5 PSAL                                               10:45.54  
     1) Monique McKenzie 10             2) Alba Knight 12                 
     3) Sasha Palmer 12                 4) Alison Lee 10                  
  6 Section 6                                          10:47.80  
     1) Leanne Skrabacz 11              2) Zoe Welch 11                   
     3) Kailey Sullivan 10              4) Kailey Harvey 12               
  7 Section 5                                          10:53.91  
     1) Amber Sanders 11                2) Hana Wright 12                 
     3) Rosie Roessell 9                4) Kim Law 11                     
  8 Section 9                                          10:56.71  
     1) Lillian Griebasland 8           2) Eve Vega 11                    
     3) Bernadette Gaffney 10           4) Cecille Braadt 9               
  9 Section 3                                          11:01.15  
     1) Jessica Hauser 11               2) Nikki Yerton 11                
     3) Renee Koch 8                    4) Jennifer Pernisi 11            
 10 CHSAA                                              11:10.96  
     1) Stephanie Mattar                2) Sheina Roberts 9               
     3) Alyssa Mahoney 12               4) Alexandria Lyles               
 11 Section 10                                         11:41.30  
     1) Wendy Pavlus 11                 2) Kyla Kenyon 7                  
     3) Jessica Honahan 11              4) Nadine Longmore 10             
 12 Section 4                                          12:02.31  
     1) Taylor Jordan 7                 2) Katelyn Laurey 11              
     3) Kylee Jordan 11                 4) Hayley Merritt 8               
 
Girls High Jump
================================================================
State Record: #  6-01  3/7/1987    Alison Smith, Clarence                      
 Meet Record: *  6-01  1987        Allison Smith, Clarence                     
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Brittany Dexter           12 Burnt Hills            5-07.00  
  2 Carin Knight              11 New Rochelle           5-07.00  
  3 Brianna Steel             11 Newfane                5-05.00  
  4 Sara Turner               11 Bethlehem              5-05.00  
  5 Dalilah Muhammad          10 Benjamin Cardozo       5-04.00  
  6 Gabriela Trigo            11 RFA                    5-04.00  
  7 Courtney Hall             12 Cicero-NS              5-04.00  
  8 Kristen Burpoe            11 Marlboro               5-03.00  
  9 Shannon Rogers            12 Massapequa             5-03.00  
 10 Emily Hren                 9 East Hampton           5-03.00  
 11 Brigetta Barrett           9 RC Ketchum             5-03.00  
 12 Priscilla Ilarraza        11 Clarkstown North       5-02.00  
 13 Arian Davis               11 FDR                    5-00.00  
 13 Lucy Sammis               12 Ticonderoga            5-00.00  
 13 Lauren Mc Grath           10 Shoreham WR            5-00.00  
 16 Valerie Reynolds          12 Liverpool              5-00.00  
 17 Kristin Shumway           12 Potsdam                5-00.00  
 17 Danielle Hoddinott        12 Northport              5-00.00  
 17 Kerri Boyle               12 Oakfield-Alabama       5-00.00  
 20 Ashleigh Whitfield        10 Kellenberg             4-10.00  
 20 Cali Hutchinson           10 South Jefferson        4-10.00  
 22 Bridget Conway               Kellenberg             4-10.00  
 23 Michelle Duffy             9 Island Trees           4-10.00  
 24 Ieisha Ashwood            12 Jamaica                4-08.00  
 25 Brittney Brousseau        10 Saranac                4-08.00  
 -- Lindsay Reardon            9 Elmira                      NH  
 -- Alicia Van Pelt           12 Lansing                     NH  
 -- Alice Buskus              12 Orchard Park                NH  
 -- Gesine Richter            12 Honeoye                     DQ  
 
Girls Pole Vault
================================================================
State Record: # 14-02  3/13/2005   Mary Saxer, Lancaster                       
 Meet Record: * 13-05  3/6/2005    Mary Saxer, Lancaster                       
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Ashlee Atwell             12 Niskayuna             11-03.00  
  2 Jillian Gold              12 Niskayuna             11-00.00  
  3 Stephanie Duffy           11 Washingtonville       11-00.00  
  4 Rachel Nemoyer            12 Orchard Park          10-06.00  
  5 Karen Adami               12 Warwick Valley        10-03.00  
  6 Jillian Bliss             12 Ursuline              10-00.00  
  7 Naomi Mark                12 Dansville             10-00.00  
  7 Carol Melice              10 Lansing               10-00.00  
  9 Alyssa Rogers             11 Lancaster             10-00.00  
 10 Angela Villanova          11 Shenendehowa           9-06.00  
 11 Gina Allen                11 St. Anthony's          9-06.00  
 12 Kerry Ojeda               12 Middle Country         9-06.00  
 13 Kiki Gifft                12 Lansing                9-06.00  
 14 Aly Rofrano               10 Sayville               9-06.00  
 14 Rebecca Power             10 Arch. Molloy           9-06.00  
 16 Sabrina Hill              12 Brockport              9-00.00  
 16 Michelle Quirk            11 Sayville               9-00.00  
 16 Alison Eagan              11 Liverpool              9-00.00  
 16 Kristen Fekete            11 CBA-Syracuse           9-00.00  
 16 Jacci Fishburne           12 Onteora                9-00.00  
 21 Christine Milone          12 McKee-SI Tech          9-00.00  
 22 Margaret Liebovic         12 Irvington              8-06.00  
 23 Leanna Coiro              12 Massapequa             8-00.00  
 -- Justine Downes            12 McKee-SI Tech               NH  
 -- Leah Testa                11 Gates-Chili                 NH  
 -- Stephanie Rothman         12 Hewlett                     NH  
 
Girls Long Jump
================================================================
State Record: # 21-01.25  3/1/1997    Keyon Soley, Uniondale                   
 Meet Record: * 21-01.25  1997        Keyon Soley, Uniondale                   
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Lynne Layne               12 New Rochelle          18-11.50  
  2 Bianca Fung               11 North Babylon         18-05.50  
  3 Ashley Hendrix            10 Uniondale             18-01.25  
  4 Whitney Ford              12 White Plains          17-11.00  
  5 Liz Stevens               12 Columbia              17-06.75  
  6 Fay Francis               12 Rush-Henrietta        17-04.25  
  7 Racquel Anderson          12 Hempstead             17-03.25  
  8 Morgan Billi              10 West Seneca West      17-02.25  
  9 Rosie DeFino              11 Sachem North          16-10.25  
 10 Natassia Ewart            12 Sheepshead Bay        16-09.00  
 11 Megan Stuttle             12 Dryden                16-06.50  
 12 Ashley Cummings           12 Horace Mann           16-06.50  
 13 Kaleigh McKinney          10 RFA                   16-06.50  
 14 Christine Locher          12 St. John The Bap      16-04.75  
 15 Geneen Dore               10 Indian River          16-03.00  
 16 Hannah Sporn              10 Saranac Lake          16-03.00  
 17 Corinne Becker             9 Saranac Lake          16-02.50  
 18 Jen Adams                 10 Batavia               16-00.75  
 19 Aundeah Kearney           12 Horace Mann           15-09.25  
 20 Liz Magier                12 Wallkill              15-09.25  
 21 Philipa Spencer           12 Burke                 15-07.25  
 22 Jena Meaney                  St. Joe's Hill        15-06.00  
 23 Renay Tucci               12 Westhill              15-02.00  
 24 Ashley Nembhard           12 Curtis                15-01.75  
 25 Nicole Castilloux          9 West Seneca West      14-11.00  
 26 Ashley Mahlmeister         9 Sidney                14-08.00  
 27 Jennifer Villanova        12 Shenendehowa          12-06.25  
 -- Chantelle Robinson         8 Indian River              FOUL  
 -- Christina Abebresch          Card. Spellman             SCR  
 
Girls Triple Jump
================================================================
State Record: # 41-08.50  3/11/2001   Shenae Dawkins, New Rochelle             
 Meet Record: * 41-01.75  1996        Michelle Hickman, A.P. Randolph          
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Whitney Ford              12 White Plains          38-11.25  
  2 Gabriella Baiter          11 John Glenn            38-04.50  
  3 Danay Spencer             11 St. John The Bap      37-02.75  
  4 Ashley Cummings           12 Horace Mann           36-11.50  
  5 Fay Francis               12 Rush-Henrietta        36-08.25  
  6 Jackie Bruscella          12 Locust Valley         36-05.50  
  7 Nwamaka Okobi             11 Freeport              36-05.50  
  8 Liz Stevens               12 Columbia              36-04.50  
  9 Ashley Dell'Aria          10 Shoreham WR           35-10.75  
 10 Kerriann Borke            11 Cicero-NS             35-09.75  
 11 Katherine Groene          12 Kellenberg            35-07.50  
 12 Kristin Shumway           12 Potsdam               34-08.00  
 13 Elizabeth Kwasnoski        9 Kingston              34-06.75  
 14 Natassia Ewart            12 Sheepshead Bay        34-05.75  
 15 Katie Woodcock            11 Waverly               34-02.25  
 16 Geneen Dore               10 Indian River          34-00.75  
 17 Octavia Johnston          12 Fowler                34-00.25  
 18 Sarah Strobino            12 Sweet Home            34-00.00  
 19 Sandy Andtenor            11 Suffern               33-10.00  
 20 Ashley Nembhard           12 Curtis                33-08.00  
 21 Caitlin Wright            12 Lansing               33-03.75  
 22 Tenisha Jones             12 Wilson Magnet         33-03.25  
 23 Lydia Parsons             11 Jamestown             33-00.25  
 24 Lindsay Maliani           12 Monroe-Woodbury       32-08.75  
 25 Amber Bowman              12 Guilderland           32-04.25  
 26 Kristie Pageau            10 Saranac               31-00.25  
 27 Alison Gratto             10 Saranac               30-01.00  
 
Girls Shot Put
================================================================
State Record: #    48-03  3/9/1992    Stacey Schroeder, Grand Island           
 Meet Record: * 46-10.50  1998        DeShaya Williams, Saratoga               
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Monica Ridgeway           12 Liverpool             42-10.50  
  2 Betty Williams            11 Longwood              42-08.50  
  3 Melissa Kurzdorfer         8 Lancaster             40-02.00  
  4 Kadine Johnson            11 New Rochelle          39-08.50  
  5 Ashley Lewis              12 Riverhead             39-03.25  
  6 Sommer Cloinger           11 Cicero-NS             39-01.25  
  7 Alyssa Pirinelli          12 North Tonawanda       38-07.50  
  8 Krystal Graham            10 New Rochelle          38-02.25  
  9 Diana Kornberg            11 Monroe-Woodbury       37-05.50  
 10 Ashlee Lathrop            12 Sherburne             37-01.00  
 11 Marquita Davis            12 Oakfield-Alabama      36-06.00  
 12 Barrett Rosser            12 Longwood              36-04.00  
 13 Sabrina Zervas            12 Lynbrook              34-00.00  
 14 Quasia Watson             12 Boys & Girls          33-09.50  
 15 Shernette Richardson      11 Columbus              33-01.00  
 16 Melissa James             11 Saratoga Springs      32-01.50  
 17 Kevena Jones              11 South Side            32-01.25  
 18 Robin Callan              10 Monroe-Woodbury       31-07.00  
 19 Rachel Tuttle             11 Corning               31-04.50  
 20 Elise Scheid              12 Wayland-Cohocton      31-02.50  
 21 Rebecca Power             10 Arch. Molloy          31-01.50  
 22 Kaitlyn Staulters         11 Ballston Spa          31-01.25  
 23 Amber Murphy              12 Moravia               30-01.75  
 24 Meghan Hayes                 Sacred Heart          29-08.50  
 25 Jessica Denner            12 Ogdensburg            29-01.50  
 26 Meagan Walls              12 Ticonderoga           28-11.50  
 27 Ashley Meade              12 Tupper Lake           28-09.50  
 28 Mary Fessette             12 Saranac               26-07.00  



 


  
→ Recent blogs and news       NYSSWA RSS feed
  • 4/25: Elmira ND wins Sec. 4 softball battle
  • 4/25: Sec. 4 pitcher is absolutely perfect
  • 4/24: Mich. power ends Victor's win streak
  • 4/23: Cold Spring Harbor boys keep rolling
  • 4/22: RCD's Regan nets 13 in lacrosse loss
  • 4/21: Victor boys extend streak to 50 wins
  • 4/20: Fairport laxmen hand Ithaca first loss
  • 4/19: Boys hoops Class AA and A all-state
  • 4/17: Sec. 2 boys tennis team has a twist
  • 4/14: WNBA honor for slain Mt. Vernon teen
  • 4/13: Cooperstown softball ace fans 22
  • 4/12: Boys hoops Class B, C, D all-state
  • This Site
    HOME | BLOG | RANKINGS | BRACKETS | REFERENCE | KERR CUP | ABOUT US

    ©2017 New York State Sportswriters Association. All rights reserved. Contact us via e-mail.

    → Twitter
       Get all the latest:

    Follow the NYSSWA on Twitter

      
    Road To Syracuse H.S. football in New York   Ten Man Ride H.S. lacrosse in New York
    Road To Glens Falls boys H.S. basketball in N.Y.   Road To Troy girls H.S. basketball in N.Y.
    ROCVarsity.com